2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe świadczenie przez Wykonawcę na rzecz USK w Opolu dostawy gazu ziemnego wysokometanowego grupy E przeznaczonego na cele opałowe wraz z usługą dystrybucji.
Beschreibung: Kompleksowe świadczenie przez Wykonawcę na rzecz USK w Opolu dostawy gazu ziemnego wysokometanowego grupy E przeznaczonego na cele opałowe wraz z usługą dystrybucji.
Interne Kennung: DZP/2-23/233/104/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W związku z koniecznością zabezpieczenia funkcjonowania szpitala w paliwo gazowe po zakończeniu trwającej obecnie umowy w celu zagwarantowania ciągłości dostaw gazu oraz unikania zakłóceń w działalności zamawiającego zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu i nie zawęża konkurencji. Przedmiotem zamówienia są dostawy gazu ziemnego o ustandaryzowanych parametrach technicznych. Parametry oraz inne warunki techniczne są regulowane przepisami prawa. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Nadto wyspecyfikowane wymogi, specyfikacje i kryteria dotyczące zamówienia publicznego są jasno określone w dokumentach przetargowych. Skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie negatywnie na możliwość dostarczenia kompletnych i precyzyjnych ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0001