2. Verfahren
Verfahren
Titel: OCHRONĘ FIZYCZNĄ KOMPLEKSÓW 31 BAZY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO ORAZ JEDNOSTEK BĘDĄCYCH NA ZAOPATRZENIU
Beschreibung: Przed zam. obejmuje świadczenie usługi całodobowej ochrony fizycznej kompl.31BLT oraz jednostek będących na zaopatrzeniu, zgodnie ze szczegółowymi opisami przedmiotu zamówienia oraz postanowieniami umowy, które stanowić będą załączniki do SWZ. SWZ wraz z załącznikami, ze względu na charakter zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. Termin wykonania zamówienia: 12 m-cy Planowany termin rozpoczęcia świadczenia usługi to 01.12.2026r. W przypadku przedłużenia się procedury związanej z udzieleniem przedmiotowego zamówienia Zamawiający zastrzega przesunięcie terminu rozpoczęcia świadczenia usługi.Na podst. art.411ust. uPzp zam. nie określa minimalnej i maksymalnej liczby wykonawców i nie będzie stosował kryteriów selekcji. Zamawiający zaprosi jednocześnie do składania ofert wykonawców, których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie podlegały odrzuceniu. SWZ zostanie przekazana wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1)nie podlegają wykluczeniu na podstawie art.405ust.1uPzp,art.405ust.2pkt4uPzp w związku z art.404ust uPzp oraz art.7ust.1ustawy z 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art.117uPZP brak podstaw do wykluczenia musi wykazać każdy z Wykonawców oddzielnie; 2)spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w: a) art.112ust.2pkt2uPzp dotyczącym uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający na potwierdzenie spełnienia tego warunku wymaga, aby Wykonawca udowodnił posiadanie koncesji w zakresie obejmującym przedmiot zamówienia zgodnie z dyspozycją art. 114uPzp, tj. aktualnej (ważnej) koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia zgodnie z ustawą z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity ustawy o ochronie osób i mienia Dz.U.2021poz.1995zpóźn.zm.); W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 117 uPZP, powyższy warunek zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia i zrealizuje usługę, do której realizacji te uprawnienia są wymagane; b) art.112ust.2pkt4uPzp dotyczącym zdolności technicznej lub zawodowej b) 1 - Zamawiający na potwierdzenie spełnienia tego warunku wymaga, aby Wykonawca wykazał, że należycie wykonał lub wykonuje w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedną usługę w zakresie stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej świadczonej przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO) nieprzerwanie przez okres minimum 12 m-cy, a kwota tej usługi za okres 12 m-cy nie była niższa niż: ZAD 1 - 4500000,00 zł brutto,ZAD 2 -450000,00 zł brutto,ZAD 3 -1200000,00 zł brutto,ZAD 4 -850000,00 zł brutto,ZAD 5 -750000,00 zł brutto,ZAD 6 -3500000,00 zł brutto,ZAD 7 -65000,00 zł brutto. Zamawiający nie dopuszcza, by Wykonawca biorący udział w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego polegał na doświadczeniu grupy Wykonawców, której był członkiem przy innym zamówieniu publicznym, jeżeli faktycznie i konkretnie nie uczestniczył w jego realizacji. Przez jedną usługę Zamawiający rozumie jeden/ą kontrakt/umowę. W przypadku usług będących w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie wartości i czasu wykonywania danej usługi dotyczą części umowy już zrealizowanej (tj. w przedziale od dnia rozpoczęcia wykonywania usługi do upływu terminu składania wniosków) i te parametry (wartość i czas) wykonywania usługi Wykonawca obowiązany jest podać w wykazie usług (Zał. nr 2 do wniosku). Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedno zadanie może okazać się tym samym doświadczeniem w zakresie każdego zadania, przy uwzględnieniu wymaganej wartości brutto i czasu świadczenia usługi danego zadania. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 117 uPZP powyższy warunek musi spełniać co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. b) 2 – Warunkiem jest posiadanie przez Wykonawcę Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego W ZAKRESIE zad nr 1,3 i 4, zamawiający na potwierdzenie spełnienia tego warunku wymaga, aby Wykonawca wykazał, że posiada ważne Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego: dla Zad nr 1 - minimum II stopnia, potwierdzające zdolność do ochrony informacji niejawnych o klauzuli POUFNE lub wyższej (ustawa z dnia 5.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych, Dz.U.z2025 r.poz.1209) dla Zad nr 3 i 4 - minimum III stopnia, potwierdzające zdolność do ochrony informacji niejawnych o klauzuli POUFNE lub wyższej (ustawa z dnia 5.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych, Dz.U.z2025r.poz.1209) dla pozostałych zadań nie wymaga się posiadania świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art.117 upzp powyższy warunek musi spełniać ten z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, który będzie rzeczywiście wykonywać zamówienie. O udzielenie zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa mogą ubiegać się Wykonawcy mający siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą tych zamówień.
Interne Kennung: ZP 42/VI/26
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Usługa ochrony fizycznej kompleksów ma kluczowe znaczenie w kontekście funkcjonowania 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz jednostek na zaopatrzeniu, ponieważ pozwala to na zapewnienie i utrzymanie świadczenia usługi ochroniarskiej. Biorąc pod uwagę zatwierdzenie projektu budżetu krok 2 w dniu 27.08.2026r, a w związku z tym możliwość opublikowania postępowania po tej dacie oraz długim czasem trwania postępowania powyżej progów unijnych, ogłoszenie przedmiotowego postępowania w m września spowoduje brak zapewnienia ciągłości usługi, brak ciągłości realizacji zadań postawionych Zamawiającemu, tj. Dowódcy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz jednostek na zaopatrzeniu. Jak wskazała Izba w wyroku KIO 1844/23 z dnia 14 lipca 2023 r. „…Intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu przepisu (procedury przyśpieszonej), było objęcie jego dyspozycją szerokiego katalogu przypadków, w których możliwym będzie skrócenie terminu składania ofert – w tym również przypadków, które zamawiający mógł przewidzieć lub które wynikają z przyczyn, za które odpowiada zamawiający”. Potwierdzenie powyższego znajduje się również w Dyrektywie 2014/24/ UE (Dz.Urz.UE.L Nr 94, str. 65), która w motywie 46 wskazuje, że: „Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać.” Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy. Jak wskazuje Jerzy Piróg w publikacji pt.: „Prawo zamówień publicznych. Komentarz” (wyd. 14, CH BECK); […] pilna potrzeba udzielenia zamówienia pojawia się najczęściej na skutek zaniedbań ze strony zamawiającego, który z różnych powodów często zbyt późno wszczyna postępowanie. Sytuacja taka na pewno będzie spowodowana przez zamawiającego, ale nie można zaprzeczyć, że powoduje pilność udzielenia zamówienia, a więc spełnia warunek do skrócenia terminu składania wniosków czy ofert.” Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć wniosek/ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 - 31. BLT oraz jednostki będące na zaopatrzeniu- KW 2799, 6035, 5706
Beschreibung: Pracownicy realizujący zamówienie w zakresie bezpośredniej ochrony fizycznej zobowiązani są posiadać aktualne uprawnienia kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej (szczegółowe wymagania dotyczące pracowników ochrony zawierać będzie opis przedmiotu zamówienia, załącznik do SWZ). Zamawiający, na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wymaga aby Wykonawca zatrudnił, w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, na podstawie umowy o pracę, osoby wykonujące czynności (dokładnie wyszczególnione w SWZ) w zakresie stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej z wyłączeniem zewnętrznych grup interwencyjnych. Wykonawca musi być ubezpieczony w zakresie odpowiedzialności cywilnej w zakresie odpowiedzialności cywilnej deliktowej oraz w zakresie odpowiedzialności cywilnej kontraktowej. Szczegółowe wymagania w ww. zakresie przedstawione będą w treści SWZ. Od Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą będzie wymagane wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 2% ceny brutto podanej w ofercie. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający przewiduje zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług w wysokości do 50 % wartości umowy na podstawie art. 415 ust.2 pkt. 6 ustawy Pzp. Sposób realizacji usług odbywać się będzie na zasadach i warunkach przewidzianych dla niniejszego zamówienia podstawowego w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz umowie. Zamówienia będą udzielane na podstawie przeprowadzonych z Wykonawcą negocjacji, przy czym założenia wyjściowe do ustalenia ceny będą wynikały wprost ze złożonej oferty, a ich realizacja na warunkach określonych w umowie i załącznikach do niej. Jeżeli Zamawiający zdecyduje się na udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług – nastąpi to w drodze odrębnej umowy. Zamówienie obejmować będzie rodzajowo cały lub częściowy zakres usług.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: 2 - Centralny Wojskowy Zespół Sportowy- KW 2736, 8614, 2747
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: 3 - 2.SLT- KW 2744
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: 4 - MJDOP- KW 4246
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: 5 - Rejon Wsparcia Teleinformatycznego- Poznań- Rogalin, gm. Mosina KW 7096
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: 6 - 4 Pułk Przeciwlotniczy Leszno - KW 2972, 2966, 2973
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: 7 - WCR Leszno - KW 5449
Interne Kennung: 7