604039-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Briefpostdienste – Achizitie servicii postale de distribuire a corespondentei
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie servicii postale de distribuire a corespondentei
Beschreibung: Achizitie servicii postale de distribuire a corespondentei .Serviciile postale constau in preluarea, colectarea, sortarea, transportul si livrarea trimiterilor de corespondenta, in greutate de pana la 2 kg si colete intern, ale D.G.R.F.P. Timisoara catre destinatari - persoane fizice si juridice din Romania si International. Frecventa acestora va fi stabilita in functie de necesitatile Autoritatii Contractante si de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie, Se estimeaza incheierea a minim un contract subsecvent in sem 1 2027; sem. 2 2027; sem. 1 2028, sem.2 2028. Termenul în care Autoritatea contractantă va răspunde la clarificări: a 7-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor/candidaturilor; termenul pentru solicitarea de clarificări: până în a 10-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 15
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64112000 Briefpostdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Estimari ale cantitatilor ce vor face obiectul acordului cadru : minim 155060 buc.;maxim 711150 buc. -pt un contract subsecvent :minim 38765 buc.;maxim 177787 buc. Numarul de buc mentionat mai sus este estimativ,fiind calculat pt. o perioada de 24 luni.
Interne Kennung: 1