See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aparate electrice și jaluzele necesare dotării căminelor T9, T10 și T11 din campusul studențesc
Beschreibung: Contractul are in vedere achizitionarea aparatelor electrice si jaluzelelor necesare dotarii caminelor T9, T10 si T11 din campusul studentesc „Tudor Vladimirescu”. Ca urmare a derulării contractului de lucrări „Reabilitare și eficientizare energetică cămine T9, T10, T11 și modernizare sală de sport din cadrul Universității Tehnice „Gheorghe Asachi” din Iași”, cod e-PNRR 398971505, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, se impune realizarea etapelor finale de dotare și funcționalizare a spațiilor de cazare aferente căminelor studențești T9, T10 și T11. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor, o singură dată, cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termen de livrare a produselor pe loturi (lot I, lot II): 10 zile lucrătoare de la primirea ordinului de incepere din partea autorității contractante. Termen de livrare și montare a produselor pentru lotul III : maxim 25 zile lucrătoare de la primirea ordinului de incepere din partea autorității contractante.
Interne Kennung: 17881/22.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39710000 Elektrische Haushaltsgeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparate electrice pentru bucătărie
Beschreibung: Contractul cuprinde aparate electrice necesare pentru dotarea bucatariilor si a camerelor de studenti: Hota - 30 bucati, Cuptor incorporabil - 30 bucati, Plita inductie - 30 bucati, Frigider Side by side - 15 bucati, Frigider - 367 bucati, Cuptor cu microunde - 30 bucati. Termen de livrare este de 10 zile lucrătoare de la primirea ordinului de incepere din partea autorității contractante. Livrarea, transportul și descărcarea produselor vor fi efectuate de către furnizor, pe cheltuiala sa, la fiecare cămin în parte, inclusiv la fiecare etaj și în fiecare cameră, în termenul stabilit, pentru toate destinațiile din cadrul universității menționate în contract. Operațiunile de livrare și descărcare se vor desfășura exclusiv în intervalul orar 07:00–15:00, de luni până vineri.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Aparate electrice pentru spalatorii
Beschreibung: Contractul cuprinde urmatoarele produse necesare dotarii spalatoriilor din cantina: Mașină de spălat semiprofesională - 30 bucati, Uscător de rufe semiprofesional - 30 bucati. Termen de livrare a produselor este de 10 zile lucrătoare de la primirea ordinului de incepere din partea autorității contractante. Livrarea, transportul și descărcarea produselor vor fi efectuate de către furnizor, pe cheltuiala sa, la fiecare cămin în parte, inclusiv la fiecare etaj și în fiecare cameră, în termenul stabilit, pentru toate destinațiile din cadrul universității menționate în contract. Operațiunile de livrare și descărcare se vor desfășura exclusiv în intervalul orar 07:00–15:00, de luni până vineri.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Jaluzele
Beschreibung: Dimensiuni maxime: 1,7 m x 3,2 m (dimensiune per camera) = 5,44 mp/camera x 122 camere per camin = 663.68 mp x 3 camine = 1991,04 mp. Având în vedere faptul că imobilele/căminele pentru care se achiziționează jaluzele se află încă în proces de reabilitare, iar camerele nu sunt complet finisate la momentul întocmirii documentației de atribuire, măsurătorile efectuate de autoritatea contractantă pot prezenta anumite abateri sau erori, generate de stadiul lucrărilor existente la data respectivă. Aceste diferențe nu pot fi prevăzute în mod obiectiv la momentul elaborării caietului de sarcini, întrucât dimensiunile finale ale golurilor de ferestre pot suferi modificări ca urmare a lucrărilor de finisaj executate ulterior. În acest context, ofertantul declarat câștigător are obligația ca, înainte de încheierea contractului și/sau înainte de execuția efectivă a produselor, să efectueze propriile măsurători la fața locului, în vederea stabilirii dimensiunilor reale și finale necesare pentru realizarea și montajul jaluzelelor. Această obligație are rolul de a asigura conformitatea produselor livrate cu situația existentă în teren și de a elimina eventualele neconcordanțe rezultate din modificările intervenite pe parcursul lucrărilor de reabilitare. Totodată, se precizează că eventualele diferențe rezultate în urma măsurătorilor finale nu vor conduce la depășirea valorii maxime estimate de autoritatea contractantă, ofertantul urmând a se raporta la dimensiunile maxime comunicate prin documentația de atribuire, respectiv 1,7 m x 3,2 m. Prin urmare, valoarea finală a contractului nu poate depăși suma maximă ofertata de ofertant pentru aceste dimensiuni maxime indicate de autoritatea contractantă. Termen de livrare și montare a produselor pentru lotul III : maxim 25 zile lucrătoare de la primirea ordinului de începere din partea autorității contractante. Livrarea, transportul, descărcarea și montarea produselor vor fi efectuate de către furnizor, pe cheltuiala sa, la fiecare cămin în parte, inclusiv la fiecare etaj și în fiecare cameră, în termenul stabilit, pentru toate destinațiile din cadrul universității menționate în prezentul contract. Operațiunile de livrare și descărcare se vor desfășura exclusiv în intervalul orar 07:00–15:00, de luni până vineri.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 39515400 Sichtschutz