602302-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bauleistungen im Hochbau – CONSTRUIRE IMOBIL 2S+P+10E CU DESTINATIA HOTEL SI PARCARI LA SUBSOLURI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CONSTRUIRE IMOBIL 2S+P+10E CU DESTINATIA HOTEL SI PARCARI LA SUBSOLURI
Beschreibung: Investiţia actuală presupune realizarea pe amplasament a unei construcţii cu regim de inaltime 2S+P+10E cu destinatia de hotel si parcari la subsoluri. Modul de ocupare al terenului este prezentat în Planul de situaţie. În jurul clădirii se va realiza un trotuar cu lățimea de min. 60 cm, pentru protejarea fundațiilor împotriva infiltrării apelor meteorice. Colectarea apelor pluviale de pe învelitoare se va face pe terenul beneficiarilor. Parcarea autovehiculelor se va face pe o platformă dalată, în interiorul terenului proprietate și în subsolul clădirii. Se vor asigura 61 de locuri de parcare (interior în subsol 59 locuri și parcare exterior 2 locuri pentru autocare) la minim 5 m de ferestrele locuințelor vecine. Pe amplasament se va amenaja platformă de gunoi la o distanță de minim 10 m față de locuințelor vecine. Construire imobil 2S+P+10E cu destinația de hotel și parcări la subsoluri propus: Sistem constructiv: Radier general cadre din beton armat cu pereți la subsol din beton armat planșee și scări din b.a. închideri exterioare cu zidărie acoperiș tip terasă. Funcțiuni propuse; Subsol 2, adăpost de siguranță, hol+scara, sas în suprapresiune, parcare, spații tehnice, ecs, te. Subsol 1, hol+scara, sas în suprapresiune, parcare, compost, spații tehnice Parter, hol, lifturi, recepție, bar/cafenea, g.s.f., g.s.b., g.s.d., birou administrație, birou, Sala de conferință Etaj 1, hol, scară, lift, restaurant Etaj 2, hol, lift, 8 camere, hol, scară, lift Etaj 3, hol, lift, 8 camere, hol, scară, lift Etaj 4, hol, lift, 8 camere, hol, scară, lift Etaj 5, hol, lift, 8 camere, hol, scară, lift Etaj 6, hol, lift, 8 camere, hol, scară, lift Etaj 7, hol, lift, 8 camere, hol, scară, lift Etaj 8, hol, lift, 8 camere, hol, scară, lift Etaj 9, hol, lift, spa Etaj 10, hol, lift, spațiu tehnic Finisaje: a) Finisaje interioare: pardoseli: gresie antiderapantă grupuri sanitare, gresie-piatră naturală holuri, recepție și spa, parchet mochetă pentru cameră, beton sclivisit pentru parcare pereți din zidărie placați cu rigips fonic: glet și finisaj cu vopsea lavabilă, faianță pentru grupurile sanitare; tâmplărie din aluminiu b) Finisaje exterioare: soclu: placaj Hpl gri; pereți: sistem termoizolant cu vată bazaltică de 15 cm și tencuială decorativă (gri, alb), placaj Hpl gri tâmplărie aluminiu cu geam tripan (gri antracit) jgheaburi și burlane din tablă gri; învelitoare: tip terasă Securitate la incendiu Încadrare PSI: clădire civilă publică, categoria de importanță C; avizare conform OMAI 180/2022; obiect supus HGR 571/2016 (clădire de primire turistică > 8 camere/16 locuri). P118/1-2025 nu se aplică (Ordin MDLPA 267/2025). Elemente constructive și performanțe la foc (minime): • Stâlpi/grinzi/planșee din beton armat: clasă A1 de reacție la foc; REI 120 (local REI 180 peste subsoluri), GRF I. • Pereți interiori nestructurali: zidărie/BA, clasă A1; pereți/ghene conform proiectului (de ex. ghene: A2-s1,d0 EI 30 la suprateran; A2-s1,0 EI 60 la subsol; capace vizitare EI 30). • Pereți exteriori: zidărie + termoizolație minerală (vată bazaltică) A1, cu EI/REI conform proiectului (uzual EI 180). • Acoperiș tip terasă pe planșeu BA: A1, REI 120. Instalații și echipări PSI: • Hidranți interiori: • Hidranți exteriori: • Sprinklere (obligatorii în parcaje P1): • Perdea de drenare pentru protecția golului rampei (între S2–S1) Operatorii economici interesati au dreptul de a solicita clarificari/informatii suplimentare la documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11 zile înainte de data limita de depunere a ofertei.
Interne Kennung: 33568024 / 2026 /1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Avand in vedere documentatia intocmita la faza PT cuprinde următoarele categorii de cheltuieli: cap.2 realizarea utilitatilor necesare obiectivului – 29931,27 lei cap 4.1 constructii si instalatii – 29955750,31 lei cap.4.2 montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale - 6280.56 lei cap.4.3 utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj – 1072014,99 lei cap.5.1 organizare de santier 15000.00 lei Valoarea estimată a prezentei achiziții de lucrari este de 31078977,13 lei fara TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen