See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowożenie dzieci, uczniów i młodzieży z terenu Gminy Raciąż do szkół podstawowych i placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dowożenie dzieci, uczniów i młodzieży z terenu Gminy Raciąż do szkół podstawowych placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026. 2. Zamówienie zostało podzielone na 6 Części. Zamawiający nie ogranicza ilości części na które Wykonawca może złożyć ofertę. Zamawiający nie ogranicza ilości umów, które mogą być zawarte z jednym Wykonawcą (umowy na różne części). Świadczenie usługi dowożenia uczniów do szkół podstawowych i dzieci do oddziałów przedszkolnych i do szkół podstawowych na terenie gminy Raciąż w roku szkolnym 2025 /2026, będzie realizowane na podstawie zakupionych biletów miesięcznych (w czasie trwania nauki szkolnej), do poniżej wskazanych placówek oświatowych: Część 1 - Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie Część 2 - Szkoła Podstawowa im. Władysława St. Reymonta w Koziebrodach Część 3 - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Chojnackiego w Krajkowie Część 4 - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Uniecku Część 5 - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, ul. Kilińskiego 62b i Oddział Przedszkolny w Raciążu, ul. 11 Listopada 20 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1-5 został określony w Załączniku 1a dla Części 1-5 oraz w Zarządzeniu Nr 33.2019 Wójta Gminy Raciąż z dnia 11 lipca 2019 r. w sprawie: ustalenia Regulaminu dowożenia uczniów do szkół i dzieci do oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Raciąż – w szczególności rozdział pn. „Obowiązki przewoźnika i kierowcy” oraz Uchwały Nr VII.60.2019 Rady Gminy Raciąż z dnia 17 czerwca 2019 r. w sprawie: zapewnienia dowożenia uczniów do szkół i dzieci do oddziałów przedszkolnych, wobec których Gmina Raciąż nie ma obowiązku zapewnienia bezpłatnego transportu wraz, ze zmianą uchwały NR XXXIII.264.2022 (załączono do SWZ). Załączniki te stanowią integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia. Część 6: Dowożenie dzieci, uczniów i młodzieży, objętych kształceniem specjalnym, z terenu Gminy Raciąż do przedszkoli, szkół oraz ośrodka szkolno-wychowawczego w Baboszewie, Płońsku i Szerominku wraz z opieką w trakcie dowożenia w roku szkolnym 2025/2026. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 6 został określony w Załączniku nr 1a dla Części 6 oraz w Zarządzeniu Nr 106.2022 Wójta Gminy Raciąż z dnia 26 lipca 2022 r. w sprawie: ustalenia Regulaminu dowożenia niepełnosprawnych dzieci, uczniów i młodzieży, objętych kształceniem specjalnym, z terenu Gminy Raciąż do przedszkoli, szkoły lub ośrodka umożliwiających realizację obowiązku przedszkolnego, obowiązku szkolnego, obowiązku nauki lub udziału w zajęciach rewalidacyjno – wychowawczych (załączono do SWZ). Wykonawca zobowiązany jest najpóźniej w dniu podpisania umowy zapoznać kierowców i opiekunów (w części 1-6) z Zarządzeniem Nr 26.2024 w sprawie Polityki ochrony małoletnich przed krzywdzeniem podczas dowożenia dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Raciąż, jak również dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do placówek oświatowych w innych gminach i Zarządzeniem Nr 114.2024 w sprawie wprowadzenia Standardów ochrony małoletnich przed krzywdzeniem podczas dowożenia dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Raciąż, jak również dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do placówek oświatowych w innych gminach, oraz złożyć Zamawiającemu wypełnione przez te osoby stosowne oświadczenia. Załączniki te stanowią integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia. UWAGA! Wykonawca zobowiązany jest do posiadania – dot. Część 1-6: -właściwe, co do działalności i zakresu terytorialnego, uprawnienia do wykonywania krajowego transportu drogowego osób, zgodnie z ustawą z dnia 06.09.2001 r. o Transporcie drogowym (akt jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 728). Zamawiający zweryfikuje powyższe wymagania na etapie podpisania umowy, na podstawie dokumentów przedstawionych przez Wykonawcę. 3. Wykonawca, na etapie podpisania umowy, przedłoży listę: pojazdów oraz kierowców – spełniających wymagania określone w SWZ, opisie przedmiotu zamówienia oraz projektowanych postanowieniach umowy. 4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanym wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 392379-2025
Interne Kennung: RRG.271.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust 1 Pzp (tj. tzw. Procedura odwrócona). Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 2. Wobec powyższego, Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga, aby Wykonawcy wykazując brak podstaw do wykluczenia i spełnienie warunków udziału w postępowaniu, składali wraz z ofertą oświadczenie JEDZ – Jednolity Europejski Dokument Zamówienia. Do złożenia przedmiotowego oświadczenia będzie zobowiązany Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny ofert. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 2 składa każdy z Wykonawców. JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert oraz stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w niniejszym ogłoszeniu oraz SWZ. 4. JEDZ sporządza odrębnie: a) Wykonawca/każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, b) Podmiot trzeci na potencjał którego powołuje się Wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy, Podmiotu trzeciego, oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub odpowiednio warunek udziału w postępowaniu jest spełniony poprzez powołanie się na potencjał Podmiotu trzeciego. 5. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV JEDZ i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ (kryteria kwalifikacji). 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. Dla przedmiotowego postępowania Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1-5 został określony w Załączniku 1a dla Części 1-5 oraz w Zarządzeniu Nr 33.2019 Wójta Gminy Raciąż z dnia 11 lipca 2019 r. w sprawie: ustalenia Regulaminu dowożenia uczniów do szkół i dzieci do oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Raciąż – w szczególności rozdział pn. „Obowiązki przewoźnika i kierowcy” oraz Uchwały Nr VII.60.2019 Rady Gminy Raciąż z dnia 17 czerwca 2019 r. w sprawie: zapewnienia dowożenia uczniów do szkół i dzieci do oddziałów przedszkolnych, wobec których Gmina Raciąż nie ma obowiązku zapewnienia bezpłatnego transportu wraz, ze zmianą uchwały NR XXXIII.264.2022 (załączono do SWZ). Załączniki te stanowią integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Szkoła Podstawowa im. Władysława St. Reymonta w Koziebrodach.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Chojnackiego w Krajkowie.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Uniecku.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, ul. Kilińskiego 62b i Oddział Przedszkolny w Raciążu, ul. 11 Listopada 20.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6: Dowożenie dzieci, uczniów i młodzieży, objętych kształceniem specjalnym, z terenu Gminy Raciąż do przedszkoli, szkół oraz ośrodka szkolno-wychowawczego w Baboszewie, Płońsku i Szerominku wraz z opieką w trakcie dowożenia w roku szkolnym 2025/2026.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 6 został określony w Załączniku nr 1a dla Części 6 oraz w Zarządzeniu Nr 106.2022 Wójta Gminy Raciąż z dnia 26 lipca 2022 r. w sprawie: ustalenia Regulaminu dowożenia niepełnosprawnych dzieci, uczniów i młodzieży, objętych kształceniem specjalnym, z terenu Gminy Raciąż do przedszkoli, szkoły lub ośrodka umożliwiających realizację obowiązku przedszkolnego, obowiązku szkolnego, obowiązku nauki lub udziału w zajęciach rewalidacyjno – wychowawczych (załączono do SWZ).
Interne Kennung: Część 6