See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Executie lucrari pentru obiectivul de investitii: "Modernizare și reabilitare DJ212: Limită județ Brăila – Luciu – Mihail Kogălniceanu – intersecție DN2A, intersecție cu DJ201 – Lăcusteni – Platonești – Movila – Fetești"
Beschreibung: Execuție lucrări pentru obiectivul de investiţii : „Modernizare și reabilitare DJ212: Limită județ Brăila – Luciu – Mihail Kogălniceanu – intersecție DN2A, intersecție cu DJ201 – Lăcusteni – Platonești – Movila – Fetești”. Valoarea estimată a lucrărilor care urmează să fie executate este de 85.361.755,16 lei fără TVA și se constituie din: Cap.1.2- Valoarea estimată pentru Amenajarea terenului – 50.000,00 lei; Cap. 1.3 – Valoarea estimată pentru Amenajări pentru protecţia mediului și aducerea terenului la starea inițială - 35.000,00 lei; Cap. 4.– Valoarea estimată pentru Investiția de bază - 85.063.627,27 lei Cap 5.1 - Valoarea estimată Organizarea de șantier - 213.127,89 lei Valoarea estimată nu conține: - valoarea de 8.506.362,73 lei fără TVA reprezentând cheltuieli diverse și neprevazute; - valoarea de 198.677,77 lei fără TVA reprezentând cheltuieli pentru relocarea/protecția utilităților. Valoarea estimată a contractului NU CONTINE SUME PROVIZIONATE/REZERVE DE IMPLEMENTARE. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile.
Interne Kennung: 42317762024 -1
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contractul va avea ca obiect:execuție lucrări pentru obiectivul de investiţii : „Modernizare și reabilitare DJ212: Limită județ Brăila – Luciu – Mihail Kogălniceanu – intersecție DN2A, intersecție cu DJ201 – Lăcusteni – Platonești – Movila – Fetești”. Valoarea estimată a lucrărilor care urmează să fie executate este de 85.361.755,16 lei fără TVA și se constituie din: Cap.1.2- Valoarea estimată pentru Amenajarea terenului – 50.000,00 lei; Cap. 1.3 – Valoarea estimată pentru Amenajări pentru protecţia mediului și aducerea terenului la starea inițială - 35.000,00 lei; Cap. 4.– Valoarea estimată pentru Investiția de bază - 85.063.627,27 lei Cap 5.1 - Valoarea estimată Organizarea de șantier - 213.127,89 lei Valoarea estimată nu conține: - valoarea de 8.506.362,73 lei fără TVA reprezentând cheltuieli diverse și neprevazute; - valoarea de 198.677,77 lei fără TVA reprezentând cheltuieli pentru relocarea/protecția utilităților. Valoarea estimată a contractului NU CONTINE SUME PROVIZIONATE/REZERVE DE IMPLEMENTARE. Durata de execuție va fi de 36 luni de la data emiterii ordinului, care va include înclusiv recepția la terminarea lucrărilor. Ofertantul inainate de a depune oferta va putea vizita si inspecta amplasamentul pentru a obține datele necesare pentru elaborarea ofertei. Amplasamentul se poate vizita doar între data publicării în SEAP a anuntului de participare şi data limită de depunere a ofertei. Vizitarea aplasamentului de către ofertanţi se va realiza în baza unei solicitări scrise postată în SEAP, adresată autorităţii contractante cu 48 de ore înainte de data în care operatorul economic doreşte vizitarea amplasamentului. În adresă se vor menţiona şi datele de identificare ale persoanelor pentru care se solicită aprobarea vizitării amplasamentului”.
Interne Kennung: 1