602393-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – Furnizare ALIMENTE pentru hrănirea persoanelor private de libertate din Penitenciarul Bistriţa: Cartofi de varǎ(roșii) , Ceapă uscată, Morcovi, Varză albă
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare ALIMENTE pentru hrănirea persoanelor private de libertate din Penitenciarul Bistriţa: Cartofi de varǎ(roșii) , Ceapă uscată, Morcovi, Varză albă
Beschreibung: Încheiere de acorduri cadru pentru o perioadă de 6 luni privind achizitia de produse alimentare necesare hranirii persoanelor private de libertate, respectiv Legume de varǎ. Autoritatea contractanta previzioneaza achizitionarea produselor in cantitati minime si maxime, acestea urmand atribuirea contractelor subsecvente acordului-cadru in functie de necesitati si de fondurile bugetare alocate. Durata acordurilor-cadru va fi de 6 luni. Cantitatile minime si maxime estimate se regasesc in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime prevazute in acordul cadru sunt estimative. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor este de 15 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informaţiilor suplimentare în a 10-a zi înainte de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 00000/20.03.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CARTOFI DE VARǍ ROŞII
Beschreibung: CARTOFI DE VARĂ ROŞII: - cantitatea minimă 33.000 kg - cantitatea maximă 45.000 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 6 luni, respectiv 01.06.2026 – 30.11.2026. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia 3 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.07.2026 Cartofi de vară roșii 11.000 kg – 15.000 kg 2 01.08.2026 – 30.09.2026 Cartofi de vară roșii 11.000 kg – 15.000 kg 3 01.10.2026 – 30.11.2026 Cartofi de vară roșii 11.000 kg – 15.000 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 11.000 kg Cartofi de vară - cantitatea maximă / contract subsecvent = 15.000 kg Cartofi de vară. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 36.000,00 lei.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0002
Titel: CEAPA USCATǍ
Beschreibung: CEAPĂ USCATĂ: - cantitatea minimă 4.500 kg - cantitatea maximă 6.000 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 6 luni, respectiv 01.06.2026 – 30.11.2026. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia 3 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.07.2026 Ceapă uscată 1.500 kg – 2.000 kg 2 01.08.2026 – 30.09.2026 Ceapă uscată 1.500 kg – 2.000 kg 3 01.10.2026 – 30.11.2026 Ceapă uscată 1.500 kg – 2.000 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 1.500 kg Ceapă uscată - cantitatea maximă / contract subsecvent = 2.000 kg Ceapă uscată. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 5.020,00 lei.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 03221113 Zwiebeln
Los: LOT-0003
Titel: MORCOVI
Beschreibung: MORCOVI: - cantitatea minimă 6.600 kg - cantitatea maximă 9.000 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 6 luni, respectiv 01.06.2026 – 30.11.2026. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia 3 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.07.2026 Morcovi 2.200 kg – 3.000 kg 2 01.08.2026 – 30.09.2026 Morcovi 2.200 kg – 3.000 kg 3 01.10.2026 – 30.11.2026 Morcovi 2.200 kg – 3.000 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 2.200 kg Morcovi - cantitatea maximă / contract subsecvent = 3.000 kg Morcovi În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 7.230,00 lei.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 03221112 Karotten
Los: LOT-0004
Titel: VARZǍ ALBǍ
Beschreibung: VARZǍ ALBǍ: - cantitatea minimă 18.000 kg - cantitatea maximă 27.000 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 6 luni, respectiv 01.06.2026 – 30.11.2026. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia 3 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.06.2026 – 31.07.2026 Varză albă 6.000 kg – 9.000 kg 2 01.08.2026 – 30.09.2026 Varză albă 6.000 kg – 9.000 kg 3 01.10.2026 – 30.11.2026 Varză albă 6.000 kg – 9.000 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 6.000 kg Varzǎ albǎ - cantitatea maximă / contract subsecvent = 9.000 kg Varzǎ albǎ În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 26.370,00 lei.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 03221400 Kohlgemüse