602424-2026 - Wettbewerb
Finnland – Schneeräumung – ROKUAN LATUJEN JA REITISTÖJEN KUNNOSSAPITO
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ROKUAN LATUJEN JA REITISTÖJEN KUNNOSSAPITO
Beschreibung: Utajärven kunnan elinympäristöpalvelut pyytää tarjousta hankittavasta ROKUAN alueen latujen ja reitistöjen kunnossapitourakasta talvikaudelle 2026-27 (yksi talvikausi). Kunnossapito alue sijaitsee Muhoksen, Utajärven ja Vaalan kuntien alueella. Utajärven kunta toimii isäntäkuntana latupoolissa. Palvelun tuottaminen tehdään suoriteperusteisella tuntihinta menetelmällä. Palvelusopimuksen kattohinnaksi latupooli budjetoi 65 000 euroa alv 0%. Palveluntuottaja sitoutuu ylläpitämään Rokuan latuverkoston liitteenä olevan kartan ja laatuvaatimusten mukaisesti ajalla 1.11.2026- 30.4.2027. Sopimus sisältää mahdollisuuden ottaa käyttöön optiot 1+1+1 molemminpuolisella suostumuksella. Optioiden käytöstä sovitaan osapuolten kesken huhtikuussa kuluvaa vuotta.
Interne Kennung: 625908
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0000