60250-2025 - Ergebnis
Polen – Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung – Świadczenie usług polegających na utrzymaniu czystości w Teatrze Wielkim w Łodzi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług polegających na utrzymaniu czystości w Teatrze Wielkim w Łodzi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na utrzymaniu czystości w Teatrze Wielkim w Łodzi szczegółowo określone w Zał. 4 do SWZ. 2. Zamawiający wskazuje, że czynności wykonywane nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu i dotyczące usług utrzymania czystości w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia (z wyjątkiem mycia okien) muszą być wykonywane przez osoby zatrudnione na umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy Kodeks pracy. 3. Zamawiający wskazuje, że usługi mycia okien nie muszą być wykonywane przez osoby zatrudnione na umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 4. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 uPzp. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na realizację niniejszego zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung650442-2024
Interne KennungDP/PN/05/2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie 1 część administracyjno - techniczna
Beschreibung1.Sprzątanie pomieszczeń realizowane jest w różnych cyklach, w zależności od rodzaju powierzchni podłóg, według poniższych wymogów: 1.1.powierzchnia podłóg pokryta specjalistyczną PCV tzw. podłoga baletowa–ok. 540m2: codzienne utrzymywanie czystości w szczególności: zamiatanie, odkurzanie, mycie, odpowiednimi środkami, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, dokładne szorowanie maszyną np. szorowarką, a następnie zmywanie odpowiednim środkiem antypoślizgowym – co 2 tygodnie, pod PCV surowa podłoga drewniana szorowana maszynowo 1 raz w roku*. czyszczenie z rusztowania w przerwie urlopowej podwieszanego sufitu (sala baletowa 430) 1 raz w roku*1.2.powierzchnia podłóg pokrytych parkietem ok. 415,07 m2 tj. sale prób: chóru, 412-parkiet lakierowany; orkiestry, 314,414 - podłoga parkietowa, codzienne utrzymywanie czystości w szczególności: zamiatanie, mycie za pomocą mopów akrylowych, przy użyciu właściwych do utrzymania połysku preparatów o działaniu antypoślizgowym (w miejscach niedostępnych dla urządzeń – czyszczenie ręczne), odkurzanie, czyszczenie, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, dokładne (gruntowne) szorowanie maszyną np. szorowarką, a następnie pastowanie i froterowanie parkietu 4razy w roku (parkietów nielakierowanych)* - efekt polerowania.1.3.powierzchnia podłóg pokrytych panelem ok. 440m2, tj. pomieszczenia biurowe:codzienne utrzymanie czystości w szczególności: sprzątanie, zamiatanie, mycie odpowiednim preparatem antypoślizgowym, wycieranie kurzu, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków. 1.4.powierzchnia podłóg pokrytych wykładziną tekstylną ok.1000m2, tj. pomieszczenia biurowe, korytarze, hole itp., oraz pokrytych wykładziną dywanową ok. 50m2 tj. pomieszczenia biurowe codzienne utrzymanie czystości w szczególności: odkurzanie, sprzątanie, wycieranie kurzu, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków pranie na bieżąco w zależności od potrzeb (urządzenie specjalistyczne do prania podciśnieniowego),1.5.powierzchnia podłóg pokrytych PCV, tarketem, żywica ok. 3700 m2, tj. pokoje biurowe, pracownie techniczne, korytarze, magazyny: codzienne utrzymanie czystości w szczególności: sprzątanie, odkurzanie, mycie odpowiednim preparatem antypoślizgowym, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków,1.6.powierzchnia podłóg pokrytych deską lakierowaną i surową ok.1850 m2: sale prób, 402 (deska lakierowana):codzienne utrzymanie czystości w szczególności: zamiatanie, odkurzanie, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, zmywanie, gruntowne mycie 1 raz w tygodniu, stolarnia (surowa deska): codzienne utrzymanie czystości w szczególności w pomieszczeniach biurowych i socjalnych w szczególności: sprzątanie, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, zamiatanie pracowni 1 raz w tygodniu, mycie 1 raz w miesiącu, malarnia (surowa deska): codzienne utrzymanie czystości w szczególności w pomieszczeniach biurowych, magazynowych i socjalnych w szczególności: sprzątanie, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, mycie podłogi zamiatanie 1 raz w tygodniu, szorowanie maszyną np. szorowarką ok. 6 razy w roku*, zawsze po premierze, magazyny (surowa deska): codzienne utrzymanie czystości w pomieszczeniu socjalnym w szczególności: sprzątanie, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, zamiatanie podłóg drewnianych 1raz w tygodniu, mycie podłóg drewnianych 1 raz w miesiącu, mycie szaf 4razy w roku.1.7.powierzchnia podłóg pokrytych lastriko lub gresem ok. 4 800 m2, tj. korytarze, hole, ciągi schodowe, pralnia, pomieszczenia techniczne codzienne utrzymanie czystości w szczególności: zamiatanie, mycie podłogi, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, gruntowne mycie, nakładanie powłoki antypoślizgowej 1 raz w tygodniu,1.8.WC, natryski, sauna (sanitariaty) ok. 400m2 - na podłodze terakota lub lastriko na ścianach glazura:codzienne mycie i dezynfekcja m. in. pisuarów, bidetów, umywalek, sedesów, muszli sedesowych, brodzików, armatury, glazury, luster i innych elementów, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków1.9.powierzchnia boazerii ok. 800 m2: mycie środkami do drewna 1 raz w miesiącu; konserwacja boazerii ok. 3 razy w roku*.1.10.gabloty – odkurzanie wewnątrz i mycie szyb – 1 raz w tygodniu.1.11.segmenty, szafy, szafki, ławy, stoliki, stojaki reklamowe i inne meble: codzienne odkurzanie, czyszczenie preparatem do konserwacji mebli w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu. 1.12.fotele, kanapy oraz inne meble tapicerowane: codzienne odkurzanie (czyszczenie), pranie (maszynowo - podciśnieniowo) w zależności od potrzeb, gruntownie - 2 razy do roku*.1.13.bufety w szatniach, parapety, kaloryfery, osłony grzejników, poręcze, balustrady, ramy obrazów, przeszklenia, ściany szklane, drzwi (w tym wahadłowe oraz szklane), lustra: codzienne odkurzanie, mycie odpowiednim preparatem dokładne czyszczenie w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż 2razy w miesiącu. 1.14.przeszklenia, ściany szklane, drzwi (w tym wahadłowe, szklane, plastikowe), lustra: codzienne odkurzanie, mycie odpowiednim preparatem dokładne czyszczenie w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu.1.15.klosze oświetleniowe, plafoniery i innych szklane osłony lamp oświetleniowych – mycie 1 raz w roku,1.16.wycieraczki–czyszczenie według potrzeb,1.17.wynoszenie odpadów do miejsc wyznaczonych przez Zamawiającego, 2.Polerowanie ciągów komunikacyjnych i miejsc najczęściej używanych padami polerskimi właściwymi do czyszczonych powierzchni podłogowych (parkiet lakierowany, posadzka kamienna i ceramiczna) – 1 (jeden) raz w tygodniu. 3.Zabezpieczenie miejsc narażonych na działanie soli odpowiednim impregnatem (przed okresem zimowym). 4.Uzupełnianie wg bieżących potrzeb płynu do dezynfekcji rąk w 25szt. dozowników o pojemności 0,5l oraz w 1szt dozownika o pojemności 5 l. Płyn do dezynfekcji rąk zapewnia Zamawiający. 5.Wykonywanie innych czynności związanych z utrzymaniem czystości w części administracyjno-technicznej TWŁ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
LosLOT-0002
TitelZadanie 2 - część reprezentacyjna
Beschreibung1. Sprzątanie pomieszczeń realizowane jest w różnych cyklach, w zależności od rodzaju powierzchni podłóg, według poniższych wymogów: 1.1. powierzchnia podłóg pokrytych parkietem foyer - parkiet dębowy ok. 2200 m2, balkon, ciągi schodowe na widowni – parkiet przemysłowy merbau ok. 350 m2: codzienne utrzymywanie czystości w szczególności: zamiatanie, mycie za pomocą mopów akrylowych, przy użyciu właściwych do utrzymania połysku preparatów o działaniu antypoślizgowym (w miejscach niedostępnych dla urządzeń – czyszczenie ręczne), odkurzanie, czyszczenie, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, 1.2. powierzchnia podłóg pokrytych marmurem i granitem (posadzka kamienna) ok. 2 640 m2: a) codzienne utrzymywanie czystości w szczególności: zamiatanie, mycie za pomocą mopów akrylowych, przy użyciu właściwych do utrzymania połysku preparatów o działaniu antypoślizgowym (w miejscach niedostępnych dla urządzeń – czyszczenie ręczne), odkurzanie, czyszczenie, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, b) polerowanie całej powierzchni przy użyciu padów polerskich do marmuru (pady z proszkiem polerskim) 4 razy w roku, 1.3. powierzchnia podłóg pokrytych wykładziną dywanową ok. 580 m2 tj. widownia, balkon, a) pranie podciśnieniowe całości 1 raz w roku*, b) codzienne utrzymanie czystości w szczególności: odkurzanie, sprzątanie, wycieranie kurzu, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, 1.4. WC, (sanitariaty) ok. 300 m2 - na podłodze terakota na ścianach glazura: codzienne mycie i dezynfekcja m. in. pisuarów, umywalek, sedesów, muszli sedesowych, armatury, glazury, luster i innych elementów, opróżnianie pojemników na śmieci i wymiana worków, 1.5. powierzchnie pokryte tapetą tekstylną – gruntowne odkurzanie jeden raz w tygodniu, 1.6. fotele i straponteny na widowni: a) codzienne odkurzanie (czyszczenie), b) pranie (maszynowo - podciśnieniowo) w zależności od potrzeb, gruntownie - 1 raz do roku*. Zamawiający wymaga prania (maszynowo – podciśnieniowo) 1 074 szt. foteli tapicerowanych i 10 szt. strapontenów tapicerowanych. 1.7. Fotele skórzane (65 szt.), kanapy skórzane (31 szt.) i ławki skórzane (12 szt.) – codzienne czyszczenie odpowiednim preparatem, 1.8. bufety w szatniach, parapety, kaloryfery, osłony grzejników, poręcze, balustrady, słupy, ramy obrazów, przeszklenia, ściany szklane, drzwi (w tym wahadłowe oraz szklane), lustra, stoliki szklane: a) codzienne odkurzanie, mycie odpowiednim preparatem, b) dokładne czyszczenie w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu. 1.9. przeszklenia, ściany szklane, drzwi (w tym wahadłowe, szklane, plastikowe), lustra: a) codzienne odkurzanie, mycie odpowiednim preparatem, b) dokładne czyszczenie w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu. 1.10. klosze oświetleniowe, plafoniery i innych szklane osłony lamp oświetleniowych – mycie 1 raz w roku. 2. Prace wykonywane podczas spektaklu to bieżące utrzymanie czystości między innymi w sanitariatach, holach, szatniach, a w szczególności: 2.1. sukcesywne uzupełnianie (po każdym wejściu widzów na widownię) środków czystości w pomieszczeniach sanitarnych (tj. mydło, papier toaletowy, papierowe ręczniki do rąk), 2.2. mycie i dezynfekcja toalet (sedesów, desek sedesowych, pisuarów, umywalek), 2.3. opróżnianie koszy na śmieci, 2.4. mycie posadzki w holu kasowym, szatni, mycie schodów (po wejściu widzów na widownię), 2.5. ścieranie kurzu z parapetów, balustrad, poręczy itp., 2.6. doraźne usuwanie zaistniałych nieprawidłowości w zakresie utrzymania właściwego stanu czystości. 3. Polerowanie ciągów komunikacyjnych i miejsc najczęściej używanych (ok. 5 000 m2) padami polerskimi właściwymi do czyszczonych powierzchni podłogowych (merbau, parkiet lakierowany, posadzka kamienna i ceramiczna) – max. 1 (jeden) raz w tygodniu. Olejowanie powierzchni podłogowych merbau na widowni 1 (jeden) raz w roku w terminie wskazanym przez Zamawiającego. Zakup oleju po stronie Wykonawcy, rodzaj oleju do uzgodnienia i akceptacji Zamawiającego. 4. Zabezpieczenie miejsc narażonych na działanie soli odpowiednim impregnatem (przed okresem zimowym). 5. Uzupełnianie wg bieżących potrzeb płynu do dezynfekcji rąk w 3 szt. automatycznych dozowników o pojemności 30 l oraz w 2 szt. dozownika o pojemności 0,5 l. Płyn do dezynfekcji rąk zapewnia Zamawiający. 6. Uzupełnianie wg bieżących potrzeb ręczników papierowych w pojemnikach na ręczniki papierowe w rolce we wszystkich toaletach. Pojemniki na ręczniki papierowe w rolce w ilości 14 szt. – po jednym we wszystkich toaletach – musi zapewnić i zamontować na własny koszt Wykonawca. 7. W przypadku wystawienia dwóch lub więcej spektakli danego dnia, Wykonawca zobowiązany jest do sprzątnięcia części reprezentacyjnej przed każdym z tych spektakli. 8. Wykonywanie innych czynności (poza wymienionymi w punktach 1 – 6) związanych z utrzymaniem czystości w części reprezentacyjnej Teatru Wielkiego w Łodzi. 9. Usługi oznaczone gwiazdką (*) będą wykonywane w terminie wskazanym przez upoważnionego pracownika Działu Administracyjnego Zamawiającego.
LosLOT-0003
TitelZadanie 3- okna
BeschreibungŚwiadczenie usług polegających na utrzymaniu czystości w Teatrze Wielkim w Łodzi Zadanie 3 - okna 1. Do zakresu mycia okien należy: 1.1. obustronne mycie szyb, ram okiennych, ościeżnic, parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, w tym mycie okien po pracach remontowych i budowlanych, 1.2. czyszczenie żaluzji, 1.3. obustronne mycie przeszkleń wraz z ościeżnicami (szklane ściany i drzwi), 1.4. usługa mycia wykonywana będzie przy użyciu sprzętu i środków czystości Wykonawcy. 2. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zaopatruje się w środki czystości oraz profesjonalny sprzęt, niezbędny do wykonania usługi. 3. Częstotliwość i ilość myć okien, luster i przeszkleń w czasie trwania umowy zawiera Formularz cenowy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung