2. Verfahren
Verfahren
Titel: Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού για τα Κέντρα Υγείας - Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Μονάδων Διαχείρισης Χρονίων Παθήσεων - Εργαστηριακός και Καρδιολογικός Εξοπλισμός
Beschreibung: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για τα Κέντρα Υγείας και τις Μονάδες Διαχείρισης Χρονίων Παθήσεων. Πιο συγκεκριμένα, η σύμβαση θα υλοποιηθεί στο πλαίσιο της ευρύτερης Μεταρρύθμισης του Εθνικού Συστήματος Πρωτοβάθμιας Υγείας και αφορά σε προμήθεια σύγχρονου ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για δομές της ΠΦΥ (πρωτίστως Κέντρα Υγείας) ανά την Επικράτεια καθώς και για τις νέες μονάδες διαχείρισης χρόνιων νοσημάτων που θα δημιουργηθούν εντός του Συστήματος ως μέρος της Μεταρρύθμισης.
Vorherige Bekanntmachung: 613671-2025
Interne Kennung: Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού για τα Κέντρα Υγείας
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ (Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΝΑΔΟΧΟΥ/ΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434500 Biochemische Analysegeräte, 80531200 Technische Ausbildung, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 38434520 Blutanalysegeräte, 38434570 Hämatologie-Analysegeräte, 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte, 38436500 Mechanische Rührer, 33152000 Inkubatoren, 33191110 Autoklaven, 38510000 Mikroskope, 42931000 Zentrifugen, 42931100 Laborzentrifugen und Zubehör, 39711130 Kühlschränke, 33182100 Defibrillator, 33123230 Kardiografen, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 33195100 Monitoren, 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: ΤΜΗΜΑ 8 Απινιδωτές Χειροκίνητοι
Beschreibung: Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού για τα Κέντρα Υγείας - Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού Μονάδων Διαχείρισης Χρονίων Παθήσεων - Εργαστηριακός και Καρδιολογικός Εξοπλισμός H Σύμβαση υποδιαιρείται σε έντεκα (11) τμήματα σύμφωνα με το Άρθρο 59 του Ν. 4412/2016.
Interne Kennung: ΤΜΗΜΑ 8 Απινιδωτές Χειροκίνητοι
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen