See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Patenterede kits og reagenser fra 10X Genomics - direkte tildeling
Beschreibung: Rammeaftale, primært til CBMR, om indkøb af kits og reagenser fra virksomheden 10X Genomics. Der er dels tale om patenterede reagenser, dels tale om kits, der er tilpasset til instrumenter, således at alene 10X Genomics kits passer til de instrumenter, som CBMR har erhvervet fra 10X Genomics. Der er derfor tale om en ene-leverandørsituation. Rammeaftalen kan kun anvendes til køb af patenterede reagenser og kits, der som de eneste passer til 10X Genomics instrumenter.
Interne Kennung: 043-1866/25-7000
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696000 Reagentien und Kontrastmittel
5. Los
Los: LOT-0000