See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de asistență tehnică IT în implementare în cadrul proiectului cod SMIS 339169 ”Portalul Sportului Românesc” - digitalizarea serviciilor publice ale Agenției Naționale pentru Sport
Beschreibung: Obiectul procedurii constă în achiziția de Servicii de asistenta tehnica IT în implementare în cadrul proiectului SMIS: 339169 ”Portalul Sportului Românesc” - digitalizarea serviciilor publice ale Agenției Naționale pentru Sport. Pentru implementarea activităților proiectului Agenția Națională pentru Sport intenționează să achiziționeze următoarele servicii de Consultanță: Serviciile care vor fi furnizate constau în: • Supervizarea etapelor de implementare a platformei IT integrate care se va livra în cadrul proiectului, respectiv Portalul Sportului Românesc, inclusiv monitorizarea respectării calendarului de livrare și a specificațiilor tehnice stabilite în caietul de sarcini. • Sprijin pentru verificarea funcționalității platformei în mediul cloud privat pus la dispoziție de furnizor, asigurându-se că soluția respectă cerințele de securitate, scalabilitate și interoperabilitate impuse de legislația în vigoare și cerințele esențiale pentru asigurarea posibilității migrării ulterioare perioadei de sustenabilitate în Cloud-ul Privat Guvernamental. • Elaborarea de rapoarte de evaluare periodică privind stadiul implementării, identificarea eventualelor neconformități și propunerea de măsuri corective pentru furnizor. • Sprijin pentru testarea integrării platformei cu sistemele existente ale instituției de stat și validarea finală a livrabilelor din perspectiva beneficiarului. • Sprijin pentru verificarea livrabilelor tehnice IT realizate în cadrul proiectului, cu evaluarea conformității acestora față de cerințele specificate în caietul de sarcini și documentațiile tehnice. • Elaborarea de puncte de vedere tehnice asupra livrabilelor predate, precum și întocmirea de rapoarte tehnice detaliate, care vor sta la baza procesului de acceptanță a produselor și serviciilor furnizate în proiect. Proiectul SMIS: 339169 ”Portalul Sportului Românesc” este cofinanțat prin Programul Creștere Inteligența, Digitalizare și Instrumente Financiare 2021-2027, Prioritatea: P2 Digitalizare în administrația publică centrală și mediul de afaceri, Obiectiv specific: Valorificarea avantajelor digitalizării, în beneficiul cetățenilor, al companiilor, al organizațiilor de cercetare și al autorităților publice, Acțiunea 2.2 E-guvernarea și digitalizarea în beneficiul cetățenilor - 2.2.1: E-guv în administrația/instituțiile publice, Măsura 1: Servicii publice destinate cetățenilor și/sau firmelor identificate în CSP gestionat de ADR și/sau în concordanța cu Politica eGuv, Apel de proiecte: 1. Termenul pana la care se pot solicita clarificări este de 18 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă trebuie să răspundă la solicitările de clarificări astfel încât răspunsurile să fie publicate cu cel puțin 10 zile înainte de termenul-limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 815/19.03.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72600000 Computerunterstützung und -beratung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul procedurii constă în achiziția de Servicii de asistenta tehnica IT în implementare în cadrul proiectului SMIS: 339169 ”Portalul Sportului Românesc” - digitalizarea serviciilor publice ale Agenției Naționale pentru Sport. Pentru implementarea activităților proiectului Agenția Națională pentru Sport intenționează să achiziționeze următoarele servicii de Consultanță: Serviciile care vor fi furnizate constau în: • Supervizarea etapelor de implementare a platformei IT integrate care se va livra în cadrul proiectului, respectiv Portalul Sportului Românesc, inclusiv monitorizarea respectării calendarului de livrare și a specificațiilor tehnice stabilite în caietul de sarcini. • Sprijin pentru verificarea funcționalității platformei în mediul cloud privat pus la dispoziție de furnizor, asigurându-se că soluția respectă cerințele de securitate, scalabilitate și interoperabilitate impuse de legislația în vigoare și cerințele esențiale pentru asigurarea posibilității migrării ulterioare perioadei de sustenabilitate în Cloud-ul Privat Guvernamental. • Elaborarea de rapoarte de evaluare periodică privind stadiul implementării, identificarea eventualelor neconformități și propunerea de măsuri corective pentru furnizor. • Sprijin pentru testarea integrării platformei cu sistemele existente ale instituției de stat și validarea finală a livrabilelor din perspectiva beneficiarului. • Sprijin pentru verificarea livrabilelor tehnice IT realizate în cadrul proiectului, cu evaluarea conformității acestora față de cerințele specificate în caietul de sarcini și documentațiile tehnice. • Elaborarea de puncte de vedere tehnice asupra livrabilelor predate, precum și întocmirea de rapoarte tehnice detaliate, care vor sta la baza procesului de acceptanță a produselor și serviciilor furnizate în proiect. Proiectul SMIS 339169 ”Portalul Sportului Românesc” este cofinanțat prin Programul Creștere Inteligența, Digitalizare și Instrumente Financiare 2021-2027, Prioritatea: P2 Digitalizare în administrația publică centrală și mediul de afaceri, Obiectiv specific: Valorificarea avantajelor digitalizării, în beneficiul cetățenilor, al companiilor, al organizațiilor de cercetare și al autorităților publice, Acțiunea 2.2 E-guvernarea și digitalizarea în beneficiul cetățenilor - 2.2.1: E-guv în administrația/instituțiile publice, Măsura 1: Servicii publice destinate cetățenilor și/sau firmelor identificate în CSP gestionat de ADR și/sau în concordanța cu Politica eGuv, Apel de proiecte: 1.
Interne Kennung: 1