See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție servicii de traducere și interpretariat, în materie civilă ( Lot 1-41)
Beschreibung: Achiziția va fi defalcată pe 41 loturi, fiecare limbă străină reprezentând câte un lot, astfel: A. Limbi de circulație: Lot 1- Limba engleză; Lot 2 – Limba franceză; Lot 3 – Limba germană; Lot 4 – Limba spaniolă; Lot 5 – Limba italiană; Lot 6 – Limba rusă; B. Limbi orientale/rar folosite: Lot 7- Limba arabă; Lot 8 – Limba turcă; Lot 9 – Limba ucraineană; Lot 10 – Limba sârbă; Lot 11 – Limba ebraică; Lot 12 – Limba maghiară; Lot 13 – Limba albaneză; Lot 14 - Limba bulgară; Lot 15 – Limba catalană; Lot 16- Limba chineză; Lot 17 - Limba coreeană; Lot 18 - Limba cehă; Lot 19 - Limba croată; Lot 20 – Limba daneză; Lot 21- Limba greacă; Lot 22 - Limba japoneză; Lot 23 – Limba macedoneană; Lot 24 - Limba norvegiană; Lot 25 – Limba olandeză; Lot 26 - Limba persană; Lot 27 - Limba polonă; Lot 28 – Limba portugheză; Lot 29 – Limba slovacă; Lot 30- Limba slovenă; Lot 31 -Limba suedeză; Lot 32 –Limba armeană; Lot 33 – Limba bengaleză; Lot 34- Limba hindi; Lot 35- Limba indoneziană; Lot 36 - Limba finlandeză; Lot 37 – Limba lituaniană; Lot 38 – Limba panjabi; Lot 39 - Limba nepaleză; Lot 40-Limba urdu; Lot 41 –Limba vietnameză; Calendarul clarificărilor: Solicitările de clarificări se vor transmite prin intermediul portalului SEAP, la adresa www.e-licitatie.ro, semnate cu semnătura electronică. Data limită de primire a solicitărilor de clarificări: 21 zile înainte de data limită pentru depunerea ofertelor în SEAP. Potrivit art. 161 din Legea nr.98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, în măsura în care clarificările sunt solicitate în timp util, răspunsul autorităţii contractante la aceste solicitări se va publica în S.E.A.P în a 11 zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor candidaturilor/ofertelor. Răspunsurile la solicitările de clarificări vor fi publicate în S.E.A.P. de autoritatea contractantă, fără a dezvălui identitatea celui care a solicitat clarificările într-o singură etapă.
Interne Kennung: 4265841_2024_PAAPD1516496
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79530000 Übersetzungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Limba engleza
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere și interpretariat din limba engleză în limba română și din limba română în limba engleză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4- maxim 16.400 pagini traduse și minim 1- maxim 600 ore de interpretariat; Numărul de traducători cu care se estimează că va fi încheiat acordul cadru este de : minim 1-maxim 8. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere și interpretariat /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79540000 Dolmetscherdienste
Los: LOT-0002
Titel: Limba franceză
Beschreibung: Descriere: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere și interpretariat din limba franceză în limba română și din limba română în limba franceză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4- maxim 4000 pagini traduse și minim 1- maxim 400 ore de interpretariat; Numărul estimat de traducători cu care se va încheia acordul cadru este de: minim 1-maxim 8. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere și interpretariat /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Limba germană
Beschreibung: Descriere: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere și interpretariat din limba germană în limba română și din limba română în limba germană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4- maxim 3600 pagini traduse și minim 1- maxim 100 ore de interpretariat; Numărul estimat de traducători cu care se va încheia acordul cadru: minim 1-maxim 8. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere și interpretariat /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Limba spaniolă
Beschreibung: Descriere: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere și interpretariat din limba spaniolă în limba română și din limba română în limba spaniolă, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4- maxim 3400 pagini traduse și minim 1- maxim 100 ore de interpretariat; Numărul estimat de traducători cu care se va încheia acordul cadru: minim 1-maxim 8. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere și interpretariat /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Limba italiană
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere și interpretariat din limba italiană în limba română și din limba română în limba italiană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4- maxim 2.400 pagini traduse și minim 1- maxim 100 ore de interpretariat; Numărul de traducători: minim 1-maxim 8 Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere și interpretariat /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Limba rusă
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere și interpretariat din limba rusă în limba română și din limba română în limba rusă, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4- maxim 2.200 pagini traduse și minim 1- maxim 100 ore de interpretariat; Numărul de traducători: minim 1-maxim 8 Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere și interpretariat /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Limba arabă
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba arabă în limba română și din limba română în limba arabă, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Limba turcă
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba turcă în limba română și din limba română în limba turcă, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 800 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Limba ucraineana
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba ucraineană în limba română și din limba română în limba ucraineană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 800 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Limba sărbă
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba sarba în limba română și din limba română în limba sarba, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 600 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Limba ebraică
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba ebraică în limba română și din limba română în limba ebraică, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 600 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Limba maghiară
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba maghiară în limba română și din limba română în limba maghiară, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4 pagini și maxim 300 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Limba albaneză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba albaneză în limba română și din limba română în limba albaneză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Limba bulgară
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba bulgară în limba română și din limba română în limba bulgară, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere/contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Limba catalană
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba catalană în limba română și din limba română în limba catalană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Limba chineză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba chineză în limba română și din limba română în limba chineză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Limba coreeană
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba coreeană în limba română și din limba română în limba coreeană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Limba cehă
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba cehă în limba română și din limba română în limba cehă, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Limba croată
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba croată în limba română și din limba română în limba croată, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Limba daneză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba daneză în limba română și din limba română în limba daneză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Limba greacă
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba greacă în limba română și din limba română în limba greacă, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între: minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Limba japoneză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba japoneză în limba română și din limba română în limba japoneză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Limba macedoneană
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba macedoneană în limba română și din limba română în limba macedoneană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Limba norvegiană
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba norvegiană în limba română și din limba română în limba norvegiană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Limba olandeză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba olandeză în limba română și din limba română în limba olandeză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Limba persană
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba persană în limba română și din limba română în limba persană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Limba polonă
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba polonă în limba română și din limba română în limba polonă, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Limba portugheză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba portogheză în limba română și din limba română în limba portugheză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Limba slovacă
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba slovacă în limba română și din limba română în limba slovacă, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Limba slovenă
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba slovenă în limba română și din limba română în limba slovenă, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 160 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Limba suedeză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba suedeză în limba română și din limba română în limba suedeză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 400 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Limba armeană
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba armeană în limba română și din limba română în limba armeană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Limba bengaleză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba bengaleză în limba română și din limba română în limba bengaleză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Limba hindi
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba hindi în limba română și din limba română în limba hindi, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere/contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Limba indoneziană
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba indoneziană în limba română și din limba română în limba indoneziană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Limba finlandeză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba finlandeză în limba română și din limba română în limba finlandeză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Limba lituaniană
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba lituaniană în limba română și din limba română în limba lituaniană, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Limba panjabii
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba panjabii în limba română și din limba română în limba panjabii, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Limba nepaleză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba nepaleză în limba română și din limba română în limba nepaleză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Limba urdu
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba urdu în limba română și din limba română în limba urdu, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Limba vietnameză
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă achiziția serviciilor de traducere din limba vietnameză în limba română și din limba română în limba vietnameză, traduceri în materie civilă necesare Ministerului Justiției. Cantitatea estimată a acordului-cadru este cuprinsă între minim 4 pagini și maxim 100 pagini traduse; Numărul de traducători cu care se încheie acordul cadru este cuprins între: minim 1-maxim 5 traducători. Cantitatea minimă și maximă a serviciilor de traducere /contract subsecvent se regăsește la pct. 4.2 din Caietul de sarcini. Cerințele autorității contractante se regăsesc in Secțiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire din SEAP.
Interne Kennung: 41