601886-2026 - Wettbewerb
Finnland – Reparatur- und Wartungsdienste – Sprinkleri- ja kaasusammutuslaitteistojen huolto sekä pienet lisä- ja muutostyöt
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprinkleri- ja kaasusammutuslaitteistojen huolto sekä pienet lisä- ja muutostyöt
Beschreibung: Tuomi Logistiikka Oy pyytää Pirkanmaan hyvinvointialueen (Pirha) toimeksiannosta tarjouksia sprinkleri- ja kaasusammutuslaitteistojen testaus- ja määräaikaishuolloista sekä sprinklerilaitteistojen vähäisistä lisä- ja muutostöistä Pirhan Kiinteistöhallinta ja toimitilapalvelut -toimialueen ylläpitovastuulla oleviin kohteisiin. Pirhan Kiinteistöhallinta ja toimitilapalvelut -toimialueen ylläpitovastuulla olevat kohteet voivat muuttua sopimuskauden aikana siten, että kohteita poistuu ylläpitovastuun piiristä tai uusia kohteita tulee sen piiriin. Puitejärjestelyyn sisältyy mahdollisuus teettää tässä tarjouspyynnössä tarkoitettuja töitä myös sellaisissa kohteissa, jotka siirtyvät myöhemmin toimialueen ylläpitovastuulle, puitejärjestelyn ehtojen mukaisesti. Tays Keskussairaalan sprinkleri- ja kaasusammutuslaitteistoihin on mahdollista tutustua ennen tarjouksen jättämistä 10.–11.9.2026 välisenä aikana. Tutustumiskäynnistä on sovittava etukäteen käyttöpäällikkö Jukka Alangon kanssa (puh. 040 720 7851). Tutustumisen yhteydessä annetut vastaukset eivät sido tilaajaa. Hankintaa koskevat kysymykset on esitettävä kirjallisesti Tarjouspalvelu-toimittajaportaalin kautta 14.9.2026 klo 12:00 mennessä. Samasta paikasta löytyvät myös kysymyksiin annetut vastaukset.
Interne Kennung: 625845
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 625845
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50000000 Repair and maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0000