See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CNC-sorvi ja CNC-työstökeskus laitteiden toimituksen ja laitteiden huoltopalveluiden hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä määritellyn mukaisesti metallin työstöön ja opetuskäyttöön soveltuvat uudet laitteet: CNC-sorvi yksi (1) kappale ja CNC-työstökeskus yksi (1) kappale sekä laitteiden toimitukset ja asennukset käyttövalmiiksi 21.10.2026 mennessä Asiakkaan toimipisteeseen: Upseerinkatu 11, 02600 Espoo. Hankinnan kohteeseen sisältyy myös laitteiden vuosihuoltopalvelut 10 vuoden ajalle ja tarvittaessa erikseen tilattava laitteiden korjauspalvelu. Hankittavien laitteiden tekniset vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarjouspyynnön liitteissä 1-3. Toimittajan tulee tarjota molemmat laitteet huoltopalveluineen. Osatarjouksia ei hyväksytä. Vaihtoehtoisia tarjouksia ei hyväksytä. Hankinnassa noudatetaan hankintalakia (1397/2016). Menettelytapana on EU kynnysarvon ylittävä avoin menettely. SOPIMUSKAUSI Sopimuskausi on 10 vuotta. HANKINNAN LAAJUUS Hankinnan laajuus on kuvattu tarjouspyynnössä.
Interne Kennung: OMNDno-2026-371
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42600000 Werkzeugmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42621100 CNC-Drehmaschine, 42637300 Werkzeugmaschinen zum Fräsen von Metall, 42638000 Bearbeitungszentrum zum Bearbeiten von Metallen, 42674000 Teile und Zubehör für Werkzeugmaschinen für die Metallbearbeitung
5. Los
Los: LOT-0000