2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de întreținere și mentenanță a instalațiilor aferente clădirilor spitalului
Beschreibung: Prezenta documentație de atribuire conține cerințele, criteriile, regulile și informațiile necesare pentru a asigura potențialilor ofertanți o informare completă, corectă și explicită cu privire la modul de aplicare a procedurii de atribuire pentru încheierea acordului cadru având ca obiect „Servicii de întreținere și mentenanță a instalațiilor aferente clădirilor spitalului, incluzând activități de mentenanță preventivă, corectivă și, după caz, predictivă, în vederea asigurării funcționării continue, sigure și conforme cu reglementările legale aplicabile unităților sanitare aflate în exploatare în Corpurile B1, C+D si A parcare 3 nivele ale Spitalului Clinic de Ortopedie, Traumatologie și TBC Osteoarticular ”Foișor””. În acest sens, obiectivul general al acordului-cadru este reprezentat de prestarea serviciilor necesare pentru eliminarea disfuncționalitatilor şi menținerea caracteristicilor funcționale ale instalațiilor aferente clădirilor, din Corpurile B1,C+D, A si parcarea cu 3 nivele ale Spitalului Clinic de Ortopedie, Traumatologie și TBC Osteoarticular ”Foisor”. Serviciile de întreținere și mentenanță care fac obiectul acordului-cadru și al contractelor subsecvente aferente constau în: - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la instalațiile HVAC şi echipamente/aparatură aer condiționat; - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la ușile automate; - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la instalațiile sanitare; - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la instalațiile electrice; - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă pentru statia de hidrofor (menajer, de incendiu și stația de pompare ape uzate); - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la instalațiile și echipamentele de curenți slabi. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt primite cu cel puțin 20 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor acestor solicitări de clarificare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 5062357/20.01.30/1/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Scopul desfășurării prezentei proceduri de atribuire îl reprezintă atribuirea unui contract de achiziție publică având ca obiect prestarea de „Servicii de întreținere și mentenanță a instalațiilor aferente clădirilor spitalului, incluzând activități de mentenanță preventivă, corectivă și, după caz, predictivă, în vederea asigurării funcționării continue, sigure și conforme cu reglementările legale aplicabile unităților sanitare aflate în exploatare în Corpurile B1, C+D si A parcare 3 nivele ale Spitalului Clinic de Ortopedie, Traumatologie și TBC Osteoarticular ”Foișor””. În acest sens, obiectivul general al acordului-cadru este reprezentat de prestarea serviciilor necesare pentru eliminarea disfuncționalitatilor şi menținerea caracteristicilor funcționale ale instalațiilor aferente clădirilor, din Corpurile B1,C+D, A si parcarea cu 3 nivele ale Spitalului Clinic de Ortopedie, Traumatologie și TBC Osteoarticular ”Foisor”, respectiv: - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la instalațiile HVAC şi echipamente/aparatură aer condiționat; - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la ușile automate; - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la instalațiile sanitare; - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la instalațiile electrice; - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă pentru statia de hidrofor (menajer, de incendiu și stația de pompare ape uzate); - Servicii de mentenanță preventivă, predictivă și corectivă la instalațiile și echipamentele de curenți slabi. Informatii referitoare la cantităţile minime şi maxime estimate pe durata întregului acord-cadru, cantităţile minime şi maxime care ar putea face obiectul celui mai mic, respectiv celui mai mare contract subsecvent se regăsesc în cadrul Anexei nr. 1 la caietul de sarcini. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe parcursul perioadei de derulare a acordului-cadru autoritatea contractantă intentionează să atribuire contracte subsecvente, conform prevederilor Caietului de sarcini. Informatii privind derularea acordului – cadru: 1. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: minim doua contracte pe an, în functie de alocările bugetare de care dispune autoritatea contractantă. 2. Estimări privind valoarea minimă și maximă a acordului – cadru și a contractelor subsecvente - Valoarea estimată maximă a acordului – cadru ce urmează a fi încheiat este de 6.652.800,00 lei fără TVA, corespunzând cantităților maxime de servicii care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru; - Valoarea estimată minimă a acordului – cadru ce urmează a fi încheiat este de 147.840,00 lei fără TVA, corespunzând cantităților minime de servicii care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru; - Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1.478.400,00 lei fără TVA, corespunzând cantităților maxime de servicii care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contract subsecvent; - Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este de 147.840,00 lei fără TVA, corespunzând cantităților minime de servicii care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contract subsecvent
Interne Kennung: 1