601777-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau – Servicii de proiectare (documentații pentru obținerea avizelor și acordurilor, autorizatiei de construire, DTAC, DTOE, DTAD, după caz, PT+DE și caiete de sarcini pe specialități) și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții „REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ NR. 2 ERNEI”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare (documentații pentru obținerea avizelor și acordurilor, autorizatiei de construire, DTAC, DTOE, DTAD, după caz, PT+DE și caiete de sarcini pe specialități) și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții „REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ NR. 2 ERNEI”
Beschreibung: Servicii de proiectare (documentații pentru obținerea avizelor și acordurilor, autorizatiei de construire, DTAC, DTOE, DTAD, după caz, PT+DE și caiete de sarcini pe specialități) și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții „REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ NR. 2 ERNEI” Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 32636708/2026/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de proiectare (documentații pentru obținerea avizelor și acordurilor, autorizatiei de construire, DTAC, DTOE, DTAD, după caz, PT+DE și caiete de sarcini pe specialități) și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții „REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ NR. 2 ERNEI” Valoarea estimată a serviciilor de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investiții "REPARAȚII CAPITALE CLĂDIRI ȘI ANEXE FERMA ZOOTEHNICĂ NR.2 ERNEI” este de 802.500 lei la care se adaugă TVA, defalcată conform devizului general aprobat al investiției, după cum urmează: • Cap.3.5.4 Documentații tehnice necesare în vederea obținerii avizelor/acordurilor/autorizațiilor -12.500 lei fara TVA; • Cap. 3.5.6 – Proiect tehnic și detalii de execuție, inclusiv caietele de sarcini pe specialități și documentația tehnică pentru procedura de achiziție a lucrărilor – Fazele II și III: 668.000 lei fără TVA; • Cap. 3.8.1 Asistență tehnică proiectant – 122.000 lei la care se adaugă TVA; Valorile indicate pentru respectivele capitole/linii bugetare au caracter orientativ și nu reprezintă limite valorice impuse ofertanților la elaborarea propunerii financiare.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71356200 Technische Hilfe