2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy sukcesywne produktów leczniczych stosowanych w ramach Szpitalnych Programów Lekowych oraz Chemioterapii
Beschreibung: Dostawy sukcesywne produktów leczniczych stosowanych w ramach Szpitalnych Programów Lekowych oraz Chemioterapii - zgodnie z formularzem cenowym i zapisami SWZ
Interne Kennung: 103/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert do 15 dni, z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, wynikającą z obiektywnych okoliczności i faktycznych oraz konieczności ochrony interesu publicznego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia jest w szczególności związana z koniecznością zapewnienia ciągłości dostaw wysokospecjalistycznych produktów leczniczych, przeznaczonych do stosowania w ramach Szpitalnych Programów Lekowych (SZPL) oraz Szpitalnych Programów Chemioterapii (SZPCH). Należy wskazać, że zadania 1 -3 były przedmiotem uprzednio prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, które w zakresie tych zadań zostało unieważnione z uwagi na brak złożenia jakiejkolwiek oferty. W konsekwencji konieczne stało się niezwłoczne ponowne wszczęcie postępowania w celu zabezpieczenia dostaw produktów leczniczych niezbędnych do realizacji świadczeń zdrowotnych oraz zapewnienia ciągłości terapii pacjentów. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawy wysokospecjalistycznych produktów leczniczych, które są bezpośrednio związane z realizacją terapii pacjentów leczonych w ramach Szpitalnych Programów Lekowych (SZPL) oraz Szpitalnych Programów Chemioterapii (SZPCH), w szczególności w obszarach hematologii, neurologii, immunologii oraz innych dziedzin medycyny specjalistycznej. Produkty te stanowią niezbędny element prowadzonego leczenia i mają kluczowe znaczenie dla zachowania jego ciągłości. W przypadku terapii realizowanych w ramach SZPL i SZPCH: • leczenie odbywa się według ściśle określonych schematów terapeutycznych i harmonogramów podań, • brak dostępności produktu leczniczego w wyznaczonym terminie skutkuje koniecznością przerwania lub przesunięcia terapii, • opóźnienia mogą prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, utraty efektu terapeutycznego oraz konieczności stosowania alternatywnych, często mniej efektywnych lub bardziej kosztownych metod leczenia. Mając na uwadze powyższe, prowadzenie postępowania przy zastosowaniu standardowego terminu składania ofert mogłoby skutkować powstaniem ryzyka braku ciągłości dostaw produktów leczniczych i, w konsekwencji, zagrożeniem dla ciągłości realizowanych świadczeń zdrowotnych. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest zatem rozwiązaniem proporcjonalnym do zaistniałej sytuacji i pozostaje bezpośrednio związane z koniecznością niezwłocznego zapewnienia dostaw produktów leczniczych. Zastosowanie skróconego terminu jest obiektywnie uzasadnione okolicznościami faktycznymi, których Zamawiający nie może pominąć przy planowaniu realizacji zamówienia, a także nadrzędnym interesem publicznym, jakim jest zapewnienie pacjentom ciągłości i bezpieczeństwa procesu leczenia. Wobec powyższego Zamawiający uznaje, że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych, uzasadniające skrócenie terminu składania ofert do 15 dni.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33652000 Antineoplastische und immunmodulierende Mittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Glatirameri acetas
Beschreibung: Glatirameri acetas - zgodnie z formularzem cenowym i zapisami SWZ
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający w trakcie realizacji umowy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu ilości asortymentu wskazanego w Załączniku nr 1 do umowy o maksymalnie 50% pierwotnie zapotrzebowanych ilości . 2. Zamawiający przewiduje możliwość do skorzystania z prawa opcji w przypadku zaistnienia jednej z poniższych okoliczności: a) zwiększenie wykorzystania ilościowego asortymentu objętego Załącznikiem nr 1 do umowy przed upływem terminu zakończenia umowy, 3. Prawo opcji oznacza, że asortyment objęty prawem opcji zostanie zakupiony w zależności od potrzeb i posiadanych środków przez Zamawiającego zgodnie z następującymi zasadami: a) dostawy na podstawie skorzystania z prawa opcji realizowane będą na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, również w zakresie terminów określonych w §2 ust. 2 oraz konsekwencji ich niedotrzymania, b) ceny jednostkowe netto/brutto określa Załącznik nr 1 do niniejszej umowy. 4. Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć przedmiot umowy objęty opcją po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 5. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zamawiający uprawniony jest do złożenia zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji wielokrotnie, do wyczerpania wartości wskazanej w §1 ust. 4 w okresie obowiązywania umowy. 6. Zawiadomienie, o którym mowa w ust. 5 Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 15 dni przed rozpoczęciem realizacji zakresu objętego prawem opcji. 7. Realizowanie prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 8. Realizacja prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy.
Los: LOT-0002
Titel: 2. Mitoxantronum
Beschreibung: Mitoxantronum - zgodnie z formularzem cenowym i zapisami SWZ
Interne Kennung: 2
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający w trakcie realizacji umowy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu ilości asortymentu wskazanego w Załączniku nr 1 do umowy o maksymalnie 50% pierwotnie zapotrzebowanych ilości lub poprzez wydłużenie terminu realizacji umowy o maksymalnie 12 miesięcy. 2. Zamawiający przewiduje możliwość do skorzystania z prawa opcji w przypadku zaistnienia jednej z poniższych okoliczności: a) zwiększenie wykorzystania ilościowego asortymentu objętego Załącznikiem nr 1 do umowy przed upływem terminu zakończenia umowy, b) przedłużenie kończącego się terminu obowiązywania umowy przy jednoczesnym niewykorzystaniu asortymentu, c) zwiększenie i przedłużenie przy jednoczesnym wykorzystaniu ilościowym asortymentu wraz z kończącym się terminem obowiązywania umowy. 3. Prawo opcji oznacza, że asortyment objęty prawem opcji zostanie zakupiony w zależności od potrzeb i posiadanych środków przez Zamawiającego zgodnie z następującymi zasadami: a) dostawy na podstawie skorzystania z prawa opcji realizowane będą na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, również w zakresie terminów określonych w § 2 ust. 2 oraz konsekwencji ich niedotrzymania, b) ceny jednostkowe netto/brutto określa Załącznik nr 1 do niniejszej umowy. 4. Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć przedmiot umowy objęty opcją po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 5. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zamawiający uprawniony jest do złożenia zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji wielokrotnie, do wyczerpania wartości wskazanej w §1 ust. 3 w okresie obowiązywania umowy. 6. Zawiadomienie, o którym mowa w ust. 5 Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 15 dni przed rozpoczęciem realizacji zakresu objętego prawem opcji. 7. Realizowanie prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 8. Realizacja prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy.
Los: LOT-0003
Titel: 3. Doxorubicinum (w pegylowanych liposomach)
Beschreibung: Doxorubicinum (w pegylowanych liposomach) - zgodnie z formularzem cenowym i zapisami SWZ
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: 4. Rozanolixizumabum
Beschreibung: Rozanolixizumabum - zgodnie z formularzem cenowym i zapisami SWZ
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: 5. Acalabrutinibum
Beschreibung: Acalabrutinibum - zgodnie z formularzem cenowym i zapisami SWZ
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: 6. Belantamab mafodotin
Beschreibung: Belantamab mafodotin - zgodnie z formularzem cenowym i zapisami SWZ
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: 7. Fenfluraminum
Beschreibung: Fenfluraminum - zgodnie z formularzem cenowym i zapisami SWZ
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
Los: LOT-0008
Titel: 8. Toxinum botulinicum typum A ad iniectabile
Beschreibung: Toxinum botulinicum typum A ad iniectabile - zgodnie z formularzem cenowym i zapisami SWZ
Interne Kennung: 8