602671-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Straßeninstandhaltungsarbeiten – ACORD CADRU – LUCRĂRI DE REPARATII ȘI ÎNTREȚINERE STRĂZI, ALEI, TROTUARE ȘI PARCĂRI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU – LUCRĂRI DE REPARATII ȘI ÎNTREȚINERE STRĂZI, ALEI, TROTUARE ȘI PARCĂRI
Beschreibung: Obiectul achizitiei cuprinde Lucrari de reparatii și întreținere străzi, alei, trotuare și parcări in Orasul Otopeni. Potrivit devizului general intocmit la nivelul DALI (Documentatie de avizare a lucrarilor de interventie), valoarea estimata totala executie lucrari pentru un Acord Cadru pe 24 luni avand ca obiect Lucrări de reparatii și întreținere străzi, alei, trotuare și parcări, este intre 10.223.188,00 si 25.864.212,26 lei. Valoarea estimata maxima a acordului cadru este de 25.864.212,26 lei fara TVA, formata din: Cap. 4.1 – Valoarea estimata Construcții si instalații: 25.557.522,00 lei fara TVA, Cap. 5.1 – Valoarea estimata Organizare de șantier: 306.690,26 lei fara TVA. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in DALI; Cantitatile minime si maxime ale contractelor subsecvente sunt prevazute in DALI; Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 3.841.953,50 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 1.013.535,00 lei fara TVA Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazute in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente se vor atribui semestrial, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Valoarea estimata fara TVA: intre 10.223.188,00 si 25.864.212,26 Monedă: RON Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date/Instructiuni catre ofertanti, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4364446/2026/11
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul achizitiei cuprinde Lucrari de reparatii și întreținere străzi, alei, trotuare și parcări in Orasul Otopeni. Prezenta documentatie se referă la un numar de 146 de strazi, alei, trotuare si parcari care urmeaza a fi reparate periodic (acolo unde va fi cazul) in urma unui acord cadru de reparatii pe o perioada de 24 luni. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in DALI; Cantitatile minime si maxime ale contractelor subsecvente sunt prevazute in DALI; Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 3.841.953,50 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 1.013.535,00 lei fara TVA Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazute in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente se vor atribui semestrial, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Valoarea estimata fara TVA: intre 10.223.188,00 si 25.864.212,26 Monedă: RON
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45223300 Bau von Parkplätzen, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege