See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om tillæg til eksisterende aftale 4600008308 om tilføjelse af Hytrans' robotmonteret vandkanon med tilbehør
Beschreibung: Tillægget vedrører køb af Hytrans’ robotmonteret vandkanon med tilbehør, som er udviklet specifikt til civile nødberedskabsformål og ikke anvendes til militære operationer. Det følger af tillægget, at der i alt skal leveres systemer til en værdi på DKK 23.405.000. FMI har i aftalen endvidere specificeret et repræsentativt udsnit af tilbehør, som forventes at blive anskaffet under aftalen.
Vorherige Bekanntmachung: 408250-2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42120000 Pumpen und Kompressoren
5. Los
Los: LOT-0000