See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DIVERSE PACHETE SOFTWARE PENTRU LABORATOARE INFORMATICA, SALI DE CLASA, LABORATOARE SI ATELIERE DE PRACTICA
Beschreibung: Contextul general al achizitiei este dat de implementarea Proiectului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice si echipamente digitale a unitatilor de invatamant preuniversitar si a unitatilor conexe din sectorul 5 al Municipiului Bucuresti”, cod F PNRR-Dotari-2023-6096, in cadrul Planului National de Redresare si Rezilienta finantat prin Unitatea Executiva pentru Finantarea Invatamantului Superior, a Cercetarii, Dezvoltarii si Inovarii (UEFISCDI) din cadrul apelului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice si echipamente digitale a unitatilor de invatamant preuniversitar si a unitatilor conexe”, Pilonul VI. Politici pentru noua generatie, Componenta C15: Educatie - Reforma 4. Crearea unei rute profesionale complete pentru invatamantul tehnic superior, Investitia 13. Echiparea laboratoarelor informatice din scolile de educatie si formare profesionala (EFP) si Investitia 14. Echiparea atelierelor de practica din unitatile de invatamant profesional si tehnic si Reforma 5. Adoptarea cadrului legislativ pentru digitalizarea educatiei, Investitia 9. Asigurarea echipamentelor si a resurselor tehnologice digitale pentru unitatile de invatamant, precum si Reforma 6. Actualizarea cadrului legislativ pentru a asigura standarde ecologice de proiectare, constructie si dotare in sistemul de invatamant preuniversitar, Investitia 11. Asigurarea dotarilor pentru salile de clasa preuniversitare si laboratoarele/atelierele scolare.
Interne Kennung: 4433953/2026/03
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - SOFTURI EDITARE
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - APLICATII INFORMATICE
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - SOFT COPII AGRESIVI
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - SOFT COPII CU TULBURARI LIMBAJ
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - PLATFORMA - HARTI INTERACTIVE
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 - PLATFORMA - ATLAS ANATOMIE
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 - SOFT EVALUARE PSIHOLOGICA
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 - SISTEM KNX
Interne Kennung: 8