See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Renovering af Engparken
Beschreibung: Det almene boligselskab Dragør Boligforening v/ Boligkontoret Danmark, står for renovering af Engparken, 2770 Dragør. Engparken består af 262 almene boliger. Byggeriet omfatter 12 etageblokke i tre plan plus kælder (Engvej), samt 70 rækkehuse i 2 plan plus kælder fordelt i 14 bygninger (Strandjægervej). Bebyggelsen er beliggende i Dragør, på adresserne Engvej 68-130 (lige numre), samt Strandjægervej 89-144. Byggesagen omhandler renovering af eksisterende byggeri, samt opførsel af nyt kombineret fælles- og driftshus.
Vorherige Bekanntmachung: 670923-2024
Interne Kennung: Engparken
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45211341 Bau von Wohnungen
5. Los
Los: LOT-0000
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45211341 Bau von Wohnungen
Menge: 1