2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Wiśniew roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek
Beschreibung: 1. Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do 11.000.000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie deficytu i spłaty wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. 2. Wypłata kredytu w nastąpi jednorazowo lub w transzach na wniosek zamawiającego od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2026 r. 3. Kredyt planowany jest do spłaty w ratach według harmonogramu określonego w SWZ. Planowany termin zakończenia spłaty kredytu 20 listopada 2042 r. Karencja w spłacie kapitału do 19 marca 2029 roku i odsetek 19 marca 2027 roku. 4. Co najmniej dwie osoby wykonujące czynności związane z obsługą kredytu zatrudnione na podstawie umowy o pracę.
Interne Kennung: OA.271.07.2026.RM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66120000 Investmentbanking und damit verbundene Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że posiada uprawnienia do prowadzenia na terenie Polski działalności gospodarczej w zakresie wykonywania czynności bankowych obejmujących udzielanie kredytów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo Bankowe (t. j. z 2026 r. poz. 38 ze zm.), a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejścia w życie ustawy o której mowa wart. 193 ustawy Prawo Bankowe. (W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zezwolenie składa każdy z Wykonawców). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców. 4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: OA.271.07.2026.RM
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
Additional classification (cpv): 66120000 Investment banking services and related services
5. Lot
Lot: LOT-0001