See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZKOLENIE PERSONELU BADAŃ NIENISZCZĄCYCH W LOTNICTWIE
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń personelu badań nieniszczących w sektorze lotniczym do stopnia 2 zgodnie z PN-EN 4179 / NAS 410 zakończonych egzaminami kwalifikacyjnymi i wydaniem certyfikatów (zaświadczeń). 2. Wykonawca przeprowadzi szkolenia dla 32 osób w pięciu metodach: - badania prądami wirowymi ET – 12 osób; - badania penetracyjne PT – 5 osób; - badania magnetyczno-proszkowe MT – 5 osób; - badania ultradźwiękowe UT – 7 osób; - badania radiograficzne RT – 3 osoby. 3. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany liczby szkolonych między metodami w zależności od wielkości grup szkoleniowych, przy zapewnieniu, że suma szkolonych nie będzie mniejsza niż 25 osób. 4. O ilości osób kierowanych na szkolenie Wykonawca zostanie poinformowany pisemnie, najpóźniej 14 dni przed planowanym terminem każdego ze szkoleń. 5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia w sposób opisany w § 5 Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. 6. W celu uznania ośrodka szkoleniowego i egzaminacyjnego oraz systemu kwalifikacji i certyfikacji personelu badań nieniszczących w zakresie metod ET, PT, MT, UT, RT przez Krajową Komisję do Spraw Badań Nieniszczących w Lotnictwie jako zgodne z wymaganiami PN-EN 4179/NAS 410, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w rozdziale IV SWZ. 7. Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy Pzp dopuszcza możliwość zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia w przypadkach i na warunkach określonych w § 14 Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 8. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określono w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 9. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień – kod CPV: Przedmiot główny: 80510000-2 Usługi szkolenia specjalistycznego. 10. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 11. Udzielenie zamówienia nie wiąże się z udostępnieniem Wykonawcy informacji niejawnych, do których dostęp wymaga przestrzegania przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 632 ze zm.). 12. Zamawiający nie dopuszcza, by: • o udzielenie zamówienia ubiegali się Wykonawcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą oraz mają siedzibę albo miejsce zamieszkania w innych państwach niż państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska; • o udzielenie zamówienia ubiegali się Wykonawcy wspólnie z wykonawcami pochodzącymi z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych; • Wykonawcy polegali na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 1, pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych; • Wykonawcy powierzyli wykonanie części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych; • podwykonawcy powierzyli wykonanie części zamówienia dalszym podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych.
Vorherige Bekanntmachung: 525754-2026
Interne Kennung: 118/2026/U
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń personelu badań nieniszczących w sektorze lotniczym do stopnia 2 zgodnie z PN-EN 4179 / NAS 410 zakończonych egzaminami kwalifikacyjnymi i wydaniem certyfikatów (zaświadczeń). 2. Wykonawca przeprowadzi szkolenia dla 32 osób w pięciu metodach: - badania prądami wirowymi ET – 12 osób; - badania penetracyjne PT – 5 osób; - badania magnetyczno-proszkowe MT – 5 osób; - badania ultradźwiękowe UT – 7 osób; - badania radiograficzne RT – 3 osoby.