2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rengøring af Boulevardtunnelen (DS 21001)
Beschreibung: Kontrakten omhandler rengøring af Boulevardtunnelen, 1 gang årligt (i januar/februar). Der er tale om nat-og weekendarbejde under sporspærring, hvor tunnel og mellemgange skal rengøres. Det indbefatter hele afvandingssystemet i fjernbanen delen og S-banedelen, i Boulevardtunnelen, som skal spules og suges. Det indbefatter afvandingsrenden der ligger i spormidte, alle brønde og tværgående ledninger samt sumpe ved pumpebrønd skal suges og spules for sediment.
Interne Kennung: 2025-19992
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90912000 Strahlreinigung von Rohrgerüsten
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2 forlængelser á 2 år