2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hajó felületkezelés
Beschreibung: A tervezett munkák leírása és tervezett mennyisége: Felület előkészítés szemcseszórással (homok) 10-200 nm felületnagyság között (500 m2) Felület előkészítés szemcseszórással 200 nm felületnagyság felett (2000 m2) Felület előkészítés magasnyomású vizes tisztítással (150MPa-felett) (500 m2) Felület előkészítés szemcseszórással hajók belső tereiben (1000 m2) Felületvédelmi bevonatrendszer képzése a műszaki leírásnak megfelelő bevonatrendszerrel, acél és alumínium alapanyagú külhéjon vízvonal felett (1000 m2) Felületvédelmi bevonatrendszer képzése a műszaki leírásnak megfelelő bevonatrendszerrel, acél és alumínium anyagú külhéjon, vízvonal alatt, algagátló bevonattal (2000 m2) Felületvédelmi bevonatrendszer képzése a műszaki leírásnak megfelelő bevonatrendszerrel, acél és alumínium alapanyagú belső terekben (1000 m2) - A megadott mennyiségek keretmennyiségek, Ajánlatkérő a soronkénti mennyiség 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget. Amennyiben Ajánlattevőnek a munka elvégzéséhez áramvételezésre van szüksége, úgy azt Ajánlatkérő az Ajánlattevő részére az alábbiak szerint biztosítja. Hiteles almérőn keresztül nyújtja a vételezési lehetőséget és a munkák ideje alatt, az elhasznált áram mennyiségét a 4. sz. mellékletben levezetett, mindenkor érvényes az Ajánlatkérő által megfizetett áron továbbszámlázza Ajánlattevő részére. Vállalkozó feladata: A keletkező veszélyes hulladék elszállítása (elszállíttatása) - kivéve a homokszóráshoz felhasznált homokot- és átadása akkreditált ártalmatlanító cég részére, nyilatkozat a Megbízó munka és környezetvédelmi előírásainak elfogadásáról (amelyek a honlapon nyilvánosan elérhetőek) ezek maradéktalan betartása, a telephely rendjének megőrzése. Folytatás a II.2.4. pontban További részletezés a közbeszerzési dokumentumokban található. Konkrét típus, gyártmány esetén a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és ez esetben a „vagy azzal egyenértékű
Interne Kennung: EKR001650442026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Műszaki leírás: Technológia A lenti technológia alkalmazása elvárt. Ehhez a Megrendelő a munkaterületen a villamos energiát almérővel biztosítja, melynek díját Megrendelő tovább számlázza. Megrendelő nem biztosít a korrózióvédelmi technológiához szükséges egyéb feltételt. A felület előkészítés során először a hajó aljának mechanikus megtisztítása szükséges, majd azután a homokszórás, vagy a kézi csiszolás az elvárt az Sa2,5 tisztasági fokozathoz. I. Hajók vízvonal alatti felületeinek korrózióvédelmi bevonata acél hajótestre Elvárt élettartam az ISO 12944-5:2018 szabvány szerint 10-15 év közötti, a szükséges karbantartások elvégzése, és az esetleges mechanikai behatások következtében kialakuló sérülések javítása mellett. Felület előkészítés: - szemcseszórás ISO 8501-1 szerinti Sa 2,5 tisztasági fokozatra - zsírtalanítás, szennyeződések eltávolítása - gyengén tapadó hegesztési fröccsenések és egyéb anyagok eltávolítása Bevonatrendszer jellege: (EP-) EP-EP-EP-Akril élek, átfedések és hegesztési varratok előkenése ecsettel a festék megfelelő penetrációjának érdekében amennyiben a szemcseszórás után a felület nem egyenletes, hanem gödrös, kráteres és egyenletlen, úgy 1 réteg Epoxy alapozót, egy extrán hígított (20-30%) rétegben szükséges első körben felvinni, 80µm vastagságban, • Elvárt hőmérsékleti felhasználási tartomány: -10 és +30°C fok között • Airless technológiával, minimum 250 Bar-os fúvókanyomással • Elvárt minimum szárazanyagtartalom 55-65 tf% 2 réteg Epoxy alapozó, minimum 300µm száraz rétegvastagságban, • Elvárt hőmérsékleti felhasználási tartomány: -10 és +30°C fok között) • Airless technológiával, minimum 250 Bar-os fúvókanyomással • Elvárt minimum szárazanyagtartalom 65-75 tf% 1 réteg Epoxy „tapadóhíd” 60µm száraz rétegvastagságban, • Elvárt hőmérsékleti felhasználási tartomány: –10 és +30°C fok között) • Airless technológiával, minimum 250 Bar-os fúvókanyomással • Elvárt minimum szárazanyagtartalom 45-55 tf% 1 réteg Akril algagátló réteg felhordása 100µm rétegvastagságban. • Várható élettartam nem definiálható az algagátló bevonat esetében, de elvárás az adott hajóra vonatkozó parti szemle ciklusok idejével megegyező várható élettartam(5-10 év) • Elvárt hőmérsékleti felhasználási tartomány: +5 és +30°C fok között) • Airless technológiával, minimum 250 Bar-os fúvókanyomással • Elvárt minimum szárazanyagtartalom 60-70 tf% Az alkalmazni kívánt bevonati rendszernek alkalmasnak kell lennie az ISO 12944 szerinti Immersion 1-es környezetben történő alkalmazáshoz A gyártó termék adatlapjának tartalmaznia kell a vízalatti igénybevétel megfelelőségét. II. Hajók vízvonal feletti felületeinek korrózióvédelmi bevonata acél hajótestre Elvárt élettartam az ISO 12944-5:2018 szabvány szerint 15-25 év közötti, a szükséges karbantartások elvégzése, és az esetleges mechanikai behatások következtében kialakuló sérülések javítása mellett. Felület előkészítés: - szemcseszórás ISO 8501-1 szerinti Sa 2,5 tisztasági fokozatra - zsírtalanítás, szennyeződések eltávolítása - gyengén tapadó hegesztési fröccsenések és egyéb anyagok eltávolítása Bevonat készítése: Bevonatrendszer jellege: (EP-)EP-PUR élek, átfedések és hegesztési varratok előkenése ecsettel a festék megfelelő penetrációjának érdekében amennyiben a szemcseszórás után a felület nem egyenletes, hanem gödrös, kráteres és egyenletlen, úgy 1 réteg epoxy alapozót, egy extrán hígított (20-30%) rétegben szükséges első körben felvinni, 80µm vastagságban, • Elvárt hőmérsékleti felhasználási tartomány: –10 és +30°C fok között • Airless technológiával, minimum 250 Bar-os fúvókanyomással • Elvárt minimum szárazanyagtartalom 55-65 tf% 1 réteg Epoxy alapozó, minimum 150µm száraz rétegvastagságban, • Elvárt hőmérsékleti felhasználási tartomány: –10 és +30°C fok között) • Airless technológiával, minimum 250 Bar-os fúvókanyomással • Elvárt minimum szárazanyagtartalom 65-75 tf% 1 réteg poliuretán átvonó réteg felhordása 80µm rétegvastagságban. • Elvárt hőmérsékleti felhasználási tartomány: -10 és +30°C fok között) • Airless technológiával, minimum 250 Bar-os fúvókanyomással • Elvárt minimum szárazanyagtartalom 45-55 tf% A fenti rétegrendtől eltérni a bevonat gyártójának írásos javaslatára lehet csak. A megrendelő a HEMPEL gyártó anyagait preferálja, más gyártó esetében az egyenértékűséget igazolni kell. Csak a Megrendelő által jóváhagyott anyagok alkalmazhatóak DOKUMENTÁCIÓ: A felületelőkészítés után fotódokumentáció készül, főleg a problematikusabb helyekről (behajtott élek, sarkok stb.) A felhasznált festékek edényeinek matricáit fotózni szükséges minőségbiztosítási okokból. A felhasznált anyagok mennyiségét típusát regisztrálni kell. Teljes víz alatti rész festésnél külső, független (hajó-műszaki vagy korrózióvédelmi technikus/mérnök) szakértő igénybevételével, négyzetméterenként legalább 0,2 pontot tartalmazó jegyzőkönyvben kell rögzíteni a száraz rétegvastagság értékeit. Ennek díját a Vállalkozó fizeti. További részletezés a közbeszerzési dokumentumokban található. Konkrét típus, gyártmány esetén a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és ez esetben a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell érteni.
Interne Kennung: EKR001650442026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50241100 Reparatur von Wasserfahrzeugen