See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wyposażenia do pracowni dla opieki medycznej, asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna w ramach projektu „Zawodowa Małopolska”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do pracowni dla opieki medycznej, asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna w ramach projektu „Zawodowa Małopolska” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus; Priorytet 6,Działanie 6.12 Edukacja – projekty Województwa Małopolskiego, Typ. B Koordynacja kształcenia terapeutycznego, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. 2. Przedmiot dostawy musi być fabrycznie nowy, bez wad, śladów używania i uszkodzeń mechanicznych, pełnowartościowy, spełniający wymogi techniczne i ilościowe opisane w Załączniku nr 1 do specyfikacji. Wszystkie dostarczone towary muszą spełniać wszelkie wymogi umożliwiające ich dopuszczenie do obrotu na terytorium RP, posiadać wymagane prawem atesty, certyfikaty, świadectwa jakości. Wskazane w Załączniku nr 1 do SWZ parametry techniczne urządzeń stanowią wymagania minimalne – Wykonawca może zaoferować urządzenia o parametrach wyższych aniżeli wskazane przez Zamawiającego. 3. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić szkolenie personelu Zamawiającego w zakresie obsługi urządzeń, objętych przedmiotem zamówienia. Szkolenie winno odbyć się w terminie do 14 dni od daty dostawy Przedmiotu zamówienia. 4. Miejsce realizacji zamówienia – dostaw: Małopolski Zespół Jednostek Edukacyjnych w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 61, 33 – 300 Nowy Sącz, powiat nowosądecki, województwo małopolskie. 5. Zaoferowane przez Wykonawcę produkty muszą być zgodne, równoważne (lub o wyższych parametrach technicznych) z wymaganiami zamawiającego określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia we wszystkich pozycjach których opis wskazywałyby na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie np. urządzeń, materiałów, systemów lub oprogramowania należy je traktować jako niezobowiązujące propozycje Zamawiającego. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania produktów równoważnych. I tak: 1) Pod pojęciem równoważności należy rozumieć, iż produkty/rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz celem Projektu dla potrzeb którego dokonywane są dostawy a także zapewnią uzyskanie parametrów technicznych i użytkowych nie gorszych od założonych w opisie przedmiotu zamówienia. Produkty/rozwiązania równoważne winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, być kompatybilne z pozostałymi produktami tak aby zespół urządzeń/systemów dawał zamierzony cel (założony w opisie przedmiotu zamówienia) efekt oraz nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu dostawy; 2) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanymi przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że proponowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Ocena możliwości zastosowania proponowanego rozwiązania równoważnego powinna zawierać dla każdego urządzenia minimum analizę: a) parametrów technologicznych, materiałowych i funkcjonalnych proponowanych rozwiązań równoważnych, b) zgodność ww. parametrów proponowanych rozwiązań równoważnych z pozostałymi zaproponowanymi rozwiązaniami technologicznymi, systemowymi, itp.; c) innych istotnych informacji potwierdzających równoważność proponowanych rozwiązań równoważnych. 3) Wykonawca dobierając rozwiązania równoważne do zaproponowanych w opisie przedmiotu zamówienia, jest odpowiedzialny za jakość i funkcjonalność zastosowanych materiałów, urządzeń, instalacji itp., za montaż i uruchomienie, za prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia; 4) Koszty związane z wykazaniem równoważności rozwiązań ponosi Wykonawca. 6. Wykonawca będzie zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących dostawie przedmiotu zamówienia, takich jak transport, załadunek, rozładunek, ubezpieczenie na czas dostawy, wniesienie do pomieszczeń wskazanych przez przedstawicieli Zamawiającego, przeszkolenie pracowników Zamawiającego oraz wszelkich innych usług dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania umowy. 7. Na dostarczony przedmiot zamówienia Wykonawca jest zobowiązany zaoferować gwarancję jakości w wymiarze wynoszącym min. 24-miesiące, z zastrzeżeniem możliwości wydłużenia jej okresu względem okresu minimalnego – w zakresie przedmiotu zamówienia określonego w pkt 2-5 oraz 9 Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia w ramach pozacenowego kryterium oceny ofert.
Interne Kennung: ZM.260.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38970000 Technischer Simulator für Forschung, Prüfungen und Wissenschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34152000 Übungssimulatoren, 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do pracowni dla opieki medycznej, asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna w ramach projektu „Zawodowa Małopolska” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus; Priorytet 6,Działanie 6.12 Edukacja – projekty Województwa Małopolskiego, Typ. B Koordynacja kształcenia terapeutycznego, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. 2. Przedmiot dostawy musi być fabrycznie nowy, bez wad, śladów używania i uszkodzeń mechanicznych, pełnowartościowy, spełniający wymogi techniczne i ilościowe opisane w Załączniku nr 1 do specyfikacji. Wszystkie dostarczone towary muszą spełniać wszelkie wymogi umożliwiające ich dopuszczenie do obrotu na terytorium RP, posiadać wymagane prawem atesty, certyfikaty, świadectwa jakości. Wskazane w Załączniku nr 1 do SWZ parametry techniczne urządzeń stanowią wymagania minimalne – Wykonawca może zaoferować urządzenia o parametrach wyższych aniżeli wskazane przez Zamawiającego. 3. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić szkolenie personelu Zamawiającego w zakresie obsługi urządzeń, objętych przedmiotem zamówienia. Szkolenie winno odbyć się w terminie do 14 dni od daty dostawy Przedmiotu zamówienia. 4. Miejsce realizacji zamówienia – dostaw: Małopolski Zespół Jednostek Edukacyjnych w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 61, 33 – 300 Nowy Sącz, powiat nowosądecki, województwo małopolskie. 5. Zaoferowane przez Wykonawcę produkty muszą być zgodne, równoważne (lub o wyższych parametrach technicznych) z wymaganiami zamawiającego określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia we wszystkich pozycjach których opis wskazywałyby na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie np. urządzeń, materiałów, systemów lub oprogramowania należy je traktować jako niezobowiązujące propozycje Zamawiającego. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania produktów równoważnych. I tak: 1) Pod pojęciem równoważności należy rozumieć, iż produkty/rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz celem Projektu dla potrzeb którego dokonywane są dostawy a także zapewnią uzyskanie parametrów technicznych i użytkowych nie gorszych od założonych w opisie przedmiotu zamówienia. Produkty/rozwiązania równoważne winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, być kompatybilne z pozostałymi produktami tak aby zespół urządzeń/systemów dawał zamierzony cel (założony w opisie przedmiotu zamówienia) efekt oraz nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu dostawy; 2) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanymi przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że proponowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Ocena możliwości zastosowania proponowanego rozwiązania równoważnego powinna zawierać dla każdego urządzenia minimum analizę: a) parametrów technologicznych, materiałowych i funkcjonalnych proponowanych rozwiązań równoważnych, b) zgodność ww. parametrów proponowanych rozwiązań równoważnych z pozostałymi zaproponowanymi rozwiązaniami technologicznymi, systemowymi, itp.; c) innych istotnych informacji potwierdzających równoważność proponowanych rozwiązań równoważnych. 3) Wykonawca dobierając rozwiązania równoważne do zaproponowanych w opisie przedmiotu zamówienia, jest odpowiedzialny za jakość i funkcjonalność zastosowanych materiałów, urządzeń, instalacji itp., za montaż i uruchomienie, za prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia; 4) Koszty związane z wykazaniem równoważności rozwiązań ponosi Wykonawca. 6. Wykonawca będzie zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących dostawie przedmiotu zamówienia, takich jak transport, załadunek, rozładunek, ubezpieczenie na czas dostawy, wniesienie do pomieszczeń wskazanych przez przedstawicieli Zamawiającego, przeszkolenie pracowników Zamawiającego oraz wszelkich innych usług dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania umowy. 7. Wymagany przez zamawiającego termin realizacji zamówienia ustala się na: 1) 6 tygodni na dostawę artykułów dla wydziału opiekuna medycznego /pozycja 1-24/ 2) 3 tygodnie na dostawę artykułów stomatologicznych /pozycja 25-49/, od dnia zawarcia umowy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34152000 Übungssimulatoren, 33110000 Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen