2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU udbud - Affaldshåndtering og containerleje
Beschreibung: Assens Kommune udbyder hermed kontrakt på indsamling og bortskaffelse af affald fra kommunens bygninger. Aftalen indeholder levering af samtlige nødvendige administrative og praktiske ydelser for lovgivningsmæssigt korrekt opbevaring, håndtering, indsamling og bortskaffelse af affald, herunder blandt andet leje af containere og nødvendigt materiel, køretøjer, drivmidler, nødvendige bi-ydelser m.m. Affaldshåndteringen omhandler primært håndtering af affaldsfraktionerne rest-, mad-, pap og papir, plast, mad- og drikkevarekartoner, metal og glas.
Interne Kennung: 25/6998
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 44613700 Abfallsammelbehälter, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000