602477-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen – Kontynuacja projektowania i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Domaradz (bez węzła) do węzła Krosno – poprzednio Iskrzynia (bez węzła) dł. ok. 12,5 km
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKontynuacja projektowania i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Domaradz (bez węzła) do węzła Krosno – poprzednio Iskrzynia (bez węzła) dł. ok. 12,5 km
BeschreibungW ramach zamówienia należy kontynuować projektowanie (w tym ewentualna optymalizacja w zakresie rozwiązań projektowych ujętych w Projekcie Budowlanym) drogi ekspresowej S19 od węzła Domaradz (bez węzła) do węzła Krosno – poprzednio Iskrzynia (bez węzła) o długości około 12,5 km, na odcinku od km 45+365,40 do km 57+900 (odpowiada 57+897,54 wg. Projektu Budowlanego) i wykonać: • budowę drogi ekspresowej o przekroju 2x2, szerokości pasa 3,5 m, szerokości pasa awaryjnego 2,5 m i 5 m pasa dzielącego; • rozebranie nieodebranych przez Zamawiającego elementów obiektów inżynierskich oraz innych robót wykonanych przez poprzedniego wykonawcę, wyszczególnionych w inwentaryzacji wykonanych robót. Dopuszcza się ich ponowne wykorzystanie po uprzednim wykonaniu badań sprawdzających, akceptacji Inżyniera Kontraktu oraz Zamawiającego; • drogowe obiekty inżynierskie; • przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z trasą S19; • dodatkowe jezdnie obsługujące teren przyległy; • utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania; • infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów; • urządzenia ochrony środowiska w tym przejścia dla zwierząt; • ekrany akustyczne, przeciwolśnieniowe; • infrastrukturę dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej w tym: sieci energetyczne zasilające i oświetleniowe, sieci wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki sanitarne, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi, przepompownie wody i ścieków, kanały technologiczne i inne; • przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury podziemnej i nadziemnej – wyburzenia budynków i budowli; • oznakowanie drogi i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; • system zarządzania ruchem; • kanały technologiczne; • nasadzenia zieleni; • inne prace o charakterze przygotowawczym, pomocniczym i porządkującym; • usunięcie z terenu budowy i utylizację wszelkich zidentyfikowanych roślin będących inwazyjnymi gatunkami obcymi, w tym rośliny inwazyjnej IGO – rdestowca japońskiego oraz zabezpieczenia robót stałych realizowanych w ramach zamówienia przed destrukcyjnym działaniem roślin inwazyjnych występujących na nieruchomościach sąsiadujących z inwestycją m.in. w korycie rzeki Rosielna; • usunięcie z terenu budowy i utylizacja zidentyfikowanych we wcześniej opracowanej dokumentacji odpadów. Wartość zamówienia powyżej 5 404 000 euro Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, tj. nawierzchni trasy głównej łącznie z wytworzeniem i wbudowaniem oraz wykonanie pozostałych warstw konstrukcji nawierzchni powyżej gruntu rodzimego (wykop) lub nasypowego (nasyp), z wyłączeniem dostaw materiałów i usług. W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania odnośnych warunków udziału w postępowaniu.
Interne KennungO/RZ.D-3.2410.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu.  Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45100000 Baureifmachung, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111300 Abbauarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45231223 Mit der Gasversorgung verbundene Arbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 34922100 Straßenmarkierungen, 44423400 Schilder und Zubehör, 45233140 Straßenarbeiten, 32570000 Kommunikationsanlage, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungW ramach zamówienia należy kontynuować projektowanie (w tym ewentualna optymalizacja w zakresie rozwiązań projektowych ujętych w Projekcie Budowlanym) drogi ekspresowej S19 od węzła Domaradz (bez węzła) do węzła Krosno – poprzednio Iskrzynia (bez węzła) o długości około 12,5 km, na odcinku od km 45+365,40 do km 57+900 (odpowiada 57+897,54 wg. Projektu Budowlanego) i wykonać: • budowę drogi ekspresowej o przekroju 2x2, szerokości pasa 3,5 m, szerokości pasa awaryjnego 2,5 m i 5 m pasa dzielącego; • rozebranie nieodebranych przez Zamawiającego elementów obiektów inżynierskich oraz innych robót wykonanych przez poprzedniego wykonawcę, wyszczególnionych w inwentaryzacji wykonanych robót. Dopuszcza się ich ponowne wykorzystanie po uprzednim wykonaniu badań sprawdzających, akceptacji Inżyniera Kontraktu oraz Zamawiającego; • drogowe obiekty inżynierskie; • przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z trasą S19; • dodatkowe jezdnie obsługujące teren przyległy; • utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania; • infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów; • urządzenia ochrony środowiska w tym przejścia dla zwierząt; • ekrany akustyczne, przeciwolśnieniowe; • infrastrukturę dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej w tym: sieci energetyczne zasilające i oświetleniowe, sieci wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki sanitarne, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi, przepompownie wody i ścieków, kanały technologiczne i inne; • przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury podziemnej i nadziemnej – wyburzenia budynków i budowli; • oznakowanie drogi i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; • system zarządzania ruchem; • kanały technologiczne; • nasadzenia zieleni; • inne prace o charakterze przygotowawczym, pomocniczym i porządkującym; • usunięcie z terenu budowy i utylizację wszelkich zidentyfikowanych roślin będących inwazyjnymi gatunkami obcymi, w tym rośliny inwazyjnej IGO – rdestowca japońskiego oraz zabezpieczenia robót stałych realizowanych w ramach zamówienia przed destrukcyjnym działaniem roślin inwazyjnych występujących na nieruchomościach sąsiadujących z inwestycją m.in. w korycie rzeki Rosielna; • usunięcie z terenu budowy i utylizacja zidentyfikowanych we wcześniej opracowanej dokumentacji odpadów. Wartość zamówienia powyżej 5 404 000 euro Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, tj. nawierzchni trasy głównej łącznie z wytworzeniem i wbudowaniem oraz wykonanie pozostałych warstw konstrukcji nawierzchni powyżej gruntu rodzimego (wykop) lub nasypowego (nasyp), z wyłączeniem dostaw materiałów i usług, W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania odnośnych warunków udziału w postępowaniu.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45100000 Baureifmachung, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111300 Abbauarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45231223 Mit der Gasversorgung verbundene Arbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 34922100 Straßenmarkierungen, 44423400 Schilder und Zubehör, 45233140 Straßenarbeiten, 32570000 Kommunikationsanlage