2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona obiektów sądowych i prokuratury
Beschreibung: Ochrona obiektów sądowych i prokuratury: Gdańsk, Sopot, Kościerzyna, Starogard Gdański
Interne Kennung: OG.261.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79714000 Überwachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ochrona obiektów sądowych i prokuratury: Gdańsk
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ochrona obiektów sądowych położonych w Gdańsku, ul. 3 Maja 9 A, ul. Nowe Ogrody 30/34, Jana z Kolna 11
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach niniejszego zamówienia, dopuszcza się skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu usługi w Części 1, co do świadczenia usługi ochrony osób i mienia. Realizacja prawa opcji ograniczona jest do wartości 30% wynagrodzenia brutto, oraz uzależniona jest od wzrostu zapotrzebowania Zamawiającego. Realizacja prawa opcji nastąpi w terminie realizacji Umowy, Prawo do żądania realizacji usług objętych prawem opcji (prawo opcji) jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tego tytułu. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w części lub w pełnym zakresie, Wykonawca jest zobowiązany do realizacji Umowy w zakresie, w jakim Zamawiający z prawa opcji skorzysta. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga dokonania zmian Umowy. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający powiadomi Wykonawcę odrębnym pismem/-ami, w terminie nie krótszym niż 28 dni, wskazując okres w jakim usługi z zakresu opcji będą świadczone. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może być składane wielokrotnie, do wyczerpania limitu określonego w ust. 1, tj. do 30% wynagrodzenia brutto, Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Zgodnie z brzmieniem w/w przepisu: Zamawiający może udzielić zamówień w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu Wykonawcy usług (tj. wyłonionym w niniejszym postępowaniu) zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Zamawiający przyjął maksymalną wartość zamówień podobnych: 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia zostaną udzielone, jeżeli będą zachodziły okoliczności powodujące konieczność lub uzasadniające ich udzielenie. Ww. zamówienia zostaną udzielone na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego opisanego w niniejszej SWZ oraz zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi w tym zakresie. Zakres przewidywanych zamówień, o których mowa w niniejszym rozdziale: do 20% wartości zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Ochrona obiektów sądowych i prokuratury: część II (Kościerzyna)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ochrona obiektów sądowych i prokuratury położonych w Kościerzynie, ul. Dworcowa 2, ul. Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców 1
Beschreibung der Optionen: W ramach niniejszego zamówienia, dopuszcza się skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu usługi w Części II, , co do świadczenia usługi ochrony osób i mienia. Realizacja prawa opcji ograniczona jest do wartości 20% wynagrodzenia brutto, oraz uzależniona jest od wzrostu zapotrzebowania Zamawiającego. Realizacja prawa opcji nastąpi w terminie realizacji Umowy, Prawo do żądania realizacji usług objętych prawem opcji (prawo opcji) jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tego tytułu. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w części lub w pełnym zakresie, Wykonawca jest zobowiązany do realizacji Umowy w zakresie, w jakim Zamawiający z prawa opcji skorzysta. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga dokonania zmian Umowy. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający powiadomi Wykonawcę odrębnym pismem/-ami, w terminie nie krótszym niż 28 dni, wskazując okres w jakim usługi z zakresu opcji będą świadczone. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może być składane wielokrotnie, do wyczerpania limitu określonego w ust. 1, tj. do 20% wynagrodzenia brutto. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Zgodnie z brzmieniem w/w przepisu: Zamawiający może udzielić zamówień w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu Wykonawcy usług (tj. wyłonionym w niniejszym postępowaniu) zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Zamawiający przyjął maksymalną wartość zamówień podobnych: 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia zostaną udzielone, jeżeli będą zachodziły okoliczności powodujące konieczność lub uzasadniające ich udzielenie. Ww. zamówienia zostaną udzielone na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego opisanego w niniejszej SWZ oraz zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi w tym zakresie. Zakres przewidywanych zamówień, o których mowa w niniejszym rozdziale: do 20% wartości zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0003
Titel: Ochrona obiektów sądowych i prokuratury: część III (Sopot)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ochrona obiektów sądowych i prokuratury, położonych w Sopocie przy ul. 1 Maja 10.
Beschreibung der Optionen: W ramach niniejszego zamówienia, dopuszcza się skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu usługi w Części III, , co do świadczenia usługi ochrony osób i mienia. Realizacja prawa opcji ograniczona jest do wartości 20% wynagrodzenia brutto, oraz uzależniona jest od wzrostu zapotrzebowania Zamawiającego. Realizacja prawa opcji nastąpi w terminie realizacji Umowy, Prawo do żądania realizacji usług objętych prawem opcji (prawo opcji) jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tego tytułu. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w części lub w pełnym zakresie, Wykonawca jest zobowiązany do realizacji Umowy w zakresie, w jakim Zamawiający z prawa opcji skorzysta. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga dokonania zmian Umowy. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający powiadomi Wykonawcę odrębnym pismem/-ami, w terminie nie krótszym niż 28 dni, wskazując okres w jakim usługi z zakresu opcji będą świadczone. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może być składane wielokrotnie, do wyczerpania limitu określonego w ust. 1, tj. do 20% wynagrodzenia brutto. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Zgodnie z brzmieniem w/w przepisu: Zamawiający może udzielić zamówień w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu Wykonawcy usług (tj. wyłonionym w niniejszym postępowaniu) zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Zamawiający przyjął maksymalną wartość zamówień podobnych: 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia zostaną udzielone, jeżeli będą zachodziły okoliczności powodujące konieczność lub uzasadniające ich udzielenie. Ww. zamówienia zostaną udzielone na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego opisanego w niniejszej SWZ oraz zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi w tym zakresie. Zakres przewidywanych zamówień, o których mowa w niniejszym rozdziale: do 20% wartości zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0004
Titel: Ochrona obiektu sądu w Starogardzie Gdańskim: część IV (Starogard Gdański)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ochrona obiektu sądu położonego w Starogardzie Gdańskim przy ul. Kościuszki 13
Beschreibung der Optionen: W ramach niniejszego zamówienia, dopuszcza się skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu usługi w Części IV, , co do świadczenia usługi ochrony osób i mienia. Realizacja prawa opcji ograniczona jest do wartości 20% wynagrodzenia brutto, oraz uzależniona jest od wzrostu zapotrzebowania Zamawiającego. Realizacja prawa opcji nastąpi w terminie realizacji Umowy, Prawo do żądania realizacji usług objętych prawem opcji (prawo opcji) jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tego tytułu. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w części lub w pełnym zakresie, Wykonawca jest zobowiązany do realizacji Umowy w zakresie, w jakim Zamawiający z prawa opcji skorzysta. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga dokonania zmian Umowy. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający powiadomi Wykonawcę odrębnym pismem/-ami, w terminie nie krótszym niż 28 dni, wskazując okres w jakim usługi z zakresu opcji będą świadczone. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może być składane wielokrotnie, do wyczerpania limitu określonego w ust. 1, tj. do 20% wynagrodzenia brutto. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Zgodnie z brzmieniem w/w przepisu: Zamawiający może udzielić zamówień w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu Wykonawcy usług (tj. wyłonionym w niniejszym postępowaniu) zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Zamawiający przyjął maksymalną wartość zamówień podobnych: 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia zostaną udzielone, jeżeli będą zachodziły okoliczności powodujące konieczność lub uzasadniające ich udzielenie. Ww. zamówienia zostaną udzielone na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego opisanego w niniejszej SWZ oraz zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi w tym zakresie. Zakres przewidywanych zamówień, o których mowa w niniejszym rozdziale: do 20% wartości zamówienia podstawowego.