601703-2026 - Ergebnis
Finnland – Wasserversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste – Putkilinjojen kuvaukset, huuhtelut ja loka-autopalvelut 2026-2029 (+1)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Putkilinjojen kuvaukset, huuhtelut ja loka-autopalvelut 2026-2029 (+1)
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Keravan kaupungin putkilinjojen huuhtelut, kuvaukset, kaivojen tyhjennykset sekä erityyppiset puhdasvesipalvelut. Katso hankinnan kohteen tarkempi kuvaus liitteestä 2 "Hankinnan kohteen kuvaus". Hankinta on jaettu kahdeksaan (8) osa-alueeseen: Osa-alue 1: Putkilinjojen kuvaus ja huuhtelu Osa-alue 2: Imu- ja yhdistelmäautopalvelut Osa-alue 3: Hulevesikaivojen tyhjennys Osa-alue 4: Puhdasvesipalvelut vesihuollon häiriötilanteisiin Osa-alue 5: Zoom-kuvaus Osa-alue 6: Painekoe Osa-alue 7: Vesijohtoverkoston desinfiointi Osa-alue 8: Vesijohtojen elementtipuhdistus (possutus) Hankinnassa perustetaan puitejärjestely, jossa jokaiseen osa-alueeseen valitaan enintään kolme (3) kokonaistaloudellisesti edullisimman tarjouksen tehnyttä toimittajaa. Kokonaistaloudellisen edullisuuden perusteena käytetään parasta hinta-laatusuhdetta. Tarjoaja voi jättää tarjouksen yhteen tai useampaan osa-alueeseen. Tarjoajan saamien osa-alueiden määrää ei ole rajoitettu, eli tarjoaja voidaan valita palveluntuottajaksi yhteen tai useampaan osa-alueeseen. Varsinainen sopimuskausi on kolme (3) vuotta. Hankintaan sisältyy myös enintään yksi (1) optiovuosi. Sopimuskauden arvioitu aloitusajankohta on 1.3.2026.
Interne Kennung: 14280
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 65100000 Wasserversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Putkilinjojen kuvaus ja huuhtelu
Beschreibung: Katso hankinnan kohteen tarkempi kuvaus liitteestä 2 "Hankinnan kohteen kuvaus".
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Imu- ja yhdistelmäautopalvelut
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Hulevesikaivojen tyhjennys
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Puhdasvesipalvelut vesihuollon häiriötilanteisiin
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Zoom-kuvaus
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0006
Titel: Painekoe
Interne Kennung: 6-5
Los: LOT-0007
Titel: Vesijohtoverkoston desinfiointi
Interne Kennung: 7-6
Los: LOT-0008
Titel: Vesijohtojen elementtipuhdistus (possutus)
Interne Kennung: 8-7