See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS/ Monitoimipatoja ÖVPH, Vaasan keskusairaalan Hietalahden laitoskeittiöön
Beschreibung: Pohjanmaan hyvinvointialueen hankintayksikkö pyytää tarjouksia laitoskeittiön monitoimipadoista (koot 80, 100 ja 200 litraa), Vaasan keskussairaalan Hietalahden laitoskeittiöön. Hankinnoista solmitaan sopimus kolme (3) vuotiselle hankintakaudelle. Tilaaja varaa mahdollisuuden käyttää yhden (1) optiovuoden. Option käytöstä ilmoitetaan noin 3 kuukautta ennen sopimuksen päättymistä. Sopimustoimittajaksi valitaan edullisin, kaikki vaatimukset täyttävä ja hinnaltaan halvin tarjous. Solmittavissa sopimuksissa noudatetaan soveltuvin osin Julkisten hankintojen yleisiä sopimusehtoja JYSE 2025 Tavarat ja huoltopalvelun osalta JYSE 2025 Palvelut.
Interne Kennung: HANK25/070VL
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä. Avoin menettely on yksivaiheinen menettely, johon kaikki halukkaat tarjoajat voivat jättää tarjouksen. Menettely toteutetaan seuraavasti. 1. Tarjouspyynnön julkaisu 2. Lisätieto-/tarkentavien kysymysten jättäminen 3. Kysymysten vastaukset 4. Tarjousten jättäminen 5. Tarjousten avaaminen 6. Tarjoajien soveltuvuuden arviointi 7. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden arviointi 8. Tarjousvertailu 9. Hankintapäätös ja päätöksen tiedoksianto 10. Muutoksenhakuaika 11. Sopimusten solmiminen Sopimustoimittajaksi valitaan yksi tarjouspyynnön vaatimukset täyttävä halvimman hinnan antanut tarjoaja.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000