602162-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen – Contract servicii de reparare si intretinerea a echipamentului medical
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract servicii de reparare si intretinerea a echipamentului medical
Beschreibung: Contract de achizitie publica de servicii de reparare si intretinere a echipamentului medical defalcate in 16 loturi, conform caietului de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 18 zile.
Interne Kennung: 4222239/2026/9358
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparatura medicala Spital Judetean
Beschreibung: Aparatura medicala Spital Judetean, conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Aparat de radiologie mobil digital GM85
Beschreibung: Aparat de radiologie mobil digital GM85 , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Aparat de radiologie fix ACESO
Beschreibung: Aparat de radiologie fix ACESO , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Aparatura medicala radiologica si developeze umede si uscate
Beschreibung: Aparatura medicala radiologica si developeze umede si uscate , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Aparate de radiologie (instalatie fixa Luminos FUSION, instalatie mobila Mobilett ELARA)
Beschreibung: Aparate de radiologie (instalatie fixa Luminos FUSION, instalatie mobila Mobilett ELARA), conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Sterilizatoare si statie aer comprimat
Beschreibung: Sterilizatoare si statie aer comprimat , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Injectoare substanta contrast
Beschreibung: Injectoare substanta contrast , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Echipamente din dotarea ambulantelor SMURD
Beschreibung: Echipamente din dotarea ambulantelor SMURD , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Starilizatoare Bloc central sterilizare
Beschreibung: Starilizatoare Bloc central sterilizare , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Aparatura medicala Neonatologie/ATI-AP
Beschreibung: Aparatura medicala Neonatologie/ATI-AP , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Aparatura ATI-AP
Beschreibung: Aparatura ATI-AP , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Aparat de radiologie BRAT C ZEIHM
Beschreibung: Aparat de radiologie BRAT C ZEIHM , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Aparat de radiologie MERCURY
Beschreibung: Aparat de radiologie MERCURY , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Echipamente de IMAGISTICA MEDICALA
Beschreibung: Echipamente de IMAGISTICA MEDICALA , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Echipament Laborator BK
Beschreibung: Echipament Laborator BK , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Injector substanta contrast
Beschreibung: Injector substanta contrast , conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 16