603309-2026 - Wettbewerb
Polen – Arbeitsplätze – Dostawa i instalacja zestawów do rejestrowania przebiegu rozpraw sądowych w oparciu o system ReCourt oraz dostawa i instalacja zestawów do rejestracji audio-wideo w przyjaznych pokojach przesłuchań
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i instalacja zestawów do rejestrowania przebiegu rozpraw sądowych w oparciu o system ReCourt oraz dostawa i instalacja zestawów do rejestracji audio-wideo w przyjaznych pokojach przesłuchań
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja zestawów do rejestrowania przebiegu rozpraw sądowych w oparciu o system ReCourt oraz dostawa i instalacja zestawów do rejestracji audio-wideo w przyjaznych pokojach przesłuchań dla sądów powszechnych apelacji katowickiej. 2. Zakres przedmiotu zamówienia został podzielony na 2 części. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części zamówienia.
Interne KennungZP.261.12.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30214000 Arbeitsplätze
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32333100 Videorecorder, 32342300 Mikrofone und Sprechgeräte
5. Los
LosLOT-0001
Titel1 - Zestaw E-protokół
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja zestawów do rejestrowania przebiegu rozpraw sądowych w oparciu o system ReCourt - 112 zestawów
Interne KennungCzęść 1
Optionen
Beschreibung der OptionenW zakresie części 1 [Zestaw E-protokół] Zamawiający, zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji w zakresie możliwości zwiększenia przewidywanej wielkości przedmiotu zamówienia – tj. przewidywanej ilości zamawianych Zestawów, o maksymalnie 14 zestawów, z zastrzeżeniem że: a) Zamawiający ma prawo do skorzystania z prawa opcji od dnia zawarcia Umowy na zamówienie podstawowe (dalej Umowa) oraz nie później niż 100 dni licząc od dnia zawarcia Umowy, b) niewykonanie przez Zamawiającego Umowy w zakresie dodatkowych 1 do 14 zestawów ponad przewidywaną wielkości przedmiotu zamówienia nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy – Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu, c) celem potwierdzenia skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej, zawierające informację o uruchomieniu prawa opcji ze wskazaniem ilości zamawianych Zestawów w ramach opcji oraz wskazaniem lokalizacji dostaw i płatników za dostawy, d) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji poprzez złożenie jednokrotnie lub kilkukrotnie oświadczenia, o którym mowa w punkcie 5 lit. c powyżej, w zakresie określonym w niniejszym postanowieniu, e) wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu zestawów dostarczonych w ramach prawa opcji zostanie ustalone na podstawie cen jednostkowych zestawu wskazanych w ofercie Wykonawcy, (cena jednostkowa zestawu podczas realizacji prawa opcji będzie taka sama jak przy realizacji zamówienia podstawowego), f) Zestawy objęte prawem opcji zostaną dostarczone w terminie 100 dni, liczonych od dnia przekazania przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w punkcie 5 lit. c powyżej, zawierającego informację o uruchomieniu prawa opcji, g) dostawy objęte prawem opcji zostaną wykonane na zasadach określonych w Umowie; h) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku zwiększenia potrzeb jednostek sądownictwa, na rzecz których prowadzone jest postępowanie np. zwiększenie zapotrzebowania w jednostkach sądownictwa już istniejących oraz zagwarantowania środków finansowych.
LosLOT-0002
Titel2 - Zestaw do Przyjaznego Pokoju Przesłuchań
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja zestawów do rejestracji audio-wideo w przyjaznych pokojach przesłuchań - 11 zestawów
Interne KennungCzęść 2
Beschreibung der OptionenW zakresie części 2 [Zestaw do Przyjaznego Pokoju Przesłuchań] Zamawiający, zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji w zakresie możliwości zwiększenia przewidywanej wielkości przedmiotu zamówienia – tj. przewidywanej ilości zamawianych Zestawów, o maksymalnie 6 zestawów, z zastrzeżeniem że: a) Zamawiający ma prawo do skorzystania z prawa opcji od dnia zawarcia Umowy na zamówienie podstawowe (dalej Umowa) oraz nie później niż 100 dni licząc od dnia zawarcia Umowy; b) niewykonanie przez Zamawiającego Umowy w zakresie dodatkowych 1 do 6 zestawów ponad przewidywaną wielkości przedmiotu zamówienia nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy – Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; c) celem potwierdzenia skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej, zawierające informację o uruchomieniu prawa opcji ze wskazaniem ilości zamawianych Urządzeń w ramach opcji oraz wskazaniem lokalizacji dostaw i płatników za dostawy; d) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji poprzez złożenie jednokrotnie lub kilkukrotnie oświadczenia, o którym mowa w punkcie 6 lit. c powyżej, w zakresie określonym w niniejszym postanowieniu; e) wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu zestawów dostarczonych w ramach prawa opcji zostanie ustalone na podstawie cen jednostkowych zestawu wskazanych w ofercie Wykonawcy, (cena jednostkowa zestawu podczas realizacji prawa opcji będzie taka sama jak przy realizacji zamówienia podstawowego), f) Zestawy objęte prawem opcji zostaną dostarczone w terminie 100 dni, liczonych od dnia przekazania przez Zamawiającego oświadczenia, o którym mowa w punkcie 6 lit. c powyżej, zawierającego informację o uruchomieniu prawa opcji, g) dostawy objęte prawem opcji zostaną wykonane na zasadach określonych w Umowie; h) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku zwiększenia potrzeb jednostek sądownictwa, na rzecz których prowadzone jest postępowanie np. zwiększenie zapotrzebowania w jednostkach sądownictwa już istniejących oraz zagwarantowania środków finansowych.