See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de consultanță în managementul proiectului „ Îmbunătățirea mediului urban în orașul Călimănești prin extinderea și modernizarea trotuarelor, fluidizarea circulației pietonale, județul Vâlcea” cod SMIS 321764.
Beschreibung: Servicii de Consultanță în managementul proiectului „Îmbunătățirea mediului urban în orașul Călimănești prin extinderea și modernizarea trotuarelor, fluidizarea circulației pietonale, județul Vâlcea” cod SMIS 321764. Durata contractului: 22 de luni Perioada de durabilitate este de minimum 5 ani calculata de la efectuarea platii finale in cadrul contractului de finantare. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 9
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Conform Caietului de sarcini atasat. Consultanță în managementul proiectului „ Îmbunătățirea mediului urban în orașul Călimănești prin extinderea și modernizarea trotuarelor, fluidizarea circulației pietonale, județul Vâlcea” cod SMIS 321764. Obiectul contractului care va fi atribuit în cadrul prezentei proceduri consta în asigurarea serviciilor de management de proiect și a unui suport tehnic și financiar eficient pentru implementarea proiectului și pentru atingerea tuturor obiectivelor generale și specifice ale acestuia. Obiectivul major este implementarea cu succes a proiectului, atât din punct de vedere a duratei și termenului de realizare, cât și a încadrării în bugetul aprobat, în condițiile asigurării standardelor de calitate impuse de finanțatori. Scopul serviciilor care urmează a fi realizate în cadrul contractului urmăresc realizarea activităților specifice de management de proiect, care să asigure respectarea graficului lunar de activități a proiectului, revizuirea, după caz a planificării activităților și bugetului, precum și urmărirea execuției lucrărilor, cu înregistrarea și raportarea progresului acestora, păstrarea permanentei legături între factorii implicați în implementarea proiectului (proiectant, constructor consultant, diriginte de șantier, etc.) pentru realizarea corectă a informării beneficiarului și a raportărilor către Autoritatea de management.
Interne Kennung: 1