2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa energii elektrycznej w ramach zadania pn. „WPF Zakup energii elektrycznej”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej, obejmująca sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy, ul. Wojska Polskiego 10, w szacowanej ilości 900 MWh.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia oraz konieczność zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej. Obecnie obowiązująca umowa na dostawę energii elektrycznej wygasa z dniem 31 października 2026 r., natomiast zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia rozpoczęcie realizacji nowego zamówienia musi nastąpić od dnia 1 listopada 2026 r. Zamówienie obejmuje dostawę energii elektrycznej w okresie od 1 listopada 2026 r. do 31 grudnia 2026 r., przy szacowanym zapotrzebowaniu na energię elektryczną wynoszącym 819,21 MWh. Zachowanie ciągłości dostaw energii elektrycznej jest niezbędne z uwagi na charakter punktów poboru energii objętych zamówieniem, związanych w szczególności z funkcjonowaniem infrastruktury oświetlenia drogowego, sygnalizacji świetlnej oraz innych obiektów Zamawiającego. Zawarcie umowy z odpowiednim wyprzedzeniem jest ponadto niezbędne dla przeprowadzenia czynności wymaganych do rozpoczęcia sprzedaży energii elektrycznej od dnia 1 listopada 2026 r., w tym czynności związanych ze zgłoszeniem umowy oraz – w przypadku takiej konieczności – przeprowadzeniem procedury zmiany sprzedawcy przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego. Uwzględniając czas niezbędny na przeprowadzenie postępowania po upływie terminu składania ofert, w szczególności badanie i ocenę ofert, weryfikację wykonawcy, wezwanie do złożenia wymaganych podmiotowych środków dowodowych, wybór najkorzystniejszej oferty, zachowanie ustawowego terminu na zawarcie umowy oraz czas niezbędny na dokonanie czynności związanych z rozpoczęciem sprzedaży energii elektrycznej, zachowanie podstawowego terminu składania ofert mogłoby uniemożliwić terminowe zawarcie i rozpoczęcie realizacji umowy. Jednocześnie przedmiot zamówienia ma charakter standardowy i jest kierowany do profesjonalnych uczestników rynku energii elektrycznej, a dokumentacja zamówienia określa zakres świadczenia oraz punkty poboru energii. W ocenie Zamawiającego skrócony termin jest zatem wystarczający do przygotowania i złożenia ofert i nie narusza zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak