602521-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Udbud af brøndsugning og hertil relaterede opgaver i Vordingborg Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af brøndsugning og hertil relaterede opgaver i Vordingborg Kommune
BeschreibungUdbuddet af rammeaftalen vedrører udførelse af brøndsugning og hertil relaterede ydelser. Opgaven omfatter tømning af sandfangsbrønde på offentlige veje og kommunale ejendomme i Vordingborg Kommune. Der er tale om tømning af alle sandfangsbrønde, inkl. nedløbsbrønde på bygninger og sandfangsbrønde, på følgende vejanlæg og kommunale ejendomme i Vordingborg Kommune: • Offentlige veje, herunder broer • Cykelstier langs veje • Offentlige parkeringspladser • Torve og andre pladser • Kommunale ejendomme Aftalen omfatter Standardopgaver og Regningsopgaver.
Vorherige Bekanntmachung143260-2022
Interne Kennung1
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung, 90440000 Reinigung von Klärgruben, 90450000 Reinigung von Faulbecken, 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90491000 Überprüfung von Abwasserkanälen, 90513600 Schlammbeseitigung, 90513700 Schlammtransport, 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten, 90912000 Strahlreinigung von Rohrgerüsten
5. Los
LosLOT-0000