2. Verfahren
Verfahren
Titel: Najem i dostawa samochodów dla PKP S.A.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem i dostawa samochodów dla PKP S.A. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został wskazany w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania zamówienia na zasadach i warunkach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ, oraz w OPZ, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 4. Zamawiający odstępuje od określenia wymagań dotyczących zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy przy realizacji zamówienia. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 701363-2025
Interne Kennung: KFZ/2025/WNP-018759
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów zamówienia można uzyskać bezpłatnie pod adresem: https://pkp.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/487228. 2. Więcej informacji można uzyskać pod adresem podanym powyżej. 3. Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres podany powyżej. 4. Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń, które nie są ogólnodostępne. Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do tych narzędzi i urządzeń można uzyskać bezpłatnie pod adresem: https://pkp.eb2b.com.pl. 5. Zamawiający przeprowadzi postępowanie w „procedurze odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach wartości przedmiotu zamówienia, Zamawiający przewidział podstawowy zakres oraz zakres opcjonalny („Prawo Opcji”). 2. Niezależnie od realizacji zakresu podstawowego, Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z „Prawa Opcji”, będącego uprawnieniem Zamawiającego do powierzenia Wykonawcy obowiązku dostarczenia dodatkowej liczby Samochodów, na następujących zasadach: a) „Prawo Opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w czasie trwania Umowy, b) w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z „Prawa Opcji” w całości lub części, Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego żadne roszczenia z tego tytułu, c) uprawnienie w zakresie skorzystania z „Prawa Opcji” Zamawiający zrealizuje poprzez złożenie Wykonawcy stosownego oświadczenia w formie pisemnej, d) „Prawo Opcji” może być wykonane przez Zamawiającego w ramach jednej bądź większej liczby zamówień. 3. Zamawiający zastrzega sobie, w trakcie trwania Umowy, w przypadku zaistnienia potrzeby zwiększenia ilości użytkowanych samochodów, możliwość skorzystania z „Prawa Opcji”, polegającego na zwiększeniu zakresu zamówienia i odpowiednio wynagrodzenia Wykonawcy do 2 % wartości netto Umowy, poprzez dostarczenie i wynajem dodatkowej ilości Samochodów, na które zawierana jest Umowa. W przypadku, gdy Samochody będące przedmiotem Umowy, nie będą już produkowane, zmieni się ich specyfikacja techniczna, Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy pojazdów równoważnych, z danej klasy samochodów, na którą zawierana jest Umowa, jednak o parametrach zgodnych z OPZ. Rynkowa zmiana ceny Samochodu, będącego przedmiotem Umowy nie powoduje możliwości zaoferowania pojazdu równoważnego. 4. Ceny jednostkowe (miesięczne) za najem Samochodu objętego „Prawem Opcji” są takie same jak dla zamówienia podstawowego. Sposób rozliczenia przedmiotu objętego „Prawem Opcji” realizowany będzie na takich samych zasadach, jakie obowiązują dla zamówienia podstawowego. 5. Zamawiający zastrzega, że rozliczenie Samochodów w „Prawie Opcji” odbywać się będą w okresach miesięcznych. 6. Dostarczenie Samochodu, w ramach „Prawa Opcji”, winno nastąpić w terminie do 6 miesięcy od daty otrzymania przez Wykonawcę oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z „Prawa Opcji”. 7. „Prawo Opcji” Zamawiającego wygasa z końcem obowiązywania niniejszej Umowy.