See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa przedmiotów umundurowania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów umundurowania wskazanych w Załącznikach nr 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9 do SWZ. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa (w tym transport) gotowego produktu wskazanego w Załącznikach nr 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9 do SWZ, który nie podlega żadnym modernizacjom i zmianom. Wymagania szczegółowe dotyczące przedmiotu zamówienia określono w WDTT oraz WT-U zgodnych z aktualnymi wzorami przedmiotów, obowiązujących w Ministerstwie Obrony Narodowej, oraz projektowanych postanowieniach umowy. Wykonawca dostarczy przedmioty zamówienia wyprodukowane na podstawie WDTT i WT-U oraz aktualnych wzorów potwierdzonych przez Wojskowy Ośrodek Badawczo – Wdrożeniowy Służby Mundurowej w Łodzi 90-613, ul. Gdańska 89 (WOBW SM) do produkcji seryjnej. Opis przedmiotu zamówienia (zawarty w WDTT, WTU) określa wymagania jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia. Zamawiający w specyfikacji ilościowo – rozmiarowej zastrzega sobie możliwość ujęcia do 20% przedmiotów w rozmiarach nietypowych, które nie są ujęte w WDTT i WT-U. Na dostarczone przedmioty, Wykonawca udzieli gwarancji (w formie pisemnej) na okres 36 miesięcy liczonej od daty dostarczenia przedmiotów do magazynu Odbiorcy. Oferowane przedmioty zamówienia muszą posiadać wymaganą jakość i ilość, pochodzić z produkcji 2026 roku i być fabrycznie nowe. Zasada ta dotyczy także materiałów i dodatków zastosowanych do ich wykonania. Przedmioty umowy podlegają nadzorowaniu jakości, którego dokona w imieniu Zamawiającego wyznaczony Oddział Nadzorowania. Odbiór zgodnie z zasadami odbioru zawartymi w poszczególnych WDTT i WT-U i projektowanych postanowieniach umownych (umowie).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35812000 Kampfuniformen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18443310 Baskenmützen, 18424000 Handschuhe, 35113470 Schutzkleidung (Hemden und Hosen), 18443320 Feldmützen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Beret kolor zielony
Beschreibung: Część nr 1: Beret kolor zielony - 700 szt. w tym 600 sztuk w ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz do 100 sztuk zamówienia opcjonalnego; zgodnie z WDTT – 418/MON - załącznik nr 2.1 do SWZ kod CPV – 18443310
Haupteinstufung (cpv): 18443310 Baskenmützen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: W ramach niniejszej umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie nie większym niż do do 100 sztuk beretów koloru zielonego.1. Ww. ilości zostaną dostarczone do Zamawiającego do 30 dni od daty poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 2. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „Prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie niniejszej umowy. 3. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej liczby określonej w § 1 ust. 4, w tabeli nr 2, z zastrzeżeniem, że w stosunku do zamówień opcjonalnych składanych do 31 lipca 2026 r. Wykonawca będzie obowiązany do ich realizacji, zaś w stosunku do zamówień złożonych w terminach późniejszych, ich skuteczność będzie uzależniona od zgody Wykonawcy wyrażonej w formie pisemnej lub e-mail pod rygorem nieważności, w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania. Zamawiający przekaże Wykonawcy zlecenie o uruchomieniu prawa opcji w formie dokumentowej (w tym również forma mailowa) – określonym w załączniku nr 6 do umowy, podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań finansowych ze strony Zamawiającego. 5. Uprawnienie Wykonawcy do wyrażenia zgody, o której mowa w ust. 4 wygasa po upływie 5 dni od daty otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia o uruchomieniu prawa opcji. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projekcie umowy (dla cz. 1- 7).
Los: LOT-0002
Titel: Czapka zimowa
Beschreibung: Część nr 2: Czapka zimowa w ilości – 500 szt. w tym 400 sztuk w ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz do 100 sztuk zamówienia opcjonalnego zgodnie z WDTT - 420Z/MON - załącznik nr 2.2 do SWZ kod CPV – 18424000
Haupteinstufung (cpv): 18443320 Feldmützen
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: W ramach niniejszej umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie nie większym niż do do 100 sztuk czapek zimowych.1. Ww. ilości zostaną dostarczone do Zamawiającego do 30 dni od daty poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 2. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „Prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie niniejszej umowy. 3. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej liczby określonej w § 1 ust. 4, w tabeli nr 2, z zastrzeżeniem, że w stosunku do zamówień opcjonalnych składanych do 31 lipca 2026 r. Wykonawca będzie obowiązany do ich realizacji, zaś w stosunku do zamówień złożonych w terminach późniejszych, ich skuteczność będzie uzależniona od zgody Wykonawcy wyrażonej w formie pisemnej lub e-mail pod rygorem nieważności, w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania. Zamawiający przekaże Wykonawcy zlecenie o uruchomieniu prawa opcji w formie dokumentowej (w tym również forma mailowa) – określonym w załączniku nr 6 do umowy, podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań finansowych ze strony Zamawiającego. 5. Uprawnienie Wykonawcy do wyrażenia zgody, o której mowa w ust. 4 wygasa po upływie 5 dni od daty otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia o uruchomieniu prawa opcji. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projekcie umowy (dla cz. 1- 7).
Los: LOT-0003
Titel: Ubranie ochronne
Beschreibung: Ubranie ochronne w ilości - 250 kpl. w tym 200 kompletów w ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz do 50 kompletów zamówienia opcjonalnego zgodnie z WDTT 128Z/MON załącznik nr 2.3 do SWZ
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: W ramach niniejszej umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie nie większym niż do do 50 kpl. ubrania ochronne.1. Ww. ilości zostaną dostarczone do Zamawiającego do 90 dni od daty poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 2. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „Prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie niniejszej umowy. 3. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej liczby określonej w § 1 ust. 4, w tabeli nr 2, z zastrzeżeniem, że w stosunku do zamówień opcjonalnych składanych do 31 lipca 2026 r. Wykonawca będzie obowiązany do ich realizacji, zaś w stosunku do zamówień złożonych w terminach późniejszych, ich skuteczność będzie uzależniona od zgody Wykonawcy wyrażonej w formie pisemnej lub e-mail pod rygorem nieważności, w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania. Zamawiający przekaże Wykonawcy zlecenie o uruchomieniu prawa opcji w formie dokumentowej (w tym również forma mailowa) – określonym w załączniku nr 6 do umowy, podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań finansowych ze strony Zamawiającego. 5. Uprawnienie Wykonawcy do wyrażenia zgody, o której mowa w ust. 4 wygasa po upływie 5 dni od daty otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia o uruchomieniu prawa opcji. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projekcie umowy (dla cz. 1- 7).
Los: LOT-0004
Titel: Mundur polowy
Beschreibung: Część nr 4: Mundur polowy w ilości - 700 kpl. w tym 600 kompletów w ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz do 100 kompletów zamówienia opcjonalnego zgodnie z WDTT 124PA/MON - załącznik nr 2.4 do SWZ kod CPV – 35812000
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: W ramach niniejszej umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie nie większym niż do do 100 kpl. mundur polowy.1. Ww. ilości zostaną dostarczone do Zamawiającego do 30 dni od daty poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 2. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „Prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie niniejszej umowy. 3. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej liczby określonej w § 1 ust. 4, w tabeli nr 2, z zastrzeżeniem, że w stosunku do zamówień opcjonalnych składanych do 31 lipca 2026 r. Wykonawca będzie obowiązany do ich realizacji, zaś w stosunku do zamówień złożonych w terminach późniejszych, ich skuteczność będzie uzależniona od zgody Wykonawcy wyrażonej w formie pisemnej lub e-mail pod rygorem nieważności, w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania. Zamawiający przekaże Wykonawcy zlecenie o uruchomieniu prawa opcji w formie dokumentowej (w tym również forma mailowa) – określonym w załączniku nr 6 do umowy, podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań finansowych ze strony Zamawiającego. 5. Uprawnienie Wykonawcy do wyrażenia zgody, o której mowa w ust. 4 wygasa po upływie 5 dni od daty otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia o uruchomieniu prawa opcji. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projekcie umowy (dla cz. 1- 7).
Los: LOT-0005
Titel: Mundur polowy letni
Beschreibung: Część nr 5: Mundur polowy letni w ilości - 700 kpl. w tym 600 kompletów w ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz do 100 kompletów zamówienia opcjonalnego zgodnie z WDTT 124LA/MON - załącznik nr 2.5 do SWZ
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: W ramach niniejszej umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie nie większym niż do do 100 kpl. mundurów polowych letnich.1. Ww. ilości zostaną dostarczone do Zamawiającego do 30 dni od daty poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 2. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „Prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie niniejszej umowy. 3. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej liczby określonej w § 1 ust. 4, w tabeli nr 2, z zastrzeżeniem, że w stosunku do zamówień opcjonalnych składanych do 31 lipca 2026 r. Wykonawca będzie obowiązany do ich realizacji, zaś w stosunku do zamówień złożonych w terminach późniejszych, ich skuteczność będzie uzależniona od zgody Wykonawcy wyrażonej w formie pisemnej lub e-mail pod rygorem nieważności, w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania. Zamawiający przekaże Wykonawcy zlecenie o uruchomieniu prawa opcji w formie dokumentowej (w tym również forma mailowa) – określonym w załączniku nr 6 do umowy, podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań finansowych ze strony Zamawiającego. 5. Uprawnienie Wykonawcy do wyrażenia zgody, o której mowa w ust. 4 wygasa po upływie 5 dni od daty otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia o uruchomieniu prawa opcji. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projekcie umowy (dla cz. 1- 7).
Los: LOT-0006
Titel: Rękawice zimowe pięciopalcowe
Beschreibung: Część nr 6: Rękawice zimowe pięciopalcowe w ilości - 500 par w tym 400 par w ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz do 100 par zamówienia opcjonalnego zgodnie z WDTT 615A/MON - załącznik nr 2.6 do SWZ
Haupteinstufung (cpv): 18424000 Handschuhe
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: W ramach niniejszej umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie nie większym niż do do 100 par rękawice zimowe pięciopalcowe.1. Ww. ilości zostaną dostarczone do Zamawiającego do 30 dni od daty poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 2. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „Prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie niniejszej umowy. 3. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej liczby określonej w § 1 ust. 4, w tabeli nr 2, z zastrzeżeniem, że w stosunku do zamówień opcjonalnych składanych do 31 lipca 2026 r. Wykonawca będzie obowiązany do ich realizacji, zaś w stosunku do zamówień złożonych w terminach późniejszych, ich skuteczność będzie uzależniona od zgody Wykonawcy wyrażonej w formie pisemnej lub e-mail pod rygorem nieważności, w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania. Zamawiający przekaże Wykonawcy zlecenie o uruchomieniu prawa opcji w formie dokumentowej (w tym również forma mailowa) – określonym w załączniku nr 6 do umowy, podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań finansowych ze strony Zamawiającego. 5. Uprawnienie Wykonawcy do wyrażenia zgody, o której mowa w ust. 4 wygasa po upływie 5 dni od daty otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia o uruchomieniu prawa opcji. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projekcie umowy (dla cz. 1- 7).
Los: LOT-0007
Titel: Rękawice taktyczne
Beschreibung: Część nr 7: Rękawice taktyczne - 300 par w tym 200 par w ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz do 100 par zamówienia opcjonalnego zgodnie z WDTT 619/MON - załącznik nr 2.7 do SWZ
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: W ramach niniejszej umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie nie większym niż do do 100 par rekawic taktycznych.1. Ww. ilości zostaną dostarczone do Zamawiającego do 30 dni od daty poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji lub do dnia 30 listopada 2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie wcześniej. 2. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „Prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie niniejszej umowy. 3. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej liczby określonej w § 1 ust. 4, w tabeli nr 2, z zastrzeżeniem, że w stosunku do zamówień opcjonalnych składanych do 31 lipca 2026 r. Wykonawca będzie obowiązany do ich realizacji, zaś w stosunku do zamówień złożonych w terminach późniejszych, ich skuteczność będzie uzależniona od zgody Wykonawcy wyrażonej w formie pisemnej lub e-mail pod rygorem nieważności, w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania. Zamawiający przekaże Wykonawcy zlecenie o uruchomieniu prawa opcji w formie dokumentowej (w tym również forma mailowa) – określonym w załączniku nr 6 do umowy, podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań finansowych ze strony Zamawiającego. 5. Uprawnienie Wykonawcy do wyrażenia zgody, o której mowa w ust. 4 wygasa po upływie 5 dni od daty otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia o uruchomieniu prawa opcji. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projekcie umowy (dla cz. 1- 7).
Los: LOT-0008
Titel: Kombinezon ćwiczebny letni WS w kamuflażu
Beschreibung: Część nr 8: Kombinezon ćwiczebny letni WS w kamuflażu w ilości - 300 kpl. zgodnie z WTU 118/DKWS - załącznik nr 2.8 do SWZ
Beschreibung der Optionen: W ramach niniejszej części Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji
Los: LOT-0009
Titel: Koszulobluza pod kamizelkę ochronną WS
Beschreibung: Część nr 9: Koszulobluza pod kamizelkę ochronną WS – 300 szt. zgodnie z WTU 115/DKWS- załącznik nr 2.9 do SWZ
Haupteinstufung (cpv): 35113470 Schutzkleidung (Hemden und Hosen)