See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Beschreibung: Detalierea echipamentelor medicale este prezentata in caietul de sarcini si fisele tehnice Achizitia are ca obiect Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026 prin incheierea de contracte de furnizare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile. Termenul limita in care se va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare este in a 11-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4192960_2026_PAAPD1599849
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Linie de videoendoscopie cu accesorii
Beschreibung: Linie de videoendoscopie cu accesorii
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten
Los: LOT-0002
Titel: Electrocauter cu plasma -Argon -sistem ERBE
Beschreibung: Electrocauter cu plasma -Argon -sistem ERBE
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 80530000 Berufsausbildung
Los: LOT-0003
Titel: Videolaringoscop
Beschreibung: Videolaringoscop
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Microscop cu camera foto
Beschreibung: Microscop cu camera foto
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Aparatura prelucrare blocuri parafina Anatomie Patologica
Beschreibung: Aparatura prelucrare blocuri parafina Anatomie Patologica
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Sistem de arhivare a imaginilor medicale PACS
Beschreibung: Sistem de arhivare a imaginilor medicale PACS
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Tomograf in coerenta optica
Beschreibung: Tomograf in coerenta optica
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Ecograf multifunctional pentru ambulatoriu integrat cu sonde variate
Beschreibung: Ecograf multifunctional pentru ambulatoriu integrat cu sonde variate
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Sistem automat pentru monitorizare pacienti, 3 monitoare si statie
Beschreibung: Sistem automat pentru monitorizare pacienti, 3 monitoare si statie
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Upgrade la instalatia imagistica a Linac -ului Elekta Synergy
Beschreibung: Upgrade la instalatia imagistica a Linac -ului Elekta Synergy
Interne Kennung: 10