603757-2025 - Wettbewerb
Polen – Abholung von Siedlungsabfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski w 2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski w 2026 r.
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia dotyczy świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski w 2026 r. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 2 części: 1) Część I - ,,Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Gminy Sędziszów Małopolski w 2026 r.” Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych w granicach administracyjnych Gminy Sędziszów Małopolski od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a także odpadów pochodzących z likwidacji dzikich wysypisk śmieci oraz zbiórki obwoźnej. Ilość odpadów będąca przedmiotem zamówienia wynosi 4256 Mg z podziałem na: a) odpady komunalne zmieszane (20 03 01) w ilości 2 400 Mg b) odpady komunalne segregowane (selektywne) z wyłączeniem bioodpadów (15 01 01, 15 01 02, 15 01 07, 15 01 06, ex20 01 99) w ilości 1600 Mg c) odpady ulegające biodegradacji w tym odpady spożywcze, kuchenne (20 01 08, 20 02 01) w ilości 180 Mg d) odpady zebrane podczas jednorazowej zbiórki obwoźnej z terenu Gminy (teren wszystkich osiedli i sołectw) obejmujący: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony samochodów osobowych, motocykli i rowerów oraz tekstyliów w ilości 72 Mg e) odpady z likwidacji dzikich wysypisk w ilości 4 Mg Usługa zagospodarowania odpadów komunalnych świadczona będzie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych, ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto przedmiot zamówienia dla Części I obejmuje również przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej w zakresie prawidłowego segregowania odpadów komunalnych polegającej na wykonaniu i rozpowszechnieniu ulotek w ilości 6 000 szt. oraz dostarczeniu do wszystkich nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej oraz do zarządów wszystkich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. 2) Część II – „Transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sędziszowie Małopolskim w 2026 r.” Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje swoim zakresem świadczenie usługi transportu i zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w łącznej ilości 287,45 Mg, różnego rodzajów odpadów (wymienionych w Rozdziale IV ust. 2 pkt. 2) SWZ, przy jednoczesnym zapewnieniu pojemników/kontenerów na wybrane odpady w 2026 roku. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w n/w załącznikach do SWZ: 3) Załączniku nr 4 do SWZ – Opis Przedmiotu zamówienia dla Części I i Części II 4) Załączniku nr 5.1 do SWZ - Projekt umowy dla Części I 5) Załączniku nr 5.2 do SWZ- Projekt umowy dla Części II
Interne KennungPPiZP.271.23.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Zgodnie z art. 126 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 108 ust. 1 Pzp, tj.: DOTYCZY CZĘŚCI I i II a) Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp, oraz w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, dotyczącą orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. b) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2021.275 t.j), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, (wzór oświadczenia zostanie przekazany wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona). c) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w: - Jednolitym europejskim dokumencie zamówienia, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji oraz nart. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, - Oświadczeniu dotyczącym przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składanym wraz z ofertą (wzór oświadczenia zostanie przekazany wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona). ZALECENIA ZAMAWIAJĄCEGO 1. Rozszerzenia plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Załącznikiem nr 2 do “Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”, zwanego dalej Rozporządzeniem KRI. 2. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .docx .xls .xlsx .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf 3. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z rozszerzeń: 1) .zip 2) .7Z 4. Zamawiający dopuści również pliki z rozszerzeniem .rar 5. Wśród rozszerzeń powszechnych a niewystępujących w Rozporządzeniu KRI występują: .gif. bmp .numbers .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie. 6. Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi maksymalnie 10MB, oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi maksymalnie 5MB. 7. W przypadku stosowania przez wykonawcę kwalifikowanego podpisu elektronicznego: 1) Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na rozszerzenie .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym w formacie PAdES. 2) Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć podpisem w formacie XAdES o typie zewnętrznym. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym. 3) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie podpisu z kwalifikowanym znacznikiem czasu. SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERT 1. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu OFERTA - zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ)), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ – Załącznik nr 2 do SWZ (dotyczy również każdego z Wykonawców w przypadku oferty składanej wspólnie oraz podmiotów udostępniających zasoby) 2) oświadczenie dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia z postępowania (dotyczy również każdego z Wykonawców w przypadku oferty składanej wspólnie (Załącznik nr 3.1) a także podmiotu, na którego zasobach będzie polegał wykonawca (Załącznik 3.2 do SWZ) 3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ (jeżeli dotyczy); 4) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, stanowiące Załącznik 7 do SWZ, 5) Pełnomocnictwo – składane w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym elektronicznym, w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność przez notariusza lub mocodawcę a) w przypadku gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych - dokument pełnomocnictwa obejmuje swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy, b) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (dotyczy również wspólników spółki cywilnej) - dokument pełnomocnictwa do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wraz z pełnomocnictwem należy przedłożyć dokument, z którego wynika uprawnienie osób udzielających pełnomocnictwa do reprezentowania danego podmiotu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Gminy Sędziszów Małopolski w 2026 r.
Beschreibung1) Część I – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Gminy Sędziszów Małopolski w 2026 r.” Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych w granicach administracyjnych Gminy Sędziszów Małopolski od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., a także odpadów pochodzących z likwidacji dzikich wysypisk śmieci oraz zbiórki obwoźnej. Ilość odpadów będąca przedmiotem zamówienia wynosi 4256 Mg z podziałem na: a) odpady komunalne zmieszane (20 03 01) w ilości 2 400 Mg b) odpady komunalne segregowane (selektywne) (15 01 01, 15 01 02, 15 01 07, 15 01 06, ex20 01 99) w ilości 1600 Mg c) odpady ulegające biodegradacji (20 01 08, 20 02 01) w ilości 180 Mg d) odpady zebrane podczas jednorazowej zbiórki obwoźnej z terenu Gminy (teren wszystkich osiedli i sołectw) obejmujący: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony samochodów osobowych, motocykli i rowerów oraz tekstyliów w ilości 72 Mg e) odpady z likwidacji dzikich wysypisk w ilości 4 Mg Usługa zagospodarowania odpadów komunalnych świadczona będzie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych, ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto przedmiot zamówienia dla Części I obejmuje również przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej w zakresie prawidłowego segregowania odpadów komunalnych polegającej na wykonaniu i rozpowszechnieniu ulotek w ilości 6 000 szt. oraz dostarczeniu do wszystkich nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej oraz do zarządów wszystkich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Interne KennungPPiZP.271.23.2025.I
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen
Beschreibung der Optionen1. PRAWO OPCJI 1) Zamawiający informuje, iż przy realizacji przedmiotu zamówienia dla Części I oraz Części II przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. W związku z tym, przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu podzielony został na zamówienie podstawowe (gwarantowane) oraz zamówienie objęte prawem opcji. Zakres zamówienia podstawowego: a) dla Części I - opisany został w Rozdziale IV ust. 2 pkt 1) b) dla Części II - opisany został w Rozdziale IV ust. 2 pkt 2) Podane w nim ilości są wielkościami minimalnymi, które należy przyjąć do wyceny w Ofercie. 2) Prawo opcji polegać będzie na: a) zwiększeniu zakresu zamówienia do 50 % łącznej ilości odpadów przewidzianych do odbioru i zagospodarowania, o której mowa w Rozdziale IV ust. 2 pkt 1, lub b) zwiększeniu zakresu zamówienia do 50 % łącznej ilości odpadów przewidzianych do odbioru i zagospodarowania, o której mowa w Rozdziale IV ust. 2 pkt 1, z jednoczesnym wydłużeniem terminu realizacji umowy maksymalnie o 4 miesiące. 3) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Uruchomienie opcji przez Zamawiającego skutkuje po stronie Wykonawcy obowiązkiem jej wykonania. 4) W przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb, Zamawiający zastrzega możliwość wielokrotnego korzystania z prawa opcji, po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia aż do wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 5) Zamawiający zastrzega, że zamówienie wnikające z prawa opcji realizowane będzie na warunkach zamówienia podstawowego (zgodnie z SWZ, Ofertą Wykonawcy i Projektem umowy dla danej części zamówienia stanowiącej Załącznik nr 5.1 i 5.2 do SWZ). W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wyliczone na podstawie cen jednostkowych wskazanych w Ofercie Wykonawcy. 6) W celu uruchomienia opcji pracownik Zamawiającego przekazuje Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie wyrażające wolę skorzystania z prawa opcji określające zakres usług koniecznych do wykonania, nie później niż 7 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, które oprócz zwiększenia ilości odbieranych i zagospodarowanych odpadów zakładać będzie także wydłużenie terminu realizacji umowy, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zd. 1 najpóźniej 14 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. 7) Wykorzystanie przez Zamawiającego prawa opcji nie wymaga sporządzania aneksu do umowy.
LosLOT-0002
TitelCzęść II – Transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sędziszowie Małopolskim w 2026 r.
BeschreibungZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje swoim zakresem świadczenie usługi transportu i zagospodarowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w łącznej ilości 287,45 Mg odpadów (wskazanych w Rozdziale IV ust. 2 pkt 2), przy jednoczesnym zapewnieniu pojemników/kontenerów na wybrane odpady w 2026 roku (zgodnie z informacją zawartą w Załączniku nr 4 – Opis przedmiotu zamówienia).
Interne KennungPPiZP.271.23.2025.II
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający informuje, iż przy realizacji przedmiotu zamówienia dla Części I oraz Części II przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. W związku z tym, przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu podzielony został na zamówienie podstawowe (gwarantowane) oraz zamówienie objęte prawem opcji. Zakres zamówienia podstawowego: a) dla Części I - opisany został w Rozdziale IV ust. 2 pkt 1) b) dla Części II - opisany został w Rozdziale IV ust. 2 pkt 2) Podane w nim ilości są wielkościami minimalnymi, które należy przyjąć do wyceny w Ofercie. 2) Prawo opcji polegać będzie na zwiększeniu zakresu zamówienia do 50 % łącznej ilości odpadów przewidzianych do transportu i zagospodarowania, o której mowa w Rozdziale IV ust. 2 pkt 2 SWZ, 3) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Uruchomienie opcji przez Zamawiającego skutkuje po stronie Wykonawcy obowiązkiem jej wykonania. 4) W przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb, Zamawiający zastrzega możliwość wielokrotnego korzystania z prawa opcji, po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia aż do wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 5) Zamawiający zastrzega, że zamówienie wnikające z prawa opcji realizowane będzie na warunkach zamówienia podstawowego (zgodnie z SWZ, Ofertą Wykonawcy i Projektem umowy dla danej części zamówienia stanowiącej Załącznik nr 5.1 i 5.2 do SWZ). W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wyliczone na podstawie cen jednostkowych wskazanych w Ofercie Wykonawcy. 6) W celu uruchomienia opcji pracownik Zamawiającego przekazuje Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie wyrażające wolę skorzystania z prawa opcji określające zakres usług koniecznych do wykonania, nie później niż 7 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, które oprócz zwiększenia ilości odbieranych i zagospodarowanych odpadów zakładać będzie także wydłużenie terminu realizacji umowy, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zd. 1 najpóźniej 14 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. 7) Wykorzystanie przez Zamawiającego prawa opcji nie wymaga sporządzania aneksu do umowy.