602686-2026 - Ergebnis
Rumänien – Körnungen, Splitt, Steinmehl, Kiesel, Kies, Schotter und Kleinschlag, Steingemische, Kiessandgemische und andere Aggregate – Achiziția, transportul, livrarea și descărcarea unor agregate minerale și materiale auxiliare pentru lucrări de construcții și amenajări, defalcate pe 5 (cinci) loturi.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția, transportul, livrarea și descărcarea unor agregate minerale și materiale auxiliare pentru lucrări de construcții și amenajări, defalcate pe 5 (cinci) loturi.
Beschreibung: Contract de achiziție, transport, livrare și descărcarea unor agregate minerale și materiale auxiliare pt lucrări de c-tii și amenajări, vor fi achiziționate cantități de produse, defalcate pe 5 (cinci) loturi, astfel: Lot 1: Contract de achiziție, transport livrare și descărcare Geotextil profesional antiburuieni 250 gr/mp=63.690 mp., astfel: U.M. 01801E Galați=159 mp, U.M. 01801 Bacău=346 mp, U.M. 02015 Bacău=11.935 mp, U.M. 01803 Călărași=33 mp, U.M. 01837 M.Kogălniceanu =31.900 mp, U.M. 01914 Ilfov =79 mp, U.M. 01895 Chitila=16.720 mp, U.M. 01924 București = 235 mp, U.M. 01867 Mihai Bravu= 1.870 mp, U.M. 02208 Ghimpați = 413 mp. Val. estimată LOT 1 - 368.765,10 lei fără TVA, termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului. Lot 2: Contract de achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm = 3.955 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 2.941 mc., astfel: U.M. 01801E Galați - Balast sort 0-63 mm =38 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 38 mc, - U.M. 01801 Bacău-Balast sort 0-63 mm = 82 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm=82 mc, U.M. 02015 Bacău - Balast sort 0-63 mm = 3.835 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 2.821 mc. Val estimată LOT 2-1.016.170,29 lei fără TVA, termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului. Lot 3: Contract de achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm=7.548 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm=7.548 mc, astfel: U.M. 01803 Călărași-Balast sort 0-63 mm =8 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 8 mc, U.M. 01837 M.Kogălniceanu- Balast sort 0-63 mm = 7.540 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm=7.540 mc. Val estimată LOT 3 - 2.283.194,52 lei fără TVA, termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului. Lot 4: Contract de achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm=4.027 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm=4.027 mc., astfel: U.M. 01914 Ilfov- Balast sort 0-63 mm =19 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 19 mc, U.M. 01895 Chitila- Balast sort 0-63 mm = 3.952 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm =3.952 mc, U.M. 01924 București- Balast sort 0-63 mm=56 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm =56 mc. Val estimată LOT 4-1.218.127,23 lei fără TVA, termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului. Lot 5: Contract de achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm=540 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm=540 mc., astfel: U.M. 01867 Mihai Bravu- Balast sort 0-63 mm = 442 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 442 mc, U.M. 02208 Ghimpați - Balast sort 0-63 mm = 98 mc si piatră spartă de carieră sort 0-63 mm =98 mc. Val estimată LOT 5-163.344,60 lei fără TVA, termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului. VALOARE TOTALĂ ESTIMATĂ 5.049.601,74 lei fără TVA. Deoarece dep of. se va face prin mijloace electronice, în condițiile Lg. 98/2016, în baza Art.74 alin (1) și (4), perioada pentru dep of va fi redusă cu 5 zile, respectiv la 30 de zile între data transmiterii AP spre publicare în JOUE și data-lim de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet, la orice solicitare de clarificări sau info suplim în termenul prevazut la art. 161 din Lg 98/2016, respectiv cu 12 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. NR zile până la care op. ec. pot solicita clarificari - 15 zile înainte de data lim de dep a ofertelor, conf art. 160 din Legea 98/2016, și art. 103 din H.G. 395/2016. Clarif nec. pt evaluarea fiecarei solicit. de participare/oferte din cadrul cap. IV. 4.1 ,,Modul de prezentare a propunerii tehnice” și cap. IV. 4.2 – Modul de prezentare a prop fin” din prezenta fișă de date, conform art. 134, alin.(1) din HG 395/2016 se vor solicita în conform cu art. 134, alin. (3) din HG 395/2016. Orice solicitare de clarificări transmisă în SEAP- https://e-licitație.ro/pub.
Interne Kennung: 14783824-2026-A1-A2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14212000 Körnungen, Splitt, Steinmehl, Kiesel, Kies, Schotter und Kleinschlag, Steingemische, Kiessandgemische und andere Aggregate
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Achiziție, transport livrare și descărcare Geotextil profesional antiburuieni 250 gr./mp = 63.690 mp
Beschreibung: Achiziție, transport livrare și descărcare Geotextil profesional antiburuieni 250 gr./mp = 63.690 mp., astfel: - U.M. 01801E Galați = 159 mp. - U.M. 01801 Bacău = 346 mp. - U.M. 02015 Bacău = 11.935 mp. - U.M. 01803 Călărași = 33 mp. - U.M. 01837 M.Kogălniceanu = 31.900 mp. - U.M. 01914 Ilfov = 79 mp. - U.M. 01895 Chitila = 16.720 mp. - U.M. 01924 București = 235 mp. - U.M. 01867 Mihai Bravu = 1.870 mp. - U.M. 02208 Ghimpați = 413 mp. Valoare estimată 368.765,10 lei fără TVA. Termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03110000 Feldfrüchte und Erzeugnisse des Erwerbsgartenbaus
Los: LOT-0002
Titel: Achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm = 3.955 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 2.941 mc.
Beschreibung: Achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm = 3.955 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 2.941 mc., astfel: - U.M. 01801E Galați: Balast sort 0-63 mm = 38 mc. Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 38 mc. - U.M. 01801 Bacău: Balast sort 0-63 mm = 82 mc. Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 82 mc. - U.M. 02015 Bacău: Balast sort 0-63 mm = 3.835 mc. Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 2.821 mc. Valoare estimată Lot 2 - 1.016.170,29 lei fără TVA (493.584,00 lei fără TVA - pentru balast sort 0-63 mm = 3.955 mc. și 522.586,29 lei fără TVA pentru piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 2.941 mc.), Termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm = 7.548 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 7.548 mc.
Beschreibung: Achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm = 7.548 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 7.548 mc., astfel: • U.M. 01803 Călărași: - Balast sort 0-63 mm = 8 mc. - Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 8 mc. • U.M. 01837 M.Kogălniceanu: - Balast sort 0-63 mm = 7.540 mc. - Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 7.540 mc. Valoare estimată Lot 3 - 2.283.194,52 lei fără TVA (941.990,40 lei fără TVA - pentru balast sort 0-63 mm = 7.548 mc. și 1.341.204,12 lei fără TVA pentru piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 7.548 mc.), Termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm = 4.027 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 4.027 mc
Beschreibung: Achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm = 4.027 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 4.027 mc., astfel: • U.M. 01914 Ilfov: - Balast sort 0-63 mm = 19 mc. - Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 19 mc. • U.M. 01895 Chitila: - Balast sort 0-63 mm = 3.952 mc. - Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 3.952 mc. • U.M. 01924 București: - Balast sort 0-63 mm = 56 mc. - Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 56 mc. Valoare estimată 1.218.127,23 lei fără TVA, (502.569,60 lei fără TVA - pentru balast sort 0-63 mm =4.027 mc. și 715.557,63 lei fără TVA pentru piatră spartă de carieră sort 0-63 mm =4.027 mc.) Termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm = 540 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 540 mc
Beschreibung: Achiziție, transport, livrare și descărcare Balast sort 0-63 mm = 540 mc. și Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 540 mc., astfel: • U.M. 01867 Mihai Bravu: - Balast sort 0-63 mm = 442 mc. - Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 442 mc. • U.M. 02208 Ghimpați: - Balast sort 0-63 mm = 98 mc. - Piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 98 mc. Valoare estimată Lot 5 - 163.344,60 lei fără TVA. (67.392,00 lei fără TVA - pentru balast sort 0-63 = 540 mc. și 95.952,60 lei fără TVA pentru piatră spartă de carieră sort 0-63 mm = 540 mc.), Termen de livrare: 30 de zile lucrătoare de la data semnării contractului.
Interne Kennung: 5