See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nabava robotski asistiranog sustava za ortopediju
Beschreibung: Predmet nabave je usluga najma robotski asistiranog sustava za ortopedsku kirurgiju, s pripadajućom opremom, instrumentima i servisnom podrškom na period od 4 godine računajući od dana obostranog sklapanja Ugovora. Sustav mora biti u potpunosti sukladan tehničkim specifikacijama navedenima u troškovniku, funkcionalan i spreman za kliničku uporabu. U ponudu mora biti uključeno minimalno: • instalacija i puštanje sustava u rad, • osiguranje potrebnih instrumenata i potrošnog materijala za rad sustava, • sustav mora biti u potpunosti funkcionalan za izvođenje operacijskih zahvata ugradnje parcijalne endoproteze koljena. Ponuditelj je obvezan osigurati da su svi potrebni softverski moduli, licence i funkcionalnosti za navedenu vrstu zahvata uključeni u ponuđenu cijenu, bez dodatnih troškova i bez ograničenja korištenja tijekom cijelog trajanja ugovora, • servisni paket za vrijeme trajanja najma obuhvaća ažuriranje softvera na najnoviju dostupnu verziju bez dodatne naknade, osiguravanje sve potrebne servisne i tehničke dokumentacije te rješavanje tehničkih problema uz stručnu asistenciju ovlaštenih tehničara. Također uključuje izradu i provedbu plana redovnog i izvanrednog održavanja, osiguranje zamjenskih dijelova potrebnih za optimalno funkcioniranje sustava te pokrivanje troškova transporta i rada servisera. Ponuditelj mora osigurati reakciju servisera u roku od 24 do 48 sati od trenutka prvog kontakta, čime se osigurava kontinuirana tehnička podrška i održavanje funkcionalnosti sustava uz minimalne prekide tijekom cijelog trajanja ugovora. Sva nuđena oprema mora biti u potpunosti sukladna troškovniku i propisanim tehničkim specifikacijama te svim ostalim uvjetima propisanima ovom dokumentacijom o nabavi. Ponuditelji su dužni nuditi u potpunosti funkcionalnu, novu, nekorištenu i neoštećenu opremu, pri čemu ponuđena cijena mora uključivati sve troškove, uključujući, ali ne ograničavajući se na troškove dobave, dopreme, montaže, instalacije, testiranja i puštanja u rad, edukacije osoblja za pravilan rad i korištenje u prostorijama Naručitelja, kao i sve troškove servisnog paketa tijekom trajanja najma. Servisni paket uključuje redovito i izvanredno održavanje, ažuriranje softvera, osiguranje potrebnih rezervnih dijelova i potrošnog materijala, tehničku podršku te sve ostale povezane troškove nužne za nesmetano i kontinuirano funkcioniranje sustava tijekom cijelog razdoblja najma. Predmet najma mora tijekom cijelog razdoblja korištenja biti u potpunosti usklađen s važećim propisima Republike Hrvatske i Europske unije koji uređuju područje zdravstvene zaštite i medicinskih proizvoda, uključujući, ali ne ograničavajući se na Zakon o zdravstvenoj zaštiti, Zakon o medicinskim proizvodima, Uredbu (EU) 2017/745 o medicinskim proizvodima (MDR) te sve pripadajuće podzakonske akte i tehničke norme.
Interne Kennung: VN-10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70340000 Dienstleistungen in Verbindung mit Multiwohnungseigentum
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Predmet nabave je usluga najma robotski asistiranog sustava za ortopedsku kirurgiju, s pripadajućom opremom, instrumentima i servisnom podrškom. Postupak se provodi s ciljem sklapanja okvirnog sporazuma na razdoblje od 4 godine, temeljem kojeg će se sklapati pojedinačni jednogodišnji ugovori o javnoj nabavi. Ponuđeni sustav mora biti u potpunosti sukladan tehničkim specifikacijama, funkcionalan i spreman za kliničku uporabu. U ponudu mora biti uključeno minimalno: • instalacija i puštanje sustava u rad, • osiguranje potrebnih instrumenata i potrošnog materijala za rad sustava, • sustav mora biti u potpunosti funkcionalan za izvođenje operacijskih zahvata ugradnje parcijalne endoproteze koljena. Ponuditelj je obvezan osigurati da su svi potrebni softverski moduli, licence i funkcionalnosti za navedenu vrstu zahvata uključeni u ponuđenu cijenu, bez dodatnih troškova i bez ograničenja korištenja tijekom cijelog trajanja ugovora, • servisni paket za vrijeme trajanja najma obuhvaća ažuriranje softvera na najnoviju dostupnu verziju bez dodatne naknade, osiguravanje sve potrebne servisne i tehničke dokumentacije te rješavanje tehničkih problema uz stručnu asistenciju ovlaštenih tehničara. Također uključuje izradu i provedbu plana redovnog i izvanrednog održavanja, osiguranje zamjenskih dijelova potrebnih za optimalno funkcioniranje sustava te pokrivanje troškova transporta i rada servisera. Ponuditelj mora osigurati reakciju servisera u roku od 24 do 48 sati od trenutka prvog kontakta, čime se osigurava kontinuirana tehnička podrška i održavanje funkcionalnosti sustava uz minimalne prekide tijekom cijelog trajanja ugovora. Sva nuđena oprema mora biti u potpunosti sukladna troškovniku i propisanim tehničkim specifikacijama te svim ostalim uvjetima propisanima ovom dokumentacijom o nabavi. Ponuditelji su dužni nuditi u potpunosti funkcionalnu, novu, nekorištenu i neoštećenu opremu, pri čemu ponuđena cijena mora uključivati sve troškove, uključujući, ali ne ograničavajući se na troškove dobave, dopreme, montaže, instalacije, testiranja i puštanja u rad, edukacije osoblja za pravilan rad i korištenje u prostorijama Naručitelja, kao i sve troškove servisnog paketa tijekom trajanja najma. Servisni paket uključuje redovito i izvanredno održavanje, ažuriranje softvera, osiguranje potrebnih rezervnih dijelova i potrošnog materijala, tehničku podršku te sve ostale povezane troškove nužne za nesmetano i kontinuirano funkcioniranje sustava tijekom cijelog razdoblja najma. Predmet najma mora tijekom cijelog razdoblja korištenja biti u potpunosti usklađen s važećim propisima Republike Hrvatske i Europske unije koji uređuju područje zdravstvene zaštite i medicinskih proizvoda, uključujući, ali ne ograničavajući se na Zakon o zdravstvenoj zaštiti, Zakon o medicinskim proizvodima, Uredbu (EU) 2017/745 o medicinskim proizvodima (MDR) te sve pripadajuće podzakonske akte i tehničke norme. Napomena: Isključivo radi planiranja kapaciteta i organizacije rada, Naručitelj procjenjuje da će se sustav koristiti za približno 150 procedura godišnje. Navedeni podatak je informativne naravi te služi isključivo kao okvirna procjena očekivanog opsega korištenja, bez obveze Naručitelja na realizaciju navedenog broja procedura. Stvarni broj procedura može odstupati od navedene procjene, ovisno o potrebama Naručitelja.