603510-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bauarbeiten für Schulgebäude – Achiziția lucrărilor de execuție pentru proiectul “MODERNIZARE, EXTINDERE ȘI DOTARE GRĂDINIȚA PITICOT, STR. ALEEA TOMIS NR. 2, MUNICIPIUL DEJ”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția lucrărilor de execuție pentru proiectul “MODERNIZARE, EXTINDERE ȘI DOTARE GRĂDINIȚA PITICOT, STR. ALEEA TOMIS NR. 2, MUNICIPIUL DEJ”
Beschreibung: Realizarea investiției pentru obiectivul MODERNIZARE, EXTINDERE ȘI DOTARE GRĂDINIȚA PITICOT, STR. ALEEA TOMIS NR. 2, MUNICIPIUL DEJ propune măsuri de modernizare, extindere, dotare și imunizare la schimbările climatice prin extinderea pe verticală și orizontală a grădiniței, termoizolarea anvelopei acesteia inclusiv schimbarea tâmplăriei, eficientizarea instalațiilor, amenajare curte exterioară și dotare cu mobilier și echipamente. Construcţia se încadrează la CATEGORIA „C” DE IMPORTANŢĂ (conform H.G. nr. 766/1997 publicată în MO 352 din 10 decembrie 1992) şi la CLASA „III” DE IMPORTANŢĂ (conform Normativului P100/92). Construcția se încadrează la CATEGORIA ˮCˮ DE IMPORTANȚĂ (conform HGR nr.766/1997), CLASA ˮIIˮ DE IMPORTANȚĂ (conform Normativului P100/2013) și GRAD DE REZISTENȚĂ LA FOC ˮIIˮ, RISC MIC DE INCENDIU. Termenul de execuţie a lucrărilor: 24 luni de la data emiterii ordinului de începere a lucrărilor. Perioada de garanţie a lucrărilor/serviciilor solicitată este de minim 36 luni. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. La solicitarile de clarificari venite dupa termenul limita indicat mai sus, autoritatea contractanta își rezerva dreptul de a nu formula raspuns.
Interne Kennung: 4349179_2026_PAAPD1633565
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214200 Bauarbeiten für Schulgebäude
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Realizarea investiției pentru obiectivul MODERNIZARE, EXTINDERE ȘI DOTARE GRĂDINIȚA PITICOT, STR. ALEEA TOMIS NR. 2, MUNICIPIUL DEJ propune măsuri de modernizare, extindere, dotare și imunizare la schimbările climatice prin extinderea pe verticală și orizontală a grădiniței, termoizolarea anvelopei acesteia inclusiv schimbarea tâmplăriei, eficientizarea instalațiilor, amenajare curte exterioară și dotare cu mobilier și echipamente. Construcția se încadrează la CATEGORIA ˮCˮ DE IMPORTANȚĂ (conform HGR nr.766/1997), CLASA ˮIIˮ DE IMPORTANȚĂ (conform Normativului P100/2013) și GRAD DE REZISTENȚĂ LA FOC ˮIIˮ, RISC MIC DE INCENDIU. Termenul de execuţie a lucrărilor: 24 luni de la data emiterii ordinului de începere a lucrărilor. Perioada de garanţie a lucrărilor/serviciilor solicitată este de minim 36 luni. Varianta constructivă de realizare a investiției cuprinde: - Activități de extindere - Masuri pentru sporirea confortului energetic al clădirii-parte opacă fațade - Măsuri pentru sporirea confortului energetic al clădirii-parte vitrată fațade: - Măsuri pentru sporirea confortului energetic al clădirii – terasa circulabilă și preluarea apelor pluviale: - Reabilitarea/refacerea elementelor structurale degradate: - Refacerea finisajelor interioare: - Refacerea finisajelor exterioare: -  Reabilitarea trotuarelor de protecție în scopul eliminării infiltrațiilor la infrastructura clădirii - Lucrări de refuncționalizare - Lucrări de modificare a compartimentărilor pentru satisfacerea DSP - Organizare de santier
Interne Kennung: 1