601415-2026 - Wettbewerb
Polen – Sonstige Elektroinstallationsarbeiten – Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj dla zadania pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj dla zadania pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj dla zadania pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SPZOZ MSWiA w Poznaniu” w zakresie umożliwiającym użytkowanie zgodnie przeznaczeniem, według wymogów Zamawiającego opisanych w SWZ, umowie oraz załącznikach do umowy, stanowiących integralną część umowy. Na przedmiotowe zadanie składają się następujące cztery zakresy robót: a. Zakres I – “Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SPZOZ MSWiA w Poznaniu”, b. Zakres II – “Inwestycja w zakłada rehabilitacji leczniczej i osób z niepełnosprawnościami w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego”, c. Zakres III – “Inwestycja w poradnię zdrowia psychicznego w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego”, d. Zakres IV – “Inwestycja w szpitalną izbę przyjęć w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego”. Całość zamówienia obejmuje zatem wykonanie dokumentacji projektowych oraz wykonanie robót budowlanych z niezbędnym wyposażeniem, dla każdego z czterech zakresów wymienionych powyżej. Pomieszczenia objęte przedmiotem zamówienia, znajdują się na kondygnacji piwnicy/przyziemia, parteru i I piętra budynku Polikliniki oraz III piętra Budynku Wysokiego/Łóżkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego, przy ul. Dojazd 34 w Poznaniu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymogi związane z jego realizacją zostały określone w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45262520 Mauerarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj dla zadania pn. „Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SPZOZ MSWiA w Poznaniu” w zakresie umożliwiającym użytkowanie zgodnie przeznaczeniem, według wymogów Zamawiającego opisanych w SWZ, umowie oraz załącznikach do umowy, stanowiących integralną część umowy. Na przedmiotowe zadanie składają się następujące cztery zakresy robót: a. Zakres I – “Inwestycja w ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rozwój opieki jednego dnia w SPZOZ MSWiA w Poznaniu”, b. Zakres II – “Inwestycja w zakłada rehabilitacji leczniczej i osób z niepełnosprawnościami w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego”, c. Zakres III – “Inwestycja w poradnię zdrowia psychicznego w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego”, d. Zakres IV – “Inwestycja w szpitalną izbę przyjęć w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego”. Całość zamówienia obejmuje zatem wykonanie dokumentacji projektowych oraz wykonanie robót budowlanych z niezbędnym wyposażeniem, dla każdego z czterech zakresów wymienionych powyżej. Pomieszczenia objęte przedmiotem zamówienia, znajdują się na kondygnacji piwnicy/przyziemia, parteru i I piętra budynku Polikliniki oraz III piętra Budynku Wysokiego/Łóżkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego, przy ul. Dojazd 34 w Poznaniu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymogi związane z jego realizacją zostały określone w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. 3. Zamówienie nie jest podzielone na części w rozumieniu PZP. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert częściowych. Ofertę można składać w odniesieniu do całości zamówienia. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części/pakiety z uwagi na jednorodność przedmiotu zamówienia (jednolite wykonywanie robót budowlanych dla Zamawiającego). W związku z powyższym musi zostać zapewniona jednolitość wykonywania robót budowlanych przez Wykonawcę, co zwiększa odpowiedzialność Wykonawcy za rezultat końcowy wykonania robót budowlanych. Dodatkowo podział przedmiotu zamówienia powodowałby konieczność dodatkowego nadzoru i koordynacji nad realizacją poszczególnych robót budowlanych, a co za tym idzie wzrost kosztów operacyjnych po stronie Zamawiającego. Brak podziału zamówienia na części nie wpływa na udział MŚP w przedmiotowym postępowaniu. 4. Miejscem wykonania zamówienia jest: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. L. Bierkowskiego, ul. Dojazd 34, 60-631 Poznań Budynek Polikliniki oraz Budynek Wysoki (Łóżkowy) 5. Wskazane w dokumentach znaki towarowe, nazwy własne, itp. – stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy, funkcjonalny, techniczny i technologiczny dotyczący przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano pochodzenie, nazwy materiałów, urządzeń, oprogramowanie, systemy lub ich pochodzenie, dopuszcza się stosowanie materiałów, urządzeń, oprogramowanie, systemy równoważne, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały, urządzenia lub oprogramowanie, systemy użyte w przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji lub ich pochodzenie, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych i walorach estetycznych, przy uwzględnieniu prawidłowej współpracy z pozostałymi materiałami, urządzeniami programami. Ewentualne wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Pojęcie równoważności znajduje również zastosowanie w przypadku, gdy Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą norm, europejskich ocen technicznych. Użyte w dokumentacji nazwy, które wskazują lub mogłyby kojarzyć się z producentem lub firmą, nie mają na celu preferowanie rozwiązań danego producenta, lecz wskazanie na rozwiązanie, który powinien posiadać cechy techniczne, technologiczne nie gorsze od podanych w dokumentacji technicznej. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w Załącznikach do SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność oferowanych urządzeń, oprogramowania lub systemów. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w Załącznikach do SWZ od minimalnych wymagań jakościowych, funkcjonalnych, technicznych i technologicznych.
Haupteinstufung (cpv): 45215100 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheitswesen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji w postępowaniu