See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vintertjenester i Odder Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af vintertjenester med lastbiler og traktorer til ordregiver. Dette udbud omfatter udførelse af vintertjenesten på Odder Kommunes kørebaner, og omfatter snerydning og glatførebekæmpelse på ca. 377 km kommunevej, samt sideanlæg, buslommer m.m. Udbuddet vedrører 5 delaftaler til glatførebekæmpelse og snerydning og 7 delaftaler alene til snerydning.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1
Beschreibung: Delaftalen omfatter glatførebekæmpelse og snerydning.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5
Los: LOT-0006
Titel: B1-B4
Beschreibung: Delaftalen omfatter snerydning.
Los: LOT-0007
Titel: B5
Los: LOT-0008
Titel: B6
Los: LOT-0009
Titel: B7