2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa - naprawa, diagnostyka, konserwacje oraz usługi utrzymujące w sprawności technicznej aparatownie RWŁC-10/T/K/KF w tym naprawy niezbędne do zapewnienia niejawnej łączności dla których wymagany jest certyfikat ochrony elektromagnetycznej, PPTS-1,8; MTS-4,6 AGAWA, RWŁC-10T/K/KF, PKK, PKKs, MMSD, MKK-03, RKT na lata 2026-2029.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest "Usługa - naprawa, diagnostyka, konserwacje oraz usługi utrzymujące w sprawności technicznej aparatownie RWŁC-10/T/K/KF w tym naprawy niezbędne do zapewnienia niejawnej łączności dla których wymagany jest certyfikat ochrony elektromagnetycznej, PPTS-1,8; MTS-4,6 AGAWA, RWŁC-10T/K/KF, PKK, PKKs, MMSD, MKK-03, RKT” na lata 2026-2029", wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. 2. Przedmiotowa Usługa podzielona została na trzy części (zadania): 1) Zadanie nr 1: Naprawy, serwisowanie, diagnostyka oraz konserwacje na terenie RP Ruchomych Węzłów Łączności Cyfrowej (RWŁC-10/T/K/KF) oraz napraw niezbędnych do zapewnienia niejawnej łączności dla Sprzętu dla którego wymagany jest certyfikat ochrony elektromagnetycznej w latach 2026-2029 - ilości według potrzeb SZ RP. 2) Zadanie Nr 2: Naprawa, diagnostyka, konserwacja, oraz Usługi utrzymujące w sprawności technicznej Mobilnych Modułów Stanowisk Dowodzenia (MMSD) w latach 2026-2029 - ilości według potrzeb SZ RP. 3) Zadanie nr 3: Naprawy, diagnostyka, konserwacje, serwisowanie oraz Usługi utrzymujące w sprawności technicznej Przenośno-Przewoźnych Terminali Satelitarnych PPTS-1,8 FIKUS, Mobilnych Terminali Satelitarnych MTS-4, 6 AGAWA, Ruchomych Węzłów Łączności Cyfrowej RWŁC-10T/K/KF Polowych Kancelarii Kryptograficznych (PKK, PKKs), Mobilnych Kancelarii Kryptograficznych MKK-03, Ruchomych Kancelarii Tajnych (RKT) eksploatowanych na terenie RP oraz w PKW w latach 2026-2029 - ilości według potrzeb SZ RP. 3. Usługi będące przedmiotem zamówienia w latach 2027, 2028 i 2029 wykonywane będą pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma do końca grudnia odpowiednio 2026, 2027 i 2028 roku potwierdzenie od Organu Logistycznego o przyznaniu środków na dany rok budżetowy. Zamawiający po otrzymaniu potwierdzenia dysponowania środkami finansowymi, o których mowa wyżej, niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o konieczności realizacji zakresu Umowy przewidzianego odpowiednio w roku 2027, 2028 i 2029. 4.Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Vorherige Bekanntmachung: 337678-2026
Interne Kennung: 33/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ze względu na potrzeby zapewnienia ciągłości pracy PPTS-1,8; MTS-4,6 AGAWA, RWŁC-10T/K/KF, PKK, PKKs, MMSD, MKK-03, RKT, które pracują w systemie obrony powietrznej RP oraz systemu zintegrowanej obrony powietrznej i przeciw rakietowej NATO. SpW wymieniony także wydzielany jest do zapewnienia łączności w operacji Wschodnia Zorza oraz w rejonie działania PKW KFOR, ŁOTWA, ESTONIA, LITWA, RUMUNIA, LIBAN, TURCJA IRINI, IRAK, JORDAŃSKIM KRÓLESTWIE HASZMIDZKIM, PAŃSTWIE KATAR ORAZ PAŃSTWIE KUWEJT zachodzi konieczność bezwzględnego wykonania otrzymanego z IWSp SZ (OL) zadania w latach 2026-2029. Czas trwania postępowania (bez skrócenia terminu składania wniosków i otwarcia ofert) spowoduje znaczne ograniczenie czasu dla potencjalnego wykonawcy jaki pozostanie po zawarciu umowy na wykonanie zadań remontowych. Realizacja zadania w zakresie napraw sprzętu powoduje konieczność współpracy z dostawcami części zamiennych dla potencjalnego Wykonawcy, których wyłączne przeznaczenie dla sprzętu wojskowego powoduje, że nie są one dostępne na bieżąco w handlu. Mając na uwadze dużą ilość zgłaszanych niesprawności przez użytkowników SpW oraz potrzebę zabezpieczenia funkcjonowania systemu obrony powietrznej NATO NATINADS (Inegrated Air and Missile Defence – zintegrowany system obrony powietrznej Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego) oraz OPL SHORAD – (Short Range Air Defence – wymiana informacji o sytuacji powietrznej pomiędzy systemami obrony przeciwlotniczej krótkiego i małego zasięgu), jako elementu istotnego dla systemu obrony państwa, zachodzi konieczność wykonania napraw jak i również możliwość kierowania grup serwisowych w rejon działań PKW. Zabezpieczenie funkcjonowania systemu obrony przeciwlotniczej jako jednego z elementów istotnych dla systemu obrony państwa powoduje, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i zastosowanie możliwości skrócenia terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu jak i terminu składania ofert dla przetargu ograniczonego zgodnie z art. 411 ust. 7 oraz ust. 16 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024r., poz 1320 ze zm.)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50600000 Reparatur und Wartung von Sicherheits- und Verteidigungsmaterial
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50660000 Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZADANIE NR 1 - Naprawy, serwisowanie, diagnostyka oraz konserwacje na terenie RP Ruchomych Węzłów Łączności Cyfrowej (RWŁC-10/T/K/KF) oraz napraw niezbędnych do zapewnienia niejawnej łączności dla sprzętu dla którego wymagany jest certyfikat ochrony elektromagnetycznej.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa - naprawy, serwisowanie, diagnostyka oraz konserwacje na terenie RP Ruchomych Węzłów Łączności Cyfrowej (RWŁC-10/T/K/KF) oraz napraw niezbędnych do zapewnienia niejawnej łączności dla Sprzętu dla którego wymagany jest certyfikat ochrony elektromagnetycznej w latach 2026-2029 - ilości według potrzeb SZ RP, wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. 2. Usługi będące przedmiotem zamówienia w latach 2027, 2028 i 2029 wykonywane będą pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma do końca grudnia odpowiednio 2026, 2027 i 2028 roku potwierdzenie od Organu Logistycznego o przyznaniu środków na dany rok budżetowy. Zamawiający po otrzymaniu potwierdzenia dysponowania środkami finansowymi, o których mowa wyżej, niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o konieczności realizacji zakresu Umowy przewidzianego odpowiednio w roku 2027, 2028 i 2029. 3. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Interne Kennung: ZADANIE NR 1
Los: LOT-0002
Titel: ZADANIE NR 2 - Naprawa, diagnostyka, konserwacja, oraz Usługi utrzymujące w sprawności technicznej Mobilnych Modułów Stanowisk Dowodzenia (MMSD) w latach 2026-2029 - ilości według potrzeb SZ RP.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa - naprawa, diagnostyka, konserwacja, oraz Usługi utrzymujące w sprawności technicznej Mobilnych Modułów Stanowisk Dowodzenia (MMSD) w latach 2026-2029 - ilości według potrzeb SZ RP, wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. 2. Usługi będące przedmiotem zamówienia w latach 2027, 2028 i 2029 wykonywane będą pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma do końca grudnia odpowiednio 2026, 2027 i 2028 roku potwierdzenie od Organu Logistycznego o przyznaniu środków na dany rok budżetowy. Zamawiający po otrzymaniu potwierdzenia dysponowania środkami finansowymi, o których mowa wyżej, niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o konieczności realizacji zakresu Umowy przewidzianego odpowiednio w roku 2027, 2028 i 2029. 3. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Interne Kennung: ZADANIE NR 2
Los: LOT-0003
Titel: ZADANIE NR 3 - naprawy, diagnostyka, konserwacje, serwisowanie oraz Usługi utrzymujące w sprawności technicznej Przenośno-Przewoźnych Terminali Satelitarnych PPTS-1,8 FIKUS, Mobilnych Terminali Satelitarnych MTS-4, 6 AGAWA, Ruchomych Węzłów Łączności Cyfrowej RWŁC-10T/K/KF Polowych Kancelarii Kryptograficznych (PKK, PKKs), Mobilnych Kancelarii Kryptograficznych MKK-03, Ruchomych Kancelarii Tajnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa - naprawy, diagnostyka, konserwacje, serwisowanie oraz Usługi utrzymujące w sprawności technicznej Przenośno-Przewoźnych Terminali Satelitarnych PPTS-1,8 FIKUS, Mobilnych Terminali Satelitarnych MTS-4, 6 AGAWA, Ruchomych Węzłów Łączności Cyfrowej RWŁC-10T/K/KF Polowych Kancelarii Kryptograficznych (PKK, PKKs), Mobilnych Kancelarii Kryptograficznych MKK-03, Ruchomych Kancelarii Tajnych (RKT) eksploatowanych na terenie RP oraz w PKW w latach 2026-2029 - ilości według potrzeb SZ RP, wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. 2. Usługi będące przedmiotem zamówienia w latach 2027, 2028 i 2029 wykonywane będą pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma do końca grudnia odpowiednio 2026, 2027 i 2028 roku potwierdzenie od Organu Logistycznego o przyznaniu środków na dany rok budżetowy. Zamawiający po otrzymaniu potwierdzenia dysponowania środkami finansowymi, o których mowa wyżej, niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o konieczności realizacji zakresu Umowy przewidzianego odpowiednio w roku 2027, 2028 i 2029. 3. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Interne Kennung: ZADANIE NR 3