See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare motorina vrac
Beschreibung: Obiectul prezentei documentatii de atribuire îl reprezintă achiziția combustibilului pentru auto-utilajele din parcul auto propriu, necesar îndeplinirii activitatii specifice precum si respectarea cerințelor prevăzute în contractele de lucrări încheiate cu beneficiarii, precum si diferite contracte viitoare. Achiziționarea motorinei se va realiza printr-un acord-cadru cu o durată de 36 luni ce va fi încheiat cu maxim 3 operatori economici si se vor incheia un numar de minim 9 contractele subsecvente, in functie de necesitatile autoritatii contractante, pana la atingerea cantitatilor estimate din acordul cadru, conform anexei la caietul de sarcini. În măsura în care solicitările de clarificări sau informaţii suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut în anunţul de participare, răspunsul autorităţii contractante la aceste solicitări va fi transmis in a 10-a zi, înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Solicitările de clarificări sau informaţii suplimentare se pot transmite cel tarziu pana in a 15-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 30510397_2026_PAAPD1619933
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134220 Dieselkraftstoff (EN 590)
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se intentioneaza achizitionarea de motorina vrac, conform cerintelor din caietul de sarcini, precum si asigurarea transportului acesteia in locatiile indicate prin comanda (pe teritoriul comunei Branesti), astfel: Cantitate acord cadru: minim 90.000 litri - maxim 450.000 litri; Cantitate contracte subsecvente: minim 10.000,00 litri - maxim 50.000 litri; Valoare acord-cadru: min. 720.000,00 lei - max. 3.600.000,00 lei; Valoare contracte subsecvente: min. 80.000,00 lei - max. 400.000,00 lei
Interne Kennung: 1