See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ”Stații de reîncărcare autovehicule electrice” - achiziție cu proiectare și montaj.
Beschreibung: Descrierea achiziției publice: ”Stații de reîncărcare autovehicule electrice” - achiziție cu proiectare și montaj. Autoritatea contractantă dorește să atribuie un contract de achizitie pentru 159 buc de statii electrice de reîncărcare, având ca obiect furnizarea de echipamente, proiectarea, montajul și marcarea locurilor de parcare care deservesc reîncarcarea autovehiculelor electrice, în locațiile prevăzute în lista care face parte integrantă a caietului de sarcini. Valoarea estimata TOTALA de 19.567.732,50 lei fara TVA. Toate costurile aferente furnizării și montajului stațiilor trebuie să se încadreze în valoarea estimată a achiziției. Termenul de execuție a contractului este de 15 luni calendaristice impartite dupa cum urmeaza: - 2 luni calendaristice de la semnarea contractului pentru proiectare (inclusiv verificare); - 1 luna calendaristica de la predarea proiectului pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor necesare; - 12 luni calendaristice pentru executia montajului si lucrarilor de bransament si utilizare cu punere in functiune. Durata contractului este dată de termenul de execuție (15 luni) la care se adaugă perioada de garanție de minim 60 de luni. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: - 30 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru primul termen - 18 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru al doilea termen In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet solicitărilor de clarificare/ informatților suplimentare in legatură cu documentația de atribuire in doua termene, după cum urmează: - primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 23 - a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; - cel de-al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.
Interne Kennung: 3814810202394
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31681500 Aufladegeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Municipiul Galați intenționează să instaleze un număr 159 buc de stații de reîncărcare pentru autovehicule electrice, astfel încât să se valorifice oportunitatea oferita de PNRR si totodata sa incurajeze orientarea cetatenilor spre un transport ecologic. Drept urmare, autoritatea contractantă dorește să atribuie un contract de achizitie pentru 159 buc de statii electrice de reîncărcare, având ca obiect furnizarea de echipamente, proiectarea, montajul și marcarea locurilor de parcare care deservesc reîncarcarea autovehiculelor electrice, în locațiile prevăzute în lista care face parte integrantă a caietului de sarcini. Cele 159 buc. de stații de reîncărcare pentru autovehicule electrice sunt împărțite pe trei tipuri: - tip 1: 24 de buc de statii de putere 1 x 22 kw (AC – punct de incarcare lent) + 1x 30 kw (DC – punct de incarcare rapid) - tip 2: 66 de buc de statii de putere 2 x 22kw (AC – punct de incarcare lent) - tip 3: 69 de buc de stații putere 1 x 22 kw (AC – punct de incarcare lent) + 1 x 50kw (DC – punct de incarcare rapid) Valoarea estimată totală (în lei) a contractului de achiziție publică este de : 19.567.732,50 lei fără TVA. Perioada minimă de garanție tehnică este de 60 de luni de la emiterea documentelor de receptie. Durata contractului este dată de termenul de execuție (15 luni) la care se adaugă perioada de garanție de minim 60 de luni.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen